Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Ахтем Сеітаблаєв та Олег Сенцов взяли участь в проєкті «Рідний Крим»

14.12.2020
об 17:34

Команда Ukraїner спільно з Українським інститутом представила проєкт «Рідній Крим». У серії відеороликів, героями яких стали Ахтем Сеітаблаєв, Олег Сенцов, Джамала та Мустафа Джемілєв, учасники ініціативи дивляться на знакові для себе місця, що лишилися на півострові, за допомогою віртуальної реальності. Потім вони діляться думками та історіями, які переживали на рідній землі.

У першому відео за допомогою VR-окулярів у Крим перенісся режисер та актор театру і кіно, етнічний кримський татарин Ахтем Сеітаблаєв. Зараз він є одним із найуспішніших українських акторів та режисерів, а також директором «Кримського дому».

 

о:

 

Наразі вже вийшла третя історія, героєм якої став кінорежисер, сценарист, письменник та громадський активіст Олег Сенцов. 2014 року в Сімферополі його затримали російські силовики, звинувативши в підготовці низки терористичних актів. Після 5 років незаконного ув’язнення Олег повернувся в Україну в межах обміну російських злочинців на українських військовополонених. Він пройшов через викрадення, арешт, неправомірний судовий процес, але досі, як і тисячі інших людей, не має можливості потрапити до окупованого Росією Криму.

«У Криму пройшло все моє життя. Коли почав багато їздити по Україні та світу, я розумів, що краще, ніж Крим, нічого не може бути», – розповів ОЛЕГ СЕНЦОВ.

 

Деокупація Криму, на думку Сенцова, може відбутися за умови, руйнівних процесів у Росії. Разом з тим режисер і сценарист вважає, кримське питання має завжди стояти на порядку денному.

«Ми повинні про це говорити всюди: і всередині країни, і назовні. І вимагати повернення, і працювати на те, щоби відбулися процеси, які призведуть до деокупації», – зазначив ОЛЕГ СЕНЦОВ.

На які ще роздуми наштовхнули Олега Сенцова знайомі ландшафти, дивіться у відео:

 

 

Джерело: Ukraїner

Фото: Олег Переверзєв

Читайте також:

Інтерв'ю

Ахтем Сеітаблаєв: «Золота Дзиґа» – це найбільш адекватна форма визнання, заохочення та мотивації»

Відразу два фільми за безпосередньої участі Ахтема Сеітаблаєва цього року були номіновані на головну кінематографічну премію країни «Золота Дзиґа». В історичній сазі «Захар Беркут» він був режисером, у драмі «Додому» зіграв головну роль, за яку й отримав найвищу кінематографічну нагороду країни. Про премії, нагороди та інші мірила визнання, солідарність кіноспільноти, вплив війни на творчу атмосферу та метафізичний результат глобальних потрясінь актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв розповів у інтерв'ю VGL cinema.

08.07.2020
об 13:09

Статті

Ахтем Сеітаблаєв: «Дивитися та відчувати українське кіно»

Другий день поспіль триває онлайн-фестиваль «Дні доступного кіно». Оператор Микита Данілін започаткував концепцію відеороликів, в яких представники культурної індустрії розмірковують на тему, чому кіно має бути доступним. В цьому проєктів взяли участь режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв, співвласник мережі кінотеатрів «Планета кіно» Дмитро Деркач, режисер Сергій Чеботаренко, дитяча письменниця Маша Сердюк, режисер Антоніо Лукіч, кураторка індустрійної платформи та програмерка фестивалю Docudays UA Дар’я Бассель, ведучий програми «Суспільна студія» на каналі «UA: Перший» й перекладач жестової мови Ігор Шавро.

27.10.2020
об 12:11

Новини

КіноКалендар: 10 фактів про фільм «Хроніки Нарнії: Лев, чаклунка та шафа»

7 грудня 2005 року в Лондоні відбулася прем'єра фільму «Хроніки Нарнії: Лев, чаклунка та шафа», знятого за однойменною книгою британського письменника Клайва Льюїса. Глядачі лишилися в захваті від фільму, і на хвилі його успіху знято два продовження пригод братів та сестер Певенсі в чарівному світі Нарнії. Ця кінотрилогія стала однією з найуспішніших кінофраншиз, заробивши у світовому прокаті 1,5 мільярда доларів (без урахування доходів від продажу та оренди дисків).

07.12.2020
об 12:22

Новини

Стоп знято: Як фільмували новий сезон «Будиночка на щастя»

Днями завершилися зйомки третього сезону серіалу «Будиночок на щастя», тож режисер розповів, що було найважчим під час знімального процесу.

08.12.2020
об 14:29

Новини

Український бокс-офіс: Суми скромні, але кращі, ніж у попередні вікенди

Добіг кінця перший вікенд після карантину вихідного дня, як і очікувалося, він показав кращі результати. Однак загальна сума прибутків кінотеатрів у порівнянні з аналогічним періодом у попередньому році склала лише 20 %.

09.12.2020
об 14:16