Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

AMC Theatres та Universal вирішили конфлікт щодо релізів

29.07.2020
об 11:24

Нещодавній конфлікт між студією Universal  та мережею кінотеатрів AMC Theatres вирішено. Нагадаємо, навесні AMC закликала бойкотувати проєкти студії Universal. Це сталося через те, що в умовах карантину кіновиробник випустив мультик «Тролі 2: Світове турне» на цифрових платформах, оминаючи кінотеатри, які на той час вже були закриті. Потім кіностудія прийняла рішення видавати частину своїх релізів у форматі преміального відео за запитом PVOD паралельно з кінопрокатом, що і викликало ще більше невдоволення зі сторони АМС. Мережа виступала на захист традиційного кінотеатрального вікна, яке після виходу фільму на великі екрани передбачає до 90 днів очікування релізу на домашніх носіях.

Сторони вирішили не конфліктувати, а домовитись і уклали безпрецедентну угоду, згідно з якою кіностудія матиме можливість видавати релізи PVOD після третього вікенду їхнього прокату у кінотеатрах (тобто через 17 днів після прем’єри), але за ціною не нижче 20 доларів. При цьому мережа AMC  Theatres буде отримувати частину від продажу фільму. Який саме це буде відсоток – не уточняється. Поки що мережа кінотеатрів та кіновиробник узгодили свої дії на території США, та розпочали переговори, щодо подібної практики в країнах Європи, Азії та на Ближньому Сході. Цікаво, що такі ж правила розповсюджуються й на фільми від студії Focus Features.

Для студії можливість випустити релізи на носіях вже через три тижні після прем’єри дозволить покращити окупність та в майбутньому запускати у виробництво більше оригінальних проєктів. 

Конфлікт між Universal та AMC  Theatres невигідний жодній зі сторін. Студія повинна десь демонструвати свої релізи, а кіномережа потребує цікавих фільмів, на які піде глядач. Наразі повідомляється про угоду між цими двома гігантами, іншим гравцям ринку пропонують долучитись до нових правил гри.

 

Джерело: Variety; The Hollywood Reporter

Читайте також:

Оминаючи кінотеатри, «Губка Боб в бігах» з’явиться в малечі на ґаджетах
Новини

Оминаючи кінотеатри, «Губка Боб в бігах» з’явиться в малечі на ґаджетах

Прем’єра фільму «Губка Боб в бігах» мала відбутися на великому екрані в травні 2020 року, та через карантин реліз скасувався.

24.06.2020
об 15:09

Новини

У Китаї почали працювати кінотеатри

З початком тижня у Китаї відновили роботу кінотеатри. Вимушена перерва, на яку пішли заклади через пандемію COVID-19 тривала майже півроку.

21.07.2020
об 14:09

Новини

У Китаї кінотеатри показують гарний результат

Кінотеатри Китаю вже тиждень як відновили свою роботу. Наразі в країні відкрито до 20% закладів. Глядачам демонструють голлівудські прем'єри початку року. Вперше кінозали спробували відчинити у березні, але тоді глядачі не дуже поспішали у кіно. Нині ж ситуація протилежна.

27.07.2020
об 11:19