Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

71-й Берлінський кінофестиваль представив склад міжнародного журі

02.02.2021
об 15:33

Берлінський кінофестиваль представив журі міжнародної програми. Усі члени є володарами «Золотого ведмедя» за найкращий фільм.

До складу журі ввійдуть іранський режисер Мохаммад Расулоф, ізраїльський режисер Надав Лапід, румунська режисерка Адіна Пінтіліє, угорська режисерка Ільдіко Еньєді, італійський режисер Джанфранко Розі та боснійський режисер Ясміла Жбаніч. Цього року голови журі не буде. Увесь склад журі перегляне конкурсні фільми у кінотеатрі в Берліні.

Расулоф виграв «Золотого ведмедя» за «Зла немає» у 2020 році; Лапід – за «Синоніми» у 2019 році; Пінтіліє – за «Не торкайся» у 2018 році; Еньєді – за «Тіло і душа» у 2017 році; Розі – за «Море у вогні» у 2016 році; Жбаніч – за «Ґрбавіца» у 2006 році.

Художній керівник Карло Чатріан сказав, що щасливий мати честь запросити шість режисерів, якими він захоплюється. Вони висловлюють не лише різні способи створення безкомпромісних фільмів та створення сміливих історій, але й самі є частиною історії Берлінале. Цей факт досить значущий, як знак надії, що переможці «Золотого ведмедя» у Берліні переглядатимуть фільми в театрі та шукатимуть спосіб підтримати своїх колег.

Як раніше оголошували, фестиваль цього року через пандемію проведуть у два етапи. Частково він відбудеться у віртуальному форматі з 1 по 5 березня. Окрім того, Берлінале представить вибір фільмів із розділів фестивалю представникам галузі кіновиробництва та акредитованій пресі. З 9 по 20 червня на фестивалі відбуватимуться офлайн покази для публіки, на яких будуть присутні автори фільмів. Журі визначить переможців конкурсу та оголосить їх імена у березні, а церемонія нагородження відбудеться вже у червні.

Виконавчий директор Берлінале Маріетт Ріссенбек зазначила, що завдяки другій частині фестивалю у червні організатори прагнуть створити для глядачів жадану фестивальну атмосферу, а фільми з усіх розділів Берлінале демонструватимуться приблизно в 10 місцях Берліна.

Чатріан та керівники різних секцій фестивалю опублікують свої добірки фільмів з 8 по 11 лютого. Також 8 лютого оголосять склад учасників програми «Ретроспектива» та «Покоління»; за ним слідом 9 лютого будуть оголошені короткометражні стрічки Берлінале та фільми секції «Форум»; «Панорама» та «Перспектива німецького кіно» – 10 лютого; а секція «Спеціальний приз Берлінале» – 11 лютого.

11 лютого об 11 ранку за європейським часом Чатріан та Рісенбек проведуть відеопрезентацію, щоб представити цьогорічний формат фестивалю.

 

Джерело: Variety

Читайте також:

Новини

Netflix анонсував вихід фільмів у 2021 році

У переліку фільмів потокового сервісу фігурують переможці премії «Оскар» та зірки касових зборів, що лише нагадує про силу Netflix в Голлівуді, який безповоротно змінився під час пандемії.

13.01.2021
об 17:24

Новини

Наприкінці березня в український прокат виходить «Ґодзілла проти Конґа»

Warner Bros. Pictures і Legendary Pictures представляють довгоочікувану епічну пригоду «Ґодзілла проти Конґа» від режисера Адама Вінґарда.

25.01.2021
об 14:21

Новини

Пітчинг документального кіно: Ukrainian Doc Preview продовжує приймати заявки на участь

Наприкінці березня в онлайн-форматі відбудеться Ukrainian Doc Preview. Цей захід став гарною традицією індустрійної платформи DOCU/ПРО. Його учасники можуть презентувати свої документальні повнометражні проєкти, які перебувають на стадії виробництва/поствиробництва.

26.01.2021
об 14:41

Новини

«Креативна Європа»: 30 років підтримки європейської кіно- та аудіовізуальної індустрії

З нагоди святкування 30-річного ювілею підпрограми «МЕДІА», Європейська Комісія запустила комунікаційну кампанію під хештегом #WeAllLoveStories, яка триватиме протягом 2021 року. Після запуску підпрограми «МЕДІА» 2021-2027, на сайті wealllovestories.eu публікуватимуться надихаючі історії успіху.

28.01.2021
об 18:29

Новини

Прем’єра серіалу «100 тисяч хвилин разом» спонукає зірок ділитися секретами міцних стосунків

Сьогодні, 1 лютого, о 20:45 на телеканалі «1+1» відбудеться прем’єра комедійного серіалу «100 тисяч хвилин разом» від Студії «Квартал 95». Напередодні телеефірів ведучі «Сніданку з 1+1» поділилися власними секретами стосунків зі своїми половинками.

01.02.2021
об 16:12