Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

4 фільми Головної програми 18-го Docudays UA

17.03.2021
об 17:33

Цьогорічний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини присвячено праву на здоров’я. На меті в організаторів зануритися учасників кіноподії у процеси нових для нас явищ і оцінити масштаб світових змін з початку пандемії.

У своєму огляді програмна директорка фестивалю Docudays UA Вікторії Лещенко пише, що Головна програма 18 Docudays UA – «Повне одужання?» – пропонує віднайти шляхи боротьби з несправністю системи, що за умов пандемії стала як ніколи видимою. Зцілення можливе, але спершу потрібно вилікувати хвору систему. Таке амбітне завдання ставлять перед собою герої 4-х фільмів із програми «Повне одужання?».

 

Отже, в межах Головної програми «Повне одужання?» 18-го Docudays UA глядачі побачать наступні стрічки:

 

«76 днів»

 

Режисер: Хао Ву, Вейші Чень, Анонім

Продюсування: Хао Ву, Жан Цянь

Виробництво: США, Китай

Нагороди: Приз глядацьких симпатій на фестивалі AFI Fest (2020); Гран-прі за найкращий повнометражний документальний фільм на Міжнародному кінофестивалі Heartland (2020)

 

23 січня 2020 року Китай закрив місто Ухань, у якому проживає 11 мільйонів людей, для боротьби зі спалахом нової епідемії COVID-19. Знятий на передовій кризи – у чотирьох лікарнях, фільм «76 днів» розповідає неймовірні історії про людей, які опинилися в епіцентрі пандемії: про жінку, яка марно благає востаннє попрощатися з батьком, про дідуся з деменцією, який шукає дороги додому, про пару, якій кортить побачить свою новонароджену дитину, та про медсестру, рішуче налаштовану повернути особисті речі сім’ям загиблих. Ці животрепетні й інтимні історії засвідчують смерть і переродження міста на 76-денному локдауні, а також людську стійкість у часи глибокої трагедії.

 

«Громадянин Біо»

 

Режисерка: Тріш Долман

Продюсування: Шанталь Кемп

Виробництво: США

 

Глибоке занурення у підпільний світ біохакінгу й радикальної медицини. Четверо славнозвісних біохакерів описують свій досвід із суперечливим підприємцем Аароном Трейвіком перед його таємничою смертю і дозволяють зазирнути у маргінальний світ біопанків, які намагаються продовжити людське життя.

 

«Колектив»

 

Режисер: Александр Нанау

Продюсування: Б’янка Оана, Александр Нанау

Виробництво: Румунія, Люксембург

Нагороди: Найкращий міжнародний документальний фільм на Цюрихському кінофестивалі (2019); Нагорода «Дон Кіхот» на МКФ у Тромсе (2020)

 

У 2015 році 27 людей загинули і 180 були поранені внаслідок пожежі у бухарестському клубі «Колектив». Ще більше людей зазнали опіків і померли в лікарні від несмертельних ран. Лікар закликає команду журналістів розслідувати цю справу. Журналісти крок за кроком розкривають масштабні оборудки у сфері медицини. Новопризначений міністр охорони здоров’я дозволяє безперешкодно стежити як за своїми зусиллями з реформування корумпованої системи, так і за перепонами на цьому шляху.

 

«Щось прекрасне лишилося позаду»

 

Режисерка: Катріне Філп

Продюсування: Катріне А. Селстрьом

Виробництво: Данія, США

Нагороди: Приз головного журі за повнометражний документальний фільм на фестивалі SXSW (2020)

 

Консультаційний центр «Добре горе» у Нью-Джерсі пропонує цілісний підхід до жалоби. Режисерка Катріне Філп розповідає ніжну й інтимну історію про життя кількох дітей, які недавно втратили батьків. Аби впоратись зі своїм горем, вони мають прожити сум зі щирістю, сміливістю, гумором і любов’ю. У фільмі «Щось прекрасне лишилося позаду» учні стають нашими вчителями у пошуках кращих способів справлятися з втратою.

 

Джерело: Docudays UA

 

Читайте також:

Статті

Неосяжне кохання «Людини у чорному»: Добірка фільмів Джонні Кеша

Бувають пісні, які миттєво повертають нас у момент в минулому. Аби складати такі пам’ятні композиції потрібно бути надзвичайно талановитим, або ж пережити самому багато чого. Усі ці якості поєднав у собі Джонні Кеш, який не лише вмів творити музику, але й часто випробовував свої сили у кіно. Сьогодні ця «Людина у чорному», як його часто називали за характерний стиль в одязі, міг би святкувати свій день народження. Тому ми пропонуємо вам переглянути декілька стрічок як за його участі, так і про життя самого музиканта, який завжди був щирий зі своєю аудиторією та душевний у кожному слові та ноті.

26.02.2021
об 18:27

Новини

КіноКалендар: фільм Лукіно Вісконті «Смерть у Венеції» відзначає 50-річний ювілей

1 березня 1971 року відбулася прем'єра фільму видатного італійського режисера Лукіно Вісконті «Смерть у Венеції», присвяченого темам життя і смерті, а також одностатевої любові. Фільм відзначено найпрестижнішими кінонагородами й зараз входить до Золотого фонду європейського кінематографу.

01.03.2021
об 11:45

Новини

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Фарґо» – легендарний фільм братів Коен

8 березня 1996 року відбулася прем'єра фільму «Фарґо», знятого братами Коен. Стрічка сподобалася глядачам та критикам висококласними акторськими роботами, оригінальною режисурою і неймовірними поворотами сюжету в стилі нуар. Вона зібрала значну кількість кінонагород, мала великий комерційний успіх, а у 2006 році була включена до Національного реєстру фільмів США, що мають «культурне, історичне чи естетичне значення».

08.03.2021
об 16:42

Новини

Від фантастики до Ван Дамма: Які фільми знімає Apple Tree Vision і до чого тут кешрибейти

Наприкінці минулого тижня міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко, співзасновник міжнародної кінокомпанії Apple Tree Vision, президент Star Media Влад Ряшин, французький продюсер, співзасновник міжнародної кінокомпанії Apple Tree Vision Жан-Шарль Леві та виконавці головних ролей у копродукційному фільмі «ШТТЛ» Анісія Стасевич і Петро Ніневський зустрілися на пресконференції, присвяченій запуску нових міжнародних проєктів кінокомпанії Apple Tree Vision. Вчора VGL cinema розповів основні тези міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка стосовно ролі держави в запровадження системи кешрибейтів, які створюють більш сприятливі умови для залучення іноземних кіновиробників в Україну. Сьогодні, як і обіцяли, надаємо інформацію з перших вуст стосовно міжнародних проєктів, над яким наразі працює кінокомпанія Apple Tree Vision.

16.03.2021
об 14:53