Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Ахтем Сеітаблаєв оголосив кастинг на головні ролі у своїй виставі

17.07.2020
об 15:15

Цієї осені режисер Ахтем Сеітаблаєв хоче презентувати українському глядачеві свою виставу «Orman türküsi. Лісова пісня» за однойменною драмою-феєрією Лесі Українки. Тож наразі ініціатор театральної постановки шукає виконавців ролей Мавки, Лукаша, Матері та Килини. Участь у кастингу можуть взяти як професійні, так і не професійні актори.

Восени Ахтем Сеітаблаєв презентує свою виставу «Orman türküsi. Лісова пісня» за однойменною драмою-феєрією Лесі Українки. У постановці відомого українського режисера та актора герої розмовлятимуть на його рідній мові. Тож всі, хто хоче взяти участь у кастингу мають не тільки надіслати заявку та портфоліо на електрону адресу: ormantyrkysy@gmail.com, а й бути готовими до того, що у відповідь їм надійде текст сцени кримськотатарською мовою. Після того, як кандидат прочитає сценарій, він має відзняти власні проби на відео та надіслати його режисеру.

«Це складне, але цікаве завдання. Певний творчий виклик. Заздалегідь буду вдячний, якщо до проби ви додасте уривок будь-якого танцю, пластичного етюду і трошки натякнете на вокал. Чекаю з хвилюванням і нетерпінням!» - зазначив режисер Ахтем Сеітаблаєв.

У постановці хочуть використати методи поєднання тексту, музики, сучасної хореографії і графіки, які підкреслюють актуальність матеріалу та інноваційність його представлення. Під час дійства на сцені лунатимуть музичні імпровізації на основі кримськотатарської та української музики.

«Виставу ми будуємо на певному переосмисленні легендарного твору української письменниці та поетеси. Адже справжня любов – це виняткова подія в житті кожної людини. І дуже часто ця винятковість може стати темним проваллям для одного, але так само й може воскресити обох. Вибір – за людиною. Емоційно ця історія зрозуміла і близька кожному», - сказав Ахтем Сеітаблаєв.

Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду. Продюсеркою вистави виступила Юлія Сінькевич.

«Таке прочитання «Лісової пісні» дуже зацікавило мене не лише тому, що творчість Лесі Українки є завжди актуальною. Мені, разом з цим, дуже імпонує запропонована Ахтемом Сеітаблаєвим інтерпретація та симбіоз двох культур – кримськотатарської та української. До того ж, ця постановка найвідомішого твору Лесі України є особливо на часі саме тепер – напередодні ювілею письменниці», - зазначила Юлія Сінькевич.

Вперше «Orman türküsi. Лісова пісня» була поставлена Ахтемом Сеітаблаєвим у 2003 році в Кримськотатарському театрі у Сімферополі. Восени 2020 року вистава повернеться у новому унікальному форматі, який стане символічним актом поєднання двох культур, роз’єднаних анексією Криму, через мистецьке висловлювання.

 

Джерело: PR-служба проєкту «Лісова пісня»

Читайте також:

Інтерв'ю

Ахтем Сеітаблаєв: «Золота Дзиґа» - це найбільш адекватна форма визнання, заохочення та мотивації

Відразу два фільми за безпосередньої участі Ахтема Сеітаблаєва цього року номіновані на головну кінематографічну премію країни «Золота Дзиґа». В історичній сазі «Захар Беркут» він є режисером, у драмі «Додому» зіграв головну роль. Про премії, нагороди та інші критерії визнання, солідарність кіноспільноти, вплив війни на творчу атмосферу та метафізичний результат глобальних потрясінь актор і режисер Ахтем Сеітаблаєв розповів у інтерв'ю VGL Сinema.

01.05.2020
об 13:41

Новини

«Захар Беркут» Ахтема Сеітаблаєва може отримати 12-кілограмову статуетку

Вчора, гортаючи стрічку новин у фейсбуці, Ахтем Сеітаблаєв дізнався, що його фільм номіновано на нагороду Світової академії каскадерів, яка відзначає фахівців за найкращі трюки в кіно.

21.05.2020
об 17:59

Інтерв'ю

Переродження, адаптацiя чи виживання: Юлія Сінькевич про перший ОМКФ онлайн

У зв'язку з всесвітньою пандемією міжнародні фестивалі один за одним скасовували заходи, переносили проведення на рік та переходили в онлайн. Одеський міжнародний кінофестиваль теж відбудеться в інші дати та в новому для себе форматі.

13.07.2020
об 13:18