Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Ахтем Сеітаблаєв: «Я не знімаю того, чого не хочу знімати»

10.01.2022
об 11:20

Актор, режисер і продюсер Ахтем Сеітаблаєв розповів в ексклюзивному інтервꞌю VGL CINEMA про досвід роботи співпродюсером, плани продакшену Istmen Films та свою мрію зняти комедію. Однією з перших стрічок продакшену, співзасновником якого є Сеітаблаєв, стала «Мирний-21», історія луганського прикордонного загону, яка базується на реальних подіях і є задокументованим фактом. 2014 року загін потрапив у оточення сепаратистських збройних формувань, на бійців тиснули, аби ті перейшли на бік ворога. Та ніхто з них не зрадив свою батьківщину.

 

«”Мирний-21” – це історія про довіру»

Це унікальна історія. 85 % складу Луганського прикордонного загону були мешканцями або Луганська, або області. Їхні родини живуть там, і, звичайно, вони  за  них побоюються. Але жоден не зрадив своїй присязі Це був перший супротив на Донбасі, який, за словами мешканців, був дуже мотивуючим і давав надію на те, що все швидко вирішиться й повернеться на круги своя. З’являлася віра в те, що зможемо вистояти. Командир навмисне під час усіх цих днів збройного захисту включав на повну потужність гімн України – навіть намагалися поцілити в колонки, аби він не грав. І це є дійсно героїчна історія військової звитяги. Я  не повірив у неї спочатку, навіть коли почув її від командира. Мене це здивувало й стало дуже цікаво: чим, як і завдяки чому вдалося втримати ось цю довіру одне до одного, до командира, до своєї служби, до своєї країни – як би пафосно це не звучало.

 

«На знімальному майданчику було навіть… страшно»

Звісно, буде і багато екшн-сцен, що характерно для воєнної драми. Я не вперше знімаю військове кіно, але наші каскадери разом із військовими робили такі трюки, що вже на межі леза ножа. Навіть я, хоч маю бути в цьому зацікавлений, їм говорив, що не варто ризикувати. Вони ж мене запевняли, що все буде добре, і так і було. І я ж не вперше знімаю війну, але були моменти, коли навіть мені було… страшно. У нас задіяна справжня військова техніка, і я дуже вдячний головнокомандувачам за співпрацю, адже ні для кого не секрет, що задіяти її на майданчику – це нереально дорого.

 

«Я мрію зняти комедію»

Я не знімаю того, чого не хочу знімати. Останні 7-8 років я багато працюю в жанрі воєнної драми, тому що це змістовно. Ти відчуваєш, що це важливо, чесно, це турбує тебе. Проте я не проти комедії. Більше того, я мрію зняти комедію. У мене вже багато років лежить два сценарії, які буде реалізовувати продакшен «Істмен Філмс»,  співзасновником   якого  я є. Ми вже рухаємося в цьому напрямку: з компанією митців зі Львова працюємо над сценарієм. Це буде такий омаж у бік легендарного українського фільму «Пропала грамота». Це міцне підґрунтя для написання своєї історії та водночас данина поваги надзвичайно талановитим митцям, які створили цей фільм, і самому українському кіно, яке має свої багаторічні традиції. Погляд через гарний класний гумор, екстремальні неочікувані ситуації та сюжетні повороти в поєднанні з акторською майстерністю й трохи щось мого – дають сподівання, що це буде цікаво. Крім цього, ми вже розпочали передпідготовчу роботу над проєктом з робочою назвою «Більше за юність». Це режисерський дебют талановитої Елізабет Зісман, дуже цікава історія, як на мене. У центрі сюжету молодий спортсмен, батьки якого – дипломати.  У  них  закінчується каденція й вони повертаються до України. А хлопець професійно займається ритмічною гімнастикою і хоче продовжити це робити, але не має змоги. Адже федерації є наразі лише в шести країнах світу. І це кіно буде про право власного вибору. Тож у нас ще багато планів і ми готові працювати з різними жанрами.

 

«Зі мною є три “Я”: режисера, продюсера і людини»

Якщо в мене і надалі буде виходити поєднувати різні амплуа – актора, режисера та продюсера,   я буду продовжувати це робити. Комфортніше бути актором, а от цікаво бути режисером і продюсером. Я жартую, що після знімального дня зі мною сідають троє «Я»: режисер, продюсер і людина. І ми сперечаємося стосовно того, яким має бути наше кіно. Поки що перемагає режисер. І саме задля цього я й став сам собі продюсером. Але тримати перед очима бюджет – і метафорично, і буквально – дуже важливо. Адже це інструментарій, який ти використовуєш для втілення тих самих режисерських ідей та фантазій. І ти маєш розуміти, від чого ти можеш відмовитися, аби зосередитися на тому, що є надважливим для проєкту. Цей вибір ти робиш чи не кожного дня, адже знімальний процес – це жива матерія.

Читайте також:

Новини

Ахтем Сеітаблаєв та Олег Сенцов взяли участь в проєкті «Рідний Крим»

Команда Ukraїner спільно з Українським інститутом представила проєкт «Рідній Крим». У серії відеороликів, героями яких стали Ахтем Сеітаблаєв, Олег Сенцов, Джамала та Мустафа Джемілєв, учасники ініціативи дивляться на знакові для себе місця, що лишилися на півострові, за допомогою віртуальної реальності. Потім вони діляться думками та історіями, які переживали на рідній землі.

14.12.2020
об 17:34

Інтерв'ю

Імпресіонізм в абсолюті: Ахтем Сеітаблаєв і Катерина Молчанова в мелодрамі «Ми є Ми поруч»

Є історії, у які  занурюєшся з  головою, а після  їх закінчення ще довгий  час носиш із собою.  І тільки-но видається  декілька вільних хвилин,  подумки поринаєш  знову й знов в улюблені  моменти. Ніколи не  знаєш, де зустрінешся  з таким твором.  Знайомство із чорно-білою мелодрамою «Ми  є Ми поруч» режисер а  Романа Балаяна сталося  на 49-му Київському  міжнародному  кінофестивалі  «Молодість», де  відбулася прем’єра  фільму. Минув рік,  і з виконавцями  головних ролей  Ахтемом Сеітаблаєвим і  Катериною Молчановою  ми зустрічаємося  знову, але не в чорно- білому кіно, а в зумі, аби  поговорити про героїв ,  яких понад 30 років  тому Роман Гургенович  побачив у своїй уяві,  стоячи на місточку  в Парижі. Звісно, з  тих часів ідея дещо  трансформувалася,  але не втратила свого  шарму.

05.07.2021
об 14:49

Новини

У Києві стартували зйомки нової воєнної драми Ахтема Сеітаблаєва «Мирний-21»

Ахтем Сеітаблаєв розпочав роботу над новим фільмом в якості режисера та генерального продюсера.

10.09.2021
об 14:02