Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Аргументи вчених: Кінозали – найбезпечніші місця в часи пандемії

07.10.2020
об 14:30

Німецька національна асоціація кінотеатрів закликає уряд збільшити кількість дозволених місць в залі, аби більше людей стали приходити до кінотеатру. Прохання асоціації ґрунтується на новому дослідженні вчених, які назвали зали одним з найбезпечніших місць при пандемії.

 

У липні 2020 року німецький Інститут Германа Рітшель при Технічному Університеті Берліна провів дослідження, згідно якого вченими було доведено, що в кінотеатрах у порівнянні з офісами, люди піддаються впливу меншої кількості можливих аерозольних часточок, які вважаються ключовими «передавачами» вірусу SARS-CoV-2. Інститут – це профільна установа, що займається вивченням питання опалення, вентиляції та кондиціонування повітря, зокрема, вивчає поширення частинок і аерозолів у приміщеннях.

Дослідники виміряли концентрацію аерозольних часток в двох кінозалах різного розміру в порівнянні з офісним приміщенням, взятим за еталон. При цьому врахували час перебування в офісі – 45 хвилин, та 180 хвилин у кінозалі. В якості прикладу за основу взяли одну інфіковану людину в приміщенні офісу та 10% інфікованих від максимально допустимого числа відвідувачів кінозалу. При цьому врахували той показник, що у кіно люди тільки дихають, а не розмовляють. Після розрахунків, вчені дійшли висновку, що концентрація аерозольник часток в залі становить усього 0,3% у порівнянні з офісом. Тож, за словами вчених, концентрація аерозольних часток у мовчазних відвідувачів в кінозалах набагато нижча за ту, на яку наражаються говіркі офісні працівники, навіть при наявності тільки одного інфікованої людини. На такий результат вплинуло не тільки те, що у кіно люди мовчать, а й тип вентиляції в залі. Зазвичай там є так звана «витісняюча» вентиляція, коли повітря подається під рядами крісел і йде вгору. Таким чином, повітря у залі містить менше аерозольних часток, ніж повітря у приміщенні офісу, яке проходить через змішану вентиляцію. 

Тож, дізнавшись нові дані вчених, Асоціація власників кінотеатрів та Німецька  національна асоціація кінотеатрів HDF Kino закликає скоротити мінімальну відстань між глядачами в кінозалах, щоб збільшити заповнюваність кінотеатрів.

 

«Дослідження показує, наскільки низька аерозольна навантаження, а отже, ризик зараження для окремого користувача в кінотеатрі в поточній ситуації. Тому ми вимагаємо, щоб відстань між глядачами в 1,5 метра скоротили по всій країні, оскільки очевидно, що безпека наших відвідувачів гарантується навіть при меншому дистанціювання. В даний час німецькі кінотеатри можуть працювати максимум на 20% своїх можливостей, оскільки в країні діє вимога дотримання соціальної дистанції в кінозалах. Це, своєю чергою, негативно позначається на випуск у прокат нових фільмів, які готові вийти на екрани тільки-но кінотеатри збільшать заповнюваність кінозалів. У такому разі в кінотеатрів з'являється шанс пережити цю кризу», - зазначили у HDF.

 

Джерело: HDF