Трейлери та відео
Популярні пости
1 березня організатори 18-го Docudays UA оголосили проєкти, що пройшли відбір на конкурс презентацій Ukrainian Doc Preview. Головна нагорода, яка очікує на переможця – дві тисячі доларів на постпродакшн фільму.
Упродовж 14 січня – 22 лютого тривав прийом заявок на участь в індустріальній платформі, яка проводиться в межах фестивалю про документального кіно про права людини Docudays UA. Для участі в Ukrainian Doc Preview організатори заходу отримали 46 заявок, з яких разом із Українським інститутом відібрали 5 проєктів. Їх автори та авторки представлятимуть відбірниками/-цями світових фестивалів, представниками/-цями міжнародних фондів, сейлз-компаній та мовників 29 березня.
Отже, в межах Ukrainian Doc Preview–2021 презентуватимуться такі документальні фільми:
«Експедиція 49»
режисерка: Аліса Коваленко
продюсування: Стефан Сьохан, Валерій Калмиков, Олексій Кобелєв, Томаш Моравський
П’ять бунтівних підлітків шукають себе в маленьких містечках, що вмирають, на лінії фронту Донбасу. Вони мріють, протестують, борються з сірістю та нудьгою і порушують правила. Поки весь світ навколо них руйнується, шахти закриваються і війна триває, Андрій, Руслан, Ілля, Ліза і Лєра мріють, аби в їхньому житті нарешті щось сталося! Одного разу відомий в Україні шукач пригод і мандрівник Валентин Щербачов запрошує їх взяти участь в унікальній експедиції-терапії і дає їм можливість уперше вирватися на свободу й відкрити нові горизонти в їхньому житті. Пункт призначення — Гімалаї...
«Свідки Флоріана»
режисер: Олексій Радинський
продюсуання: Люба Кнорозок
Флоріан Юр’єв – архітектор, художник, скрипковий майстер, теоретик і поет. На 90-му році життя йому доводиться опанувати ще одне, цілковито нове заняття. Щоб урятувати свій авторський архітектурний проект – київську «Летючу тарілку» – від перетворення на частину торговельного центру, Флоріан Юр’єв розпочинає кампанію проти свавілля столичних забудовників.
«Привоз»
режисерка: Єва Нейман
продюсування: Геннадій Кофман, Ольга Бесхмельниціна
Фільм документує життя одного з найстаріших і найбільших базарів Європи. Пристрасті по обидва боки прилавків, сни вантажників, таємні мрії продавчинь риби... Роздумами про світобудову та сенс життя ділиться базарна охорона й очільник барахолки. Що було, що є, що буде — ромські передбачення, «дуже точна вага» і щедрі порції на пробу. На Привозі представлено всі прошарки населення міста. Представлено й виявлено! Сюди приходять усі, і кожен знаходить щось для себе. Хто шукає див чи метаморфоз — змін долі, людської душі, часу — теж не піде з порожніми руками.
«Фрагменти льоду»
режисерка: Марія Стоянова
продюсування: Аліна Горлова, Максим Наконечний
Батько режисерки, фігурист колись усесвітньо відомого українського ансамблю «Балет на льоду», гастролював за кордон і знімав своє життя на камеру в часи Перебудови. Сьогодні Марія відкриває його аматорський архів, щоб побачити західну утопію очима пізньорадянської людини та ініціювати з нею особистий діалог. 15 відеокасет, 1986–1994 роки. Досвід подорожей і захоплень. Народження доньки. Розпад СРСР. Завершення кар’єри і зйомок. Крах утопій. «Фрагменти льоду» — це подорож-дорослішання для суспільства, для батька і для дочки. Подорож, яка досі триває.
«Крихка пам’ять»
режисер: Ігор Іванько
продюсування: Олександра Братищенко, Марія Пономарьова, Петер Керекес, Ігор Іванько
Видатний радянський/український кінооператор Леонід Бурлака, що працював на Одеській кіностудії з середини 60-х, раптово почав втрачати пам’ять через хворобу Альцґеймера. У цей самий час його онук Ігор, також кінооператор, знайшов закинуту і суттєво пошкоджену частину дідового фотоархіву: знімки, які дід зробив як молодий оператор, що тільки починає будувати свою кар’єру в часи хрущовської Відлиги. Зрозумівши, що майже нічого не знає про свого діда, Ігор починає пошук всього, що хоча б трохи проливало світло на Леоніда та його шлях. Ігор переосмислює вплив радянської кіноіндустрії на його сім’ю та на країну в цілому й знаходить ті ниточки, що поєднують його з дідом. Проте час іде невпинно: дуже скоро Леонід перестане впізнавати свого онука.
Цікаво, що протягом трьох днів напередодні презентації проєктів учасники та учасниці Ukrainian Doc Preview матимуть нагоду підготуватися до шоукейсу проєктів. У цьому їм допоможуть тьюторки та гостьові спікери під час індивідуальних та групових консультацій. Зокрема, Селін Мура та Бріджит О’Ші поділяться досвідом та навчать, як успішно презентувати проєкт міжнародній кіноіндустрії. Гостьові спікери Йоанна Солецька, Гайді Фляйшер та Кутайба Бархамджі приділять увагу питанням розробки ефективної маркетингової, фандрейзингої й промоційної стратегії проєктів та порадам щодо монтажу фільмів відповідно.
Оскільки 18-й Docudays UA проходитиме в гібридному форматі, 29 березня можна буде в онлайн-форматі подивитися шоукейс.
Джерело: Docudays UA
01.03.2021
об 17:10
01.03.2021
об 18:35
23.02.2021
об 12:49
23.02.2021
об 16:44
28.02.2021
об 14:23