Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

5 щирих фільмів зі Скарлетт Йоганссон

22.11.2020
об 17:37
Автор: Daniela Gilmore

Якщо зайти у пошуковий розділ новин і продивитись декілька останніх заголовків, можна прослідкувати тенденцію: світ або говорить про пандемію, або про чиєсь особисте життя. Нещодавно Скарлетт Йоганссон вийшла заміж за Коліна Жоста, з чим ми її вітаємо, але мова зараз йтиме не про цю подію. Сьогодні, 22 листопада, в акторки з українським корінням день народження, тому ми хочемо поговорити про її кіноролі, в яких особиста природність зірки Голлівуду в кожному русі та кроці.


«Світ примар»


Перша художня робота Террі Цвігофа, після кар’єри документаліста. З першого погляду це проста і не надто вигадлива комедія про дорослішання, але з кожною хвилиною, з кожним новим переглядом знаходиш для себе все більші глибини філософських істин. У центрі сюжету дві подруги, які після закінчення школи вирішують пожити окремо від батьків, знімати житло, навчатись і працювати. Вони живуть у своє задоволення, розважаються та насміхаються над іншими людьми. Так само вони ставляться і до героя Стіва Бушемі, який грає досить дорослого, але одинокого чоловіка. Проте завдяки випадковості, одна з дівчат починає з ним багато спілкуватися, через що проймається теплими почуттями до нього і все менше проводить час зі своєю подругою. У цій стрічці Йоганссон зовсім юна і мила, у її погляді можна читається весь дух юної наївності. Вона соромиться поглядів незнайомців, а іноді навіть своїх екранних друзів. Навряд чи акторка насправді боялась поглядів своїх колег, але в її грі відчувається лише початок розквіту життя звичайної дівчини, яку можна було б зустріти в сусідньому дворі.


«Труднощі перекладу»


Чи все ми знаємо про справжнє кохання? Швидше за все, абсолютно нічого. Але стрічка Софії Копполи привідкриває завісу до цього таїнства життя. Так багато знайомих мелодрам про зустрічі, розставання та радощі воз’єднання з коханням всього свого життя, свого однодумця. Але як мало було розказано про більш реалістичні і життєві ситуації. Ця історія саме про другий варіант і дає нам вичерпну відповідь на питання: «А якою ще буває любов?» Зустріч двох людей, зовсім не схожих долями, соціальними статусами чи навіть смаками. Але між ними є дещо спільне – одна душа на два тіла. Вони розмовляють годинами, днями, іноді навіть без слів. Можливо, вони все вигадали від самотності або це просто була доля. Так чи інакше, їхні щирі обійми дають нам зрозуміти, що так важливо знайти свою людину і не має значення, скільки часу вам відведено разом.


«Сенсація»


Найбільш лякаючим і незрозумілим нам здається життя після його закінчення. Намагатися проводити розслідування просто безглуздо особливо, коли головним героям стрічки доводиться не тільки шукати винного у низці злочинів, але й намагатися вижити. Історія починається з подорожі духа журналіста на човні, що везе його у потойбіччя. Але він, як справжній кар’єрист навіть на тому світі не може заспокоїтись і намагається звідти втекти, щоб передати важливу інформацію комусь іншому, хто зможе завершити його справу. І на його щастя, цією людиною стає героїня Скарлетт Йоганссон, Сондра, яка планує стати його колегою і займатися журналістикою після закінчення університету. З цієї «передачі інформації» починається низка непередбачуваних подій з елементами детективу, трилеру та мелодрами. Але вибуховою сумішшю виявляється у цій картині виявляється не змішання жанрів, і навіть не концентрація легендарних акторів на один квадратний метр, а весь спектр емоцій, який доводиться переживати головній героїні. Якщо у першій за списком стрічці погляд акторки наївний, то тут він пронизливий і впевнений, а її посмішка в одній зі сцен так і випромінює впевненість у власній правоті та перемозі.


«Вона»


Ми так схожі зараз на героя Хоакіна Фенікса у даній стрічці: так потребуємо душевного тепла та простого спілкування. Для когось ми звичайна фотокартка із соцмереж, а для когось – голос з динаміку, що єдиний наділений талантом розуміння і моральної підтримки, як голос Саманти, героїні Скарлетт Йоганссон. Зазвичай прийнято думати, що акторська гра полягає лише у тому, щоб з’являтися на екрані кінотеатру. Але ж насправді озвучування така ж важлива, а іноді і більш емоційно-затратна робота. Особливо, це важливо, коли твій герой безтілесний, а вся його особистість якраз полягає лише у голосі, який має виражати спочатку робочу беземоційність, потім дружній дотеп, а пізніше глибоку прихильність. Звичайно ж, всю цю градацію найкраще дивитися, а точніше слухати, лише в оригіналі. Спайк Джонз розповідає історію емоційних відносин людини та операційної системи, підкреслюючи самотність звичайної людини у своїх життєвих проблемах, необхідності спілкування як із соціумом, так і з собою, не забуваючи про реальне життя. Після чого приходить лише розуміння: ти не можеш вилікувати те, чого просто не відчуваєш.


«Кролик Джоджо»


Саме така стрічка, після перегляду якої згадувати хоча б про її назву фізично боляче. Ніяка любов ні романтична, ні платонічна, ні безтілесно-технічна, не може порівнятися із безумовною материнською. Кожна секунда фільму просякнута нею: у зав’язуванні неслухняних шнурків; у сні біля хворої дитини; у традиційних лагідних обіймах; у покараннях за неправильну поведінку; у виховуванні з маленького полохливого кролика морально дорослої, але доброї і справедливої людини. Тайка Вайтіті довів глядача до істеричного сміху своєю роллю Гітлера, але як режисер він розбив наші серця вщент, віддавши роль мами Джоджо саме Скарлетт Йоганссон. Вона так тонко всі ті якості, які ми впізнаємо і у наших мамах: те ж поєднання ніжності і суворості; відважності і страху за майбутнє своїх дітей; стомленість від світу і вміння нести жертви для збереження всього, що і є цілий світ – дитини. Але є речі, які героїня робить для себе і своїх найтепліших спогадів, такі як танці танго, які були традиційними за часів спокійного і мирного життя сім’ї. І хоч головним у цій історії вважається Джоджо, який спочатку має традиційні мрії для хлопчика, що росте у нацистській Німеччині, та саме його мама намагається виховати у ньому критичне мислення, толерантність та людинолюбивість. Що б він без неї робив?

Фільмографія Скарлетт Йоганссон є досить чисельною, але всіх її стрічок не перечислити. Комусь може не сподобатися одна історія, але привести у повний захват інша. Хтось захоплюється її красою, хтось – її благодійною діяльністю, хтось роботами в кіно. І хоч нам лише залишається здогадуватись яка вона насправді, ми можемо побажати їй сьогодні звичайного людського щастя.

Читайте також:

Новини

Сильні та харизматичні: Що об’єднує Демі Мур та Леонардо Ді Капріо?

Можна довго розмірковувати над тим, як впливає на людину її дата народження чи зодіакальне сузір’я та відслідковувати схожі риси у тих в кого, вони збігаються. Всі ці закономірності завжди намагались знайти у сьогоднішніх іменинників Леонардо Ді Капріо та Демі Мур. Їх називали найдосвідченішими в любовних питаннях: вона здатна закохати у себе з першого погляду і назавжди; а він – один з найбажаніших холостяків Голлівуду, який чарує публіку не тільки бездонними блакитними очами, а й блискучою грою та незабутніми ролями. Двадцять років тому їм навіть приписували роман. Але об’єднує їх дещо більше та значуще – робота з улюбленцем Канн та 4-кратним номінантом на «Оскар» Рідлі Скоттом. Якими ж цих двох акторів побачив режисер у своїх різних за значенням для власної кар’єри та популярністю в аудиторії стрічках?

11.11.2020
об 12:37

Новини

Дні народження зірок: Іванна Сахно

Сьогодні, 14 листопада, свій день народження святкує українська та американська акторка Іванна Сахно. Народилася вона у Києві, в 15 років разом з батьками переїхала до Лос-Анджелеса, з 2013 року живе і працює там. У дитинстві мріяла стати таксисткою чи фігуристкою. У Голлівуді дебютувала в 2017-му. Рік тому стала членкинею журі Міжнародної конкурсної програми 10-го Одеського міжнародного кінофестивалю, а влітку 2020-го теж приєдналася до складу журі Міжнародної конкурсної програми, щоправда, в рамках 49-го Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість».

14.11.2020
об 10:25

Статті

ТОП-5 фільмів: «Особисто і з любов’ю, Франсуа Озон»

Головний провокатор європейського кіно, який не може встояти, щоб не додати хоч граму особистої історії. Він ніколи не боявся говорити відкрито зі своєю аудиторією про речі, які його хвилювали, натомість увесь світ відповів йому на знак подяки безумовною повагою і любов’ю. Сьогоднішнього іменинника Франсуа Озона називають яскравим представником кінематографа нової хвилі французького кіно. Він є неодноразовим володарем безмірної кількості премій і нагород міжнародних кінофестивалей. І хоч у приватному житті режисер надає перевагу чоловікам, у кіно особливу роль він відводить сильним та неоднозначним жіночім персонажам, з трепетом та особливою симпатією вписуючи їх в різні життєві ситуації.

15.11.2020
об 17:17

Новини

Дні народження зірок: Ніна Касторф

Сьогодні, 22 листопада, свій день народження святкує Ніна Касторф. Творчий шлях акторки у кіно розпочався 25 років тому з ролі в першому українському еротичному серіалі «Острів любові». Ніна знялася в заключному епізоді десяти історій, створених за мотивами любовної лірики української літератури ХІХ – ХХ століття.

22.11.2020
об 10:12