Трейлери та відео

Творці «Мавка. Лісова пісня» показали уривок очікуваної анімації
«Тут немає байдужих»: стартував відеопроект від українських митців

5 фільмів від Антельма Відо, які варто побачити на 11-му ОМКФ

23.09.2020
об 15:21

Все менше часу залишається до початку 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбуватиметься з 25 вересня до 3 жовтня онлайн. Найвідданіші прихильники кіно вже почали складати власні списки фаворитів, яких варто не проґавити на фестивалі, а програмний директор ОМКФ Антельм Відо дав читачам VGL cinema підказки, на що ще звернути увагу.

 

«Ялда»

(Фестиваль Фестивалів)

Драматичний фільм Массуд Бакші переміг на кінофестивалі «Санденс», оголивши неприємну правду про патріархальний устрій. Іранська драма піднімає одне з найскладніших і найболючіших питань останніх десятиліть - місце жінки в сучасному світі та пов’язані із цим історичні передумови. Оригнінальний сюжет фільму заснований на реальних подіях - жінку засуджують за вбивство чоловіка, і суд над нею проходить в межах реаліті-шоу на телебаченні.

 

«Дванадцять тисяч»

(Візії)

Для французької режисерки Надеж Требаль «Дванадцять тисяч» - перша ігрова робота. Учасник Міжнародного кінофестивалю в Локарно фільм фокусується на двох складних та зухвалих персонажах, які неначе відірвані від світу, який намагається їх заземлити. Надеж Требаль цілеспрямовано, але водночас поетично та з гумором досліджує мінливості долі двох споріднених душ в пошуках щастя.

 

«Серпнева діва»

(Фестиваль Фестивалів)

Режисер Хонас Труеба фіксує кожен серпневий день героїні Єви. Вона залишилася в Мадриді у той час, як усі мешканці цього велелюдного міста поїхали у відпустки. Вона сидить на балконі, споглядаючи за парадами, переслідує даму з автобуса, зіштовхується зі старими знайомими - та в цілому Єва шукає себе, адже кожного дня може статися будь-що. У певному сенсі «Серпнева діва» нагадує «Халявщика» Річарда Лінклейтера. Хонас Труеба зняв чудовий фільм про самопізнання і про те, як місця, звідки ми родом, визначають, хто ми є.

 

«Мальмкроґ»

(Фестиваль Фестивалів)

Важко описати стрічку тривалістю майже три з половиною години. Це радше роман, який перенесено на екран. І дійсно «Мальмкроґ» має літературну основу - філософський твір Володимира Соловйова «Три розмови про війну, прогрес та кінець всесвітньої історії» 1899 року. Основоположник румунської «нової хвилі» Крісті Пую полюбляє експериментувати і з кожним новим фільмом ці експерименти стають все радикальнішими. На вершині стоїть якраз «Мальмкроґ» - фільм, який точно оцінять синефіли та прихильники Пую. Не відступаючи від першоджерела, режисер зміг перетворити його на своє авторське висловлювання, розмірковуючи про добро, зло, війну, Європу та крихкість єдності.

 

«Мабуть, це рай»

(Фестиваль Фестивалів)

В своєму новому фільмі найтитулованіший палестинський режисер Еліа Сулейман виступає як головний герой і оповідач цієї комедії помилок. Він радше спостерігач, який майже не реагує на те, що коїться навкруги. З часткою гумору та сумної іронії фільм передає відчай та переживання автора про стан сучасного світа. Як каже сам Сулейман, поки що «Мабуть, це рай» його найсмішніше кіно, а це говорить про те, що світ дійсно в жахливому стані.

 

Усі перераховані фільми та інші стрічки конкурсних і позаконкурсних програм 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю доступні до перегляду на спеціальній платформі за умови придбання квитка або Фестивального абонементу.

Читайте також:

Новини

Гайд по фільмах 11-го ОМКФ від Юлії Сінькевич

25 вересня стартує 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль, який цьогоріч проходитиме в новому для себе форматі. Генеральна продюсерка ОМКФ Юлія Сінькевич порадила, які фільми з програм краще не пропускати і заздалегідь забронювати собі на них квитки.

16.09.2020
об 15:15

Новини

Серіали ОМКФ 2020: Історична драма, кримінальна комедія та шпигунський трилер

Спільно з чеським фестивалем серіалів Serial Killer та телеканалом «Україна» організатори 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбудеться з 25 вересня до 3 жовтня в онлайн-форматі, підготували секцію «Серіали!». Наразі відомо, що до її програми увійшли українська історична драма, данська кримінальна комедія, естонський шпигунський трилер і чеська кримінальна драма.

20.09.2020
об 14:44

Новини

Алік Шпилюк радить не пропускати ці фільми під час 11-го ОМКФ

Наприкінці тижня, у п’ятницю розпочнеться 11-й Одеський міжнародний кінофестиваль. Вперше за всю історію проведення подія відбуватиметься онлайн, а це значить, що глядачі зможуть подивитися найгучніші фестивальні хіти та ексклюзивні прем’єри, навіть не виходячи з дому. Програмний консультант ОМКФ Алік Шпилюк обрав 5 фільмів, на які обов’язково варто звернути увагу, тож складаючи власний розклад переглядів не оминіть увагою ці стрічки.

21.09.2020
об 12:58