Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

«Атлантида» стала претендентом на «Оскар» від України

24.09.2020
об 14:14

Український Оскарівський Комітет обрав стрічку Валентина Васяновича «Атлантида» / Atlantis національним претендентом на премію Американської кіноакадемії «Оскар» в категорії «Міжнародний повнометражний фільм».

 

У національному відборі цього року брали участь три картини. Вони були створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно. На право змагатися за премію «Оскар» претендували драма «Атлантида» режисера Валентина Васяновича, лірична комедія «Мої думки тихі» / My Thoughts Are Silent режисера Антоніо Лукіча та документальна стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» / The Earth Is Blue As an Orange Ірини Цілик. В результаті перемогу здобула «Атлантида».

 

 

Світова прем’єра цієї стрічки відбулася на Венеційському кінофестивалі у секції «Горизонти». Там драма  здобула  перемогу. Прем’єра стрічки в Україні відбудеться 26 вересня, в рамках міжнародної конкурсної програми 11-й Одеського міжнародного кінофестивалю. В українських кінотеатрах «Атлантиду» можна буде побачити з  5 листопада 2020 року. Фільм вже показали на понад 50 фестивалях, його придбав HBO Eastern Europe та дистриб’ютори трьох європейських країн. Також «Атлантида» увійшла у довгий список Премії Європейської кіноакадемії. Відомо, що 93-я церемонія вручення премії «Оскар» за досягнення у галузі кінематографу за 2020 рік відбудеться 25 квітня 2021 року в Лос-Анджелесі.

В картині Валентина Васяновича йдеться про події, які розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Згідно зі сценарієм, окупований Донбас повернено до складу країни. Та, на жаль, ця місцевість непридатна для проживання. Але це не є перешкодою для  народження кохання.

 

Володимир Яценко

 

 

«Це була дійсно запекла боротьба, всі кандидати були достойні. І я сподіваюся, що стрічка «Земля блакитна, ніби апельсин» режисера Ірини Цілик буде все ж таки  відібрана у документальній секції. Що допомогло саме нашій картині досягнути такого результату? Було декілька важливих моментів. «Атлантида» вперше в історії України взяла участь у конкурсі Orrizonti Венеційського кінофестивалю і здобула там перемогу. Це була небувала подія! Картина брала участь у понад 50 фестивалях. Все це зробило стрічку помітною. А ще цього року у нас був  американський дистриб’ютор. На досвіді фільму «Додому» ми впевнилися, що без нього майже неможливо стати претендентом на премію американської кіноакадемії. Тепер попереду в нас – промокампанія, а ще будемо просити підтримки у держави, бо «Оскар» - це дуже важлива справа. Чи отримуємо ми премію? Це непередбачувано, але, гадаю, надія є», - розповів в ексклюзивному коментарі для VGL cinema копродюсер «Атлантиди» ВОЛОДИМИР ЯЦЕНКО.

 

 

Джерело: ДержКіно України

Читайте також:

Новини

Український фільм «Атлантида» вразив японського глядача

На Міжнародному кінофестивалі у Токіо український фільм «Атлантида» отримав спеціальний приз журі. Про враження від участі в Tokio International Film Festival розповіли режисер фільму Валентин Васянович та виконавець головної ролі Андрій Римарук.

21.07.2020
об 16:12

Новини

European Film Awards: «Атлантида» може отримати європейську премію

Фільм Валентина Васяновича увійшов у лонг-ліст номінантів на премію Європейської кіноакадемії. Вперше відбір European Film Awards проходить у два етапи. Наразі у лонг-лісті 32 претенденти, з фінальний список претенентів на нагароду оприлюднять 7 листопада. 33-я церемонія вручення премій Європейської кіноакадемії відбудеться 12 грудня у Рейк’явіку.

18.08.2020
об 16:23

Новини

У продажі з'явилися квитки на «Атлантиду»

Не проґавте перший показ фільму «Атлантида», який  відбудеться онлайн у рамках міжнародного конкурсу Odesa International Film Festival. Стрічка з'явиться у доступі для переглядів о 8-й ранку 26 вересня, припинять транслювати кінодраму опівночі 28 вересня. У перший день показу всі охочі можуть долучитися до онлайн Q&A. Під час цієї секції можна поспілкуватися з режисером та командою фільму.

15.09.2020
об 14:04

Новини

З’явився офіційний трейлер українського фільму «Атлантида»

Вже 5 листопада в український прокат вийде стрічка «Атлантида» режисера Валентина Васяновича. Світова прем’єра драми відбулась на Венеційському кінофестивалі. Також стрічку побачили глядачі понад 50 різноманітних кінофестивалів. Нині кіноробота також змагається за право представляти Україну на премії «Оскар».

16.09.2020
об 18:12