Трейлери та відео
Популярні пости
Все менше часу залишається до початку 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбуватиметься з 25 вересня до 3 жовтня онлайн. Найвідданіші прихильники кіно вже почали складати власні списки фаворитів, яких варто не проґавити на фестивалі, а програмний директор ОМКФ Антельм Відо дав читачам VGL cinema підказки, на що ще звернути увагу.
«Ялда»
(Фестиваль Фестивалів)
Драматичний фільм Массуд Бакші переміг на кінофестивалі «Санденс», оголивши неприємну правду про патріархальний устрій. Іранська драма піднімає одне з найскладніших і найболючіших питань останніх десятиліть - місце жінки в сучасному світі та пов’язані із цим історичні передумови. Оригнінальний сюжет фільму заснований на реальних подіях - жінку засуджують за вбивство чоловіка, і суд над нею проходить в межах реаліті-шоу на телебаченні.
«Дванадцять тисяч»
(Візії)
Для французької режисерки Надеж Требаль «Дванадцять тисяч» - перша ігрова робота. Учасник Міжнародного кінофестивалю в Локарно фільм фокусується на двох складних та зухвалих персонажах, які неначе відірвані від світу, який намагається їх заземлити. Надеж Требаль цілеспрямовано, але водночас поетично та з гумором досліджує мінливості долі двох споріднених душ в пошуках щастя.
«Серпнева діва»
(Фестиваль Фестивалів)
Режисер Хонас Труеба фіксує кожен серпневий день героїні Єви. Вона залишилася в Мадриді у той час, як усі мешканці цього велелюдного міста поїхали у відпустки. Вона сидить на балконі, споглядаючи за парадами, переслідує даму з автобуса, зіштовхується зі старими знайомими - та в цілому Єва шукає себе, адже кожного дня може статися будь-що. У певному сенсі «Серпнева діва» нагадує «Халявщика» Річарда Лінклейтера. Хонас Труеба зняв чудовий фільм про самопізнання і про те, як місця, звідки ми родом, визначають, хто ми є.
«Мальмкроґ»
(Фестиваль Фестивалів)
Важко описати стрічку тривалістю майже три з половиною години. Це радше роман, який перенесено на екран. І дійсно «Мальмкроґ» має літературну основу - філософський твір Володимира Соловйова «Три розмови про війну, прогрес та кінець всесвітньої історії» 1899 року. Основоположник румунської «нової хвилі» Крісті Пую полюбляє експериментувати і з кожним новим фільмом ці експерименти стають все радикальнішими. На вершині стоїть якраз «Мальмкроґ» - фільм, який точно оцінять синефіли та прихильники Пую. Не відступаючи від першоджерела, режисер зміг перетворити його на своє авторське висловлювання, розмірковуючи про добро, зло, війну, Європу та крихкість єдності.
«Мабуть, це рай»
(Фестиваль Фестивалів)
В своєму новому фільмі найтитулованіший палестинський режисер Еліа Сулейман виступає як головний герой і оповідач цієї комедії помилок. Він радше спостерігач, який майже не реагує на те, що коїться навкруги. З часткою гумору та сумної іронії фільм передає відчай та переживання автора про стан сучасного світа. Як каже сам Сулейман, поки що «Мабуть, це рай» його найсмішніше кіно, а це говорить про те, що світ дійсно в жахливому стані.
Усі перераховані фільми та інші стрічки конкурсних і позаконкурсних програм 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю доступні до перегляду на спеціальній платформі за умови придбання квитка або Фестивального абонементу.
16.09.2020
об 15:15
20.09.2020
об 14:44
21.09.2020
об 12:58