Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

4 короткометражки про зміну клімату

24.05.2020
об 19:05
4 короткометражки про зміну клімату

Природа – єдине, що буде вічним та могутнім. Під час пандемії вона показала нам, що здатна відновлюватись без нашого на неї впливу. Проте людям варто ставитись з більшою повагою до навколишнього середовища, адже у будь-якого ресурсу є обмеження. Над проблемами екології часто розмірковують режисери з різних країн світу. Так, з’явилась стрічка «Взаємозалежність», яка об'єднала 11 короткометражних фільмів від 11 різних творчих груп. У відео новелах нам показують, наскільки прекрасний та різноманітний світ, але людське невігластво здатне знищити його раз і назавжди. Ми пропонуємо переглянути добірку із 5 документальних фільмів про зміну клімату, глобальне потепління та забруднення річок.

«Очі води», режисерка Данієла Томас (Бразилія)

Етнічна група Калапало мешкає в заповіднику на річці Шінгу. Це одне з небагатьох місць на планеті, де ще можна побачити первозданну природу, диких тварин і первісне життя місцевого племені. Калапало вірять, що вода – стара як світ і є джерелом життя. Тому використовувати світовий океан у якості контейнера для сміття – справжній злочин. В «Очах води» зображена сакральність взаємин між народом Шінга і річкою.

 

«Курут», режисер Шарбану Садат (Афганістан)

Фільм «Курут» Шарбану Садата проводить глядача через ефекти сепії та етнічні мотиви, щоб показати життя традиційного сімейства афганських пастухів. Фермери займаються виготовленням одного з найпопулярніших видів сирів у країні, але їхні справи йдуть на спад через наслідки зміни клімату. 

 

 

 

 

«Розлучення Мехті», режиссер Ніла Мадхаб Панда (Індія)

Причиною розлучення Мегха й Акааші стає брудне повітря. Дружина вимагає, щоб сім'я переїхала у село, де їхній син не страждатиме від астми. Мегха, своєю чергою, скаржиться судді, що не може залишити хворого батька без нагляду. І, що намагається забезпечити кохану жінку з дитиною всім необхідним. Так би глядачі й спостерігали за лайкою двох закоханих людей, якби не важливе послання від режисера – бігти не лише нема куди, а й безглуздо. Ми разом замкнені на одній зеленій планеті. Сьогодні в передмісті повітря ще чисте, але мине кілька років і все зміниться… 

 

 

 

«Озеро», режисер Махамат Салех Харун (Чад)

Келлі, рибалка з місцевого племені, спостерігає, як в озері Чад залишається дедалі менше риби. Люди в розпачі, а деякі навіть думають виїхати у велике місто у пошуках кращого життя. Муна, дочка рибалки, вигадала тимчасове рішення: робити з поліетиленових пакетів, які забруднюють озеро, мотузки. Жінкам доводиться по-своєму боротися з забрудненням та пристосовуватися до нового життя.

 

 

 Джерело: suspilne.media

Читайте також:

Новини

Розпочинає роботу UFS кінотеатр

У вас є можливість подивитися короткометражні стрічки, створені студентами Ukrainian Film School – першої української кіношколи на базі найбільшої у Східній Європі кіностудії FILM.UA. І в тенденціях останніх місяців, коли кінотеатри зачинено, захід відбуватиметься онлайн – на платформі ZOOM.

19.05.2020
об 12:05

Перший шоурил від Мінкультури та інформполітики вже на ютубі
Новини

Перший шоурил від Мінкультури та інформполітики вже на ютубі

Міністерство культури та інформаційної політики України представляє перший шоурил кінопроєктів та завершених фільмів патріотичного спрямування в рамках програми, що реалізовується Міністерством протягом 2018-2020 років.

20.05.2020
об 16:36

Телевізійні вечори: Сучасні українські фільми в ефірі ТБ
Новини

Телевізійні вечори: Сучасні українські фільми в ефірі ТБ

Ввечері 23 та 24 травня два українські телеканали покажуть три фільми вітчизняного виробництва – «Гніздо горлиці», «Червоний» та «Зрадник».

23.05.2020
об 19:35