Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Анна Паленчук: «Зйомки іноземних фільмів дають професійне зростання українським командам»

10.01.2022
об 15:16

У творчому здобутку продюсерки та засновниці компанії 435 FILMS Анни Паленчук понад 10 повнометражних фільмів. Зараз вона почала роботу над власним сценарієм фільму «Биківня», а її компанія активно співпрацює з індійськими кінематографістами. Про особливості співпраці із закордонними партнерами, кінематографічні переваги України та про важливі навички, здобуті під час навчання у Vancouver Film School, журналісти VGL cinema поговорили з Анною під час ексклюзивного інтерв’ю.

– Анно, ви вже кілька років поспіль співпрацюєте з індійськими кінематографістами. Як почати працювати із закордонним ринком?

– Мені завжди було цікаво працювати з іноземцями, тому що це можливість здобути новий досвід, інше бачення своєї роботи та вивчити міжнародні стандарти. Завдяки роботі в копродукції я зрозуміла, у якому форматі працюють європейські партнери – починаючи від електронного листування до стандартів комунікації. Саме ці стандарти я системно впроваджувала в роботу компанії 435 FILMS. Приблизно 5 років тому ми познайомилися з моїм партнером Рамджі Натараджаном. Він є легендарним локейшен-гуру в Індії, який працює вже понад 30 років у 35 країнах, зокрема Болівії, Новій Зеландії тощо. Про нього навіть є фільм NETFLIX.

– Якою була перша зустріч з Рамджі?

– Коли Рамджі вперше опинився в Україні, я показала, окрім Києва, ще   й Львів: ми піднялися на ратушу, і він, дивлячись на Львів з висоти пташиного польоту, сказав: «У цьому місті ми скоро знімемо фільм». Так і сталося. Буквально за місяць ми знімали наш перший індійський проєкт «Переможець». Після цього щороку до нас приїжджали індійські колеги  з новими стрічками. Навесні 2020 року Рамджі знову зв’язався з нами та запропонував спробувати реалізувати зйомки проекту RRR, режисером якого є один з найкасовіших режисерів Індії С.С. Раджмаулі. Тоді у світі була дуже напружена ситуація: у зв’язку з пандемією багато країн були зачинені та забороняли зйомки.

 

– Чому в результаті вони обрали саме Україну? Лише внаслідок бюджету та дотримання карантинних норм чи були інші чинники?

– По-перше, коли індійські партнери розпочинають переговори з різними країнами, не лише бюджет має перевагу. Є багато чинників: наприклад, для них важливо, наскільки легко отримати візу до цієї країни. По-друге, дуже важлива наявність зручних перельотів. По-третє, і це, напевно, найважливіше – наявність підхожих локацій. Коли ми привели С.С. Раджамолі, режисера RRR, у Маріїнський палац, він відразу сказав, що це саме те, що він собі уявляв.

На початку грудня ми закінчили зйомки індійського фільму LEGEND. Цей проєкт мали фільмувати в Росії. І я скажу чесно, що наша команда зробила все можливе, аби індуси все ж таки обрали Україну. За 11 знімальних днів ми організували зйомки біля арки Дружби народів, біля музею ВОВ, на Михайлівській площі, у «Блокбастері», у парку «Міжгір’я», у готелі Fairmont, у НАУ, на Труханову острові, у Музеї авіації. І навіть відправили в експедицію 110 членів знімальної команди до Тунелю кохання у Ровенську область. Що нам допомогло перемогти Росію? Унікальні локації та професійність української команди.

Наша наступна мета – організувати зйомки індійського фільму в Харкові. Нещодавно ми з Рамджі відвідали це місто й були приємно вражені тутешніми локаціями. Уявіть, цех «Турбоатому» – як 6 футбольних полів! Це унікальна локація, аналогів якої немає у всьому світі.

– Недостатньо лише отримати партнера, треба його утримати, щоб він до тебе повертався. У чому секрет?

– 435 FILMS – це максимально клієнтоорієнтована компанія. Ми ніколи не кажемо клієнту: «Ні, це неможливо». Ми думаємо про те, як це реалізувати. Навіть якщо це стосується складних виробничих питань: організації фільмування на складних локаціях або раптових побажань у знімальному процесі – пересунути декорації, несподівано привести коня на майданчик тощо. Ми не просто організовуємо фільм-сервіс, а уважно відбираємо професіоналів, які супроводжують знімальну групу. З багатьма ми працюємо вже понад п’ять років. Уся українська команда говорить англійською, навіть водії. Наша мета – це не тільки організація безперешкодного кіновиробництва, а й набуття партнерами незабутнього досвіду та враження від перебування в Україні загалом, щоб вони сказали: «Ми хочемо сюди повернутись». Перед тим як ми їх зустрічаємо, перевіряємо кожний номер у готелі, де вони живуть, знаємо, які снеки покласти в машину та куди їх відвезти для отримання вау-ефекту.

Команда фільму RRR, а це понад 150 людей, прилетіли на двох чартерах. Окрім самої команди, у літаках були дружини, діти, няні, асистенти й навіть масажист. Більша частина індійської групи місяць жила в п’ятизірковому готелі в Києві. Усім, хто не був задіяний на знімальному майданчику, ми постійно влаштовували інтертеймент: вони їздили в Чорнобиль, на інші екскурсії, купляли щось у шопінг-молах та витрачали гроші в казино.

– Ви знімали RRR у пандемію. Як це – працювати над великими проєктами в ці непрості часи?

– Дуже складно. Бюджет ПЛР-тестів на RRR був, напевно,  таким  самим, як бюджет короткометражного фільму. На майданчику працюють COVID-маршали та COVID-асистенти, вони стежать за дотриманням усіх COVID-протоколів. Іноді трапляються позитивні тести – ми відразу відправляємо людей додому. Знімати в епоху пандемії таке масштабне кіно, як RRR, коли в тебе на майданчику понад 700 осіб, – це справді велике випробування та досягнення.

 

– Ви знімали фільм «99 Songs», продюсером якого є А. Р. Рахман, володар двох «Оскарів»: за фільм «Мільйонер із нетрів» та «127 годин» Дені Бойла. Він приїжджав до України три роки тому. Яке враження було від нашої країни?

– Він – легендарна людина. Під час його приїзду ми постаралися закохати його в Україну, і це вдалося: він був у захваті від Львова, його здивував Київ. А. Р. Рахман – музикант та композитор. Його вразила трембіта. Коли я показувала відео, він захопився звуками цього інструмента.

– Що можна було б поліпшити в Україні, щоб у нас частіше відбувалися зйомки іноземних фільмів?

– Я б спочатку відзначила те, що вже працює дуже гарно. Наприклад, Міністерство закордонних справ, якому я дуже вдячна за роботу: електронні візи спростили життя в рази. Також я дуже вдячна Держкіно, які часто допомагають нам із супровідними листами.

Але, мушу зауважити, що останнім часом у нас стали дуже дорогі локації, часто ця ціна абсолютно не порівнянна з цінністю локації. Індійці мають такий напрямок, як фільм-туризм: вони активно їдуть у подорож місцями зйомок після виходу в прокат гучної прем’єри. Я впевнена, що влітку величезна кількість індійців відвідають околиці Маріїнського палацу, і ми повинні це підтримувати, бо це приносить значний ефект для нашої економіки. Також, на жаль, страждає якість українського побутового сервісу.

– Ви навчалися у Vancouever Film School. Як застосовуєте знання на практиці зараз?

– Перебуваючи в Канаді, я зрозуміла, як працює кіноіндустрія в Північній Америці. Я вивчала сценарне мистецтво й мала можливість поринути  в спільноту закордонних кінопрофесіоналів. Завдяки цьому я отримала розуміння стандартів, за якими потрібно працювати. Ми активно впроваджуємо це в нашій компанії: у нас, наприклад, є сервісні правила, за якими ми працюємо.

Але найголовніше – це правила роботи сценариста. Наприклад, формат сценарію: в Україні 95 % сценаріїв написані у Word. Це дуже непрофесійно – у всьому світі сценарії пишуть у спеціальних сценарних програмах. Я думаю про те, щоб зробити сценарний сервіс, у рамках якого ми допомагатимемо сценаристам чи компаніям адаптувати сценарії під правильний формат, який відповідає міжнародному ринку. Я хочу, щоб будь-яка людина у світі взяла український сценарій, який має вигляд голлівудського, і, побачивши вміст, впевнилася, що це добре написаний сценарій.

– У вас останнім часом багато історичних проєктів – «Малевич», «Биківня», «Євродонбас». Чому?

– Я сама часто про це думаю. Настав час аналізувати те, що було. І саме нашому поколінню. Мені здається, що поколінню наших дітей уже буде це не важливо, вони будуть більш глобальними, зі світовим мисленням. Тому саме ми повинні зробити це, і саме зараз, зрозуміти, як усе насправді відбувалося до нас, щоб наші діти могли рухатися далі.

– Наскільки складно поєднувати таке велике навантаження з багатьма проєктами та материнством?

– Бути успішною жінкою і бути жінкою в сім’ї одночасно – дуже складно. Старшу дочку я часто беру на зйомки. У свої 10 років вона хоче бути фешн-дизайнером. Молодшу, а їй лише рік, я поки що із собою не беру, оскільки вона дуже активна й 100 % там щось зруйнує (сміється). Дуже непросто бути заміжньою жінкою з дітьми та в бізнесі. Я думаю, що неможливо все зробити на відмінно, просто в моєму випадку мені дуже пощастило, що моя сім’я розуміє і приймає масштаби мого мислення. Я дуже вдячна їм за підтримку.

 

 

Рамджі Натараджян:

– Ви привозите багато проєктів для зйомок в Україні. Які, на вашу думку, переваги має Україна порівняно з іншими країнами?

– Я знімав індійські фільми більше ніж у 30 країнах, я знаю всіх головних гравців у Боллівуді, Толлівуді, Каллівуді та в інших регіонах Індії. Зараз для мене Україна – приваблива країна, адже є величезна кількість переваг. Україна величезна країна із різними локаціями. Гори, море, пустеля, чотири сезони. Мені дуже подобаються українці, адже вони доброзичливі, неконфліктні та неагресивні. Українська знімальна група завжди готова пробігти «зайві милі», тобто зробити більше, ніж очікують. Красиві та талановиті актори та акторки масових сцен. Професійність хореографів, піротехніків, танцюристів, каскадерів та інших робітників кіноіндустрії. І, звичайно, перевагою є те, що в Україні я працюю з компанією 435 FILMS та Анною Паленчук, яка має глобальне мислення, адже жила в Канаді та часто була в Індії, і це завжди сприймається позитивно нашими індійськими колегами, - розповів Рамджі Натараджян.

– Що можна було б поліпшити для того, аби підвищити кінематографічну привабливість України?

– Насамперед, українську електронну візу треба зробити на 90 днів, зараз    її можна отримати лише на 30 днів. Я бачу великий потенціал у військових базах як локаціях для зйомок, але, на жаль, на них дуже складно потрапити, особливо іноземцю. Ще затягнутий, як на мій погляд, процес отримання дозволу на зйомки в публічних місцях у Києві. Продакшен має подати запит за 15 робочих днів, на деяких проєктах це абсолютно неможливо, - впевнений Натараджян.

Читайте також:

Новини

Студія Sony Pictures обрала українського Людину-Павука

Гадаєте, Людину-Павука звати Пітер Паркер і ви знаєте про улюбленого павука все? А що, якщо у кожному Всесвіті є свій супергерой? Студія Sony Pictures вирішила пофантазувати, якби ми опинилися в альтернативному Всесвіті, хто міг би отримати звання Людини-Павука та нести поважну місію супергероя в Україні?

25.12.2021
об 11:56

Новини

Свята разом з СТБ: що подивитись у перші дні Нового року

Поки тривають Новорічні канікули та вихідні, часто постає питанняя: «Що ж подивитися разом із сім'єю?». Створити особливу атмосферу та наповнити кожен дім теплом, любов’ю і неймовірними історіями готовий телеканал СТБ. Які прем’єри проєктів та серіальні сюрпризи підготував телеканал на період з 27 грудня по 10 січня — читайте в добірці.

02.01.2022
об 12:35

Новини

Маск, Безос, Бренсон у новому фільмі «Космічні гіганти» на Discovery+

Розпочалася нова ера дослідження космосу. Останні півтора року були плідними у сфері космічних відкриттів і це лише початок ери інновацій. 2021 рік відзначився польотами у космос мільйонерів, адже тепер це доступно не лише астронавтам. Цікаво — що далі? Які сюрпризи готують для людства такі титани космічної галузі, як Маск, Безос та Бренсон?

05.01.2022
об 13:45