Трейлери та відео
Популярні пости
30 червня відзначається Міжнародний день астероїда. Досить молоде космічне свято впровадили резолюцією Генеральної Асамблеї ООН № 71/90 від 6 грудня 2016 року «з метою підвищення інформованості громадськості про небезпеку зіткнення з астероїдами». Дату для свята, 30 червня, обрали не випадково. Саме цього дня в 1908 році із Землею зіткнувся Тунгуський метеорит. На щастя, його падіння сталося в малонаселених районах Сибіру й тому людству вдалося уникнути колосальних жертв. Проте тема загрози з космосу дуже популярна серед кінематографістів, які із завидною регулярністю знімають фільми про космічних прибульців, які під час своїх подорожей у глибинах космосу випадково натикаються на нашу планету. З численних фільмів про астероїди та комети ми вибрали лише п’ять, які раді запропонувати вам до перегляду цього дня. Вони зняті в різні роки й дуже несхожі за художнім рішенням, але, безумовно, цікаві. Тому сподіваємося, що кожен обере із цього переліку стрічку до смаку.
«Армагеддон» (США, 1998 рік)
Фантастичний фільм режисера Майкла Бея можна віднести до кращих кінокартин на тему космічних катастроф, незважаючи на деякі технічні неточності й зневажливе ставлення авторів до законів фізики. За сюжетом на Землю обвалюється метеоритний дощ, який призводить до вибуху шатла «Атлантіс» і численних руйнувань у Нью-Йорку. Незабаром з'ясовується, що це перший «привіт» від гігантського астероїда, який на всій швидкості мчить до Землі. Щоб запобігти катастрофі, директор NASA вирішує послати на астероїд групу шахтарів, які повинні пробурити в ньому свердловину, закласти атомну бомбу й підірвати його. Фільм вийшов досить видовищним, драматичним і динамічним. Інтересу до нього додав той факт, що не тільки головні, а й другорядні ролі в ньому виконали відомі голлівудські актори: Брюс Вілліс, Бен Аффлек, Лів Тайлер, Вілл Паттон, Біллі Боб Торнтон, Стів Бушемі, Вільям Фіхтнер, Оуен Вілсон, Майкл Кларк Дункан та інші. У результаті при бюджеті $ 140 мільйоні, «Армагеддон» зміг зібрати у світовому прокаті $ 553 709 788. Цікаво, що NASA показує цей фільм під час програми підготовки управлінських кадрів, ставлячи перед новими менеджерами завдання виявити в ньому якомога більше помилок.
«Зіткнення з безоднею» (США, 1998 рік)
Цей фільм не тільки вийшов у прокат в один рік з «Армагеддоном», але має з ним багато схожих моментів у сюжеті. У космосі виявлена величезна комета діаметром 11 кілометрів, яка зіштовхнеться із Землею менше ніж через рік. Щоб уникнути катастрофи, до комети відправляється американо-російська експедиція на космічному кораблі «Месія». Вона повинна знищити комету за допомогою ядерних зарядів. Але, на відміну від героїв «Армагеддону», їхня місія виявляється не такою вдалою. Підірвати комету вдається, але вона не руйнується, а розколюється на два осколки, один з яких падає в Атлантичний океан, викликаючи величезне цунамі, яке змиває Нью-Йорк, Вашингтон, Філадельфію, Атланту, а також частину Європи й Африки. Другий осколок, який трохи відстав від свого побратима, може «добити» людство остаточно, тож у екіпажу «Месії» залишається тільки один шанс, щоб зупинити його.
Крім видовищних спецефектів , фільм привертає увагу чудовою грою акторів. Режисерка Мімі Ледер, у кар'єрі якої «Зіткнення з безоднею» є найкращим фільмом, зібрала в себе на майданчику справжній зоряний склад: Роберт Дюваль, Ванесса Редгрейв, Морган Фрімен, Максиміліан Шелл та Теа Леоні до цього часу міцно увійшли до складу голлівудської еліти. А 17-річний Елайджа Вуд, що склав їм гідну компанію, уже за три роки прославиться головною роллю в кінотрилогії «Володар перснів».
«Метеор» (США, 1979 рік)
У цьому фільмі майбутня космічна катастрофа змогла примирити США і Радянський Союз. Дві наддержави дізнаються, що кожна з них має заборонені договором орбітальні бойові платформи з ядерними боєголовками. Але коли в космосі відбувається зіткнення комети з астероїдом Орфей і один з осколків астероїда прямує до Землі, колишні противники вирішують об'єднати свої можливості, щоб відхилити траєкторію Орфея. При скромному для фільму-катастрофи бюджеті $ 16 мільйонів авторам стрічки вдалося залучити для зйомок Шона Коннері, Генрі Фонду та Наталі Вуд. Але попри зоряний склад і досить видовищні для свого часу спецефекти (особливо вражає сцена руйнування Манхеттена), фільм у прокаті США ледь зібрав половину від витраченої на його виробництво суми.
«Три дні» (Іспанія, 2008 рік)
У цьому апокаліптичному трилері метеорит, здатний знищити життя на Землі, з'являється тільки в самому кінці історії. Його падіння та вибух є фіналом фільму. А в центрі сюжету опиняється 30-річний невдаха Алехандро, яка не дуже боїться кінця світу й три дні, які залишилися до зіткнення з астероїдом, хоче провести за кухлем хорошого пива. Але волею долі він виявляється втягнутий в історію з маніяком, який убив колись в їхньому містечку шістьох дітей і в затриманні якого брав участь старший брат Алехандро.
Тепер маніяк повернувся й хоче помститися родині свого кривдника. Фільм став дебютною роботою в повнометражному кіно режисера Франсіско Хав'єра Гутьєрреса, а в його продюсуванні брав участь Антоніо Бандерас. Прем'єра кінокартини відбулася на Берлінському кінофестивалі, після чого вона була відзначена численними нагородами на різних фестивалях.
«Астероїд: Останні години планети» (США, 2009 рік)
Американські вчені виявляють гігантський метеорит Кассандра, який наближається до Землі й зіткнеться з нею вже за кілька годин. Часу щось зробити для порятунку планети немає. Землю охоплює глобальна паніка. У той час коли весь світ божеволіє, кілька сміливців не збираються сидіти склавши руки та чекати неминучого кінця.
Це далеко не найкращий за видовищністю та оригінальністю сюжету фільм про глобальну катастрофу. Але в ньому одну з головних ролей, професора Деніела Лемана, грає геніальний Крістофер Ллойд, відомий за роллю доктора Брауна в кінотрилогії «Назад у майбутнє». А вже заради того щоб побачити його гру, варто подивитися цю стрічку.
12.06.2020
об 12:13
26.06.2020
об 12:39
25.06.2020
об 10:10
23.05.2020
об 10:55