Трейлери та відео
Популярні пости
Стрічка «Шарлатан» - нова робота відомої польської режисерки Аґнешки Голланд. Картина стала фільмом-закриттям 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю. В рамках заходу режисерка провела майстер-клас, під час якого розповіла про свою роботу, чому її так цікавить тема диктаторів і тоталітаризму та як критики відносяться до жінок, які створюють фільми.
Аґнєшка Голланд – відома польска режисерка. За свою кар’єру вона спродюсувала та написала понад 30 фільмів. Режисуру Голланд вивчала у Празькій школі кіно й телебачення FAMU, а потім працювала асистенткою режисерів Кшиштофа Зануссі та Анжея Вайди. Для їх фільмів вона також написала декілька сценаріїв. Її режисерський дебют «Провінційні актори» був відзначений на Канському кінофестивалі 1979 Міжнародним журі кінокритиків.
У 2017 році Аґнєшка Голланд приїздила в якості почесної гості на Одеський міжнародний кінофестиваль, а також представила глядачам свою роботу «Слід звіра» та отримала «Золотого Дюка» за внесок у кіномистецтво.
Під час сесії Q&A на цьогорічному ОМКФ режисерка здебільшого говорила про свою творчість та трішки про карантин.
«Під час карантину я практично не покидала свого заміського будинку. Це була справжня відпустка. Майже весь час я розмірковувала над тим, що дійсно важливо для мене. Мої роботи – це мій особистий досвід. Я відчуваю свій обов’язок повернутись до розповідей про тоталітарний режим та комуністичних лідерів. Хочу показати, наскільки актуальні деякі ці механізми для сучасного світу. Ми повторюємо шаблони та помилки минулого, однак не до кінця розуміємо, наскільки важливі наслідки цього. Мені здається, що можливість передивитись ситуацію з відстані дозволяє краще зрозуміти сьогодення. Для мене історія – це не минуле, а те, що може бути актуальним нині», - зазначила під час свого майстер-класу АҐНЕШКА ГОЛЛАНД.
Вона порівняла створення та випуск фільму з «випуском» власної дитини у великий світ та зазначила, що під час фільмування завжди дає простір для акторів і не вказує, що і як артистам слід робити, адже хоче, аби вони привнесли в картину щось своє, особисте та унікальне. Також Аґнешкп розповіла про те, чому жінці важче реалізуватись у професії режисера.
«Жінці-режисеру складніше у кіноіндустрії. Їй постійно потрібно бути цікавішою, кращою, успішнішою, ніж чоловіку-режисерк. Вона повинна постійно виходити з зони комфорту. Кінокритики також більш критично відносяться до жінки, яка знімає фільм. Деякі зауваження можуть навіть бути особистими. Однак зараз можна побачити і позитивні зміни, адже жіночий голос починають чути», - сказала АҐНЕШКА ГОЛЛАНД.
Вона зазначила, що відчуває себе щасливою, коли розуміє, що її робота торкається до серця глядача.
«Рік тому, після прем’єри стрічки «Ціна правди» була змістовна реакція від ЗМІ та глядачів. Фільм актуальний та сучасний, адже опис голодомору – це злочин проти людяності і його можна порівняти з іншими злочиними діями диктатур. Це стало причиною розслідувати цю історію та її наслідки, а також вплив на Україну», - сказала АҐНЕШКА ГОЛЛАНД.
Також режисерка розповіла ще багато цікавого про свою творчість, кар’єру та картини. Пропонуємо увазі читачів повне відео майстер-класу заходу.
Джерело: Пресслужба ОМКФ
08.10.2020
об 18:26
09.10.2020
об 17:25
28.10.2020
об 16:11
02.11.2020
об 16:11