Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

29 українських фільмів до Дня незалежності

24.08.2020
об 15:24

Сьогодні, 24 серпня, вся країна відзначає День незалежності. До свята редакція VGL cinema підготувала добірку фільмів, які були зняті в Україні.

Фільм «Кіборги», зняв режисер Ахтем Сеітаблаєв. Стрічка розповідає про події, що відбулись під час оборони Донецього аеропорту у 2014 році. У стрічці є все – і внутрішні конфлікти, і любов, і дружба, і силу духу.

 

«Додому» режисера Нарімана Алієва розповідає про анексію Криму через історію звичайних людей.  Батько з молодшим сином везуть тіло загиблого на Донбасі старшого сина та брата на батьківшину, до Криму, щоб його там поховати згідно з мусульманськими традиціями.

 

«Все палає»  -  документальний фільм, що описує події зими 2013-2014 років, але не про революцію, а скоріше по прагнення свободи, повстання, яке завершилось кровопролиттям. Після перших втрат з обох боків, незалежно від того, що зовні виглядає чорним і білим, грань між добром і злом починає стиратися в епіцентрі битви. Врешті-решт – все палає.

 

«Донбас» режисера Сергія Лозниці – це 13 новел, які передають весь трагізм деградації і дегуманізації суспільства в цілому.  Гротескна репортажна трагедія, яка ілюструє, як суспільство може перетворитися на варварське плем'я, бо лінія фронту проходить не тільки в позначених територіально місцях, а й в головах людей.

 

«Забуті» - історія про кохання молодої вчительки Ніни і її колишнього учня – сімнадцятирічного Андрія. Дійство відбувається на окупованій частині України. Нині потрібно зробити не простий вибір… Режисерка фільму  Дар’я Онищенко.

 

«Земля блакитна, ніби апельсин»  режисерки Ірини Цілик розповідає про творчість під час війни. У місті, що належить до «червоної зони» живе мати-одиначка Галина і її четверо дітей. Поки зовнішній світ складається з вибухів та хаосу, дім наших героїв повен життя і світла. Мама й діти мають різні захоплення, грають на різних музичних інструментах і, що найцікавіше, знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.

 

«Східняк» - дебютний фільм режисера Андрія Іванюка. Роуд-муві засновано на реальних історіях людей та їх життя в зоні АТО. Військового «Бороду» відправляють у штаб, щоб він «вибив» необхідне для забезпечення свого підрозділу. У напарники Борода бере з собою молодого новачка, якого кличуть «Режисер». Разом їм доведеться їхати крізь блокпости, прифронтові міста й села, зустрічатись із військовими і цивільними, потрапляючи у різні халепи - кумедні та не дуже...

 

«Наші котики» - комедія, що розповідає як у 2014 на фронт, воювати проти Росії добровольцями пішли інженер, актор, футбольний тренер и флорист. Жоден не має бойового досвіду, не орієнтується на місцевості, але саме вони стають причиною грандіозного провалу масштабної операції ворога.

 

«Плем’я» - фільм Мирослава Слабошпицького, в якому актори розмовляють мовою жестів. Стрічка розповідає про молодого хлопця, який приєднується до кримінального угруповання в інтернаті для глухонімих.

 

«Ціна правди»  - робота режисери Агнешки Голланд,  що розповідає історію про англійського журналіста Гарета Джонса, який першим у західних ЗМІ розповів про жахи українського Голодомору, цензуру та масові репресії. Події у фільмі відбуваються у 1933 році.

 

«Хайтарма» Ахтема Сеїтаблаєва розповідає про реальні події 1944 року, коли з Криму депортували татар.  Глядачі можуть побачити історію очами льотчика-героя Ахмет-Хана Султана. Після вигнання нацистських окупантів з Криму, військове командування дозволило йому разом з бойовими товаришами відвідати батьків в Алупці. Коли льотчики перебували в місті, тривала операція

НКВС з примусової депортації кримських татар.

 

Ще один фільм Ахтема Сеїтаблаєва «Захар Беркут»  знятий за мотивами однойменної повісті Івана Франка. Дія розгортається під час монгольської навали у 1223 році. Монголи йдуть на захід країни і винущують все на своєму шляху і беручи всіх в полон. Дійшовши до Карпатських гір військо зупиняється на відпочинок. Та вночі кілька місцевих мисливців - брати Беркути потайки пробираються в табір та звільняють полонених. Хан прагне помститися і знищити карпатські поселення. Він знаходить зрадника серед місцевих, який відкриває йому таємний прохід у горах. Одна кілька гірських мисливців під керівництвом Захара Беркута має свій план, щоб зупинити ворога.

 

В основі художнього фільму «Крути 1918» - реальна історія бою на однойменній залізничній станції у 1918 році. Червона армія підступає до Києва, уряд УНР кидає на боротьбу з ворогом усі боєздатні частини армії, включно з юнкерами і студентами. Чотири сотні юнаків, серед яких Андрій і Олекса, стають проти 4-тисячного добре озброєного війська.

 

«Пофарбоване пташеня» - фільм-розповідь про поневіряння єврейського хлопчика Східною Європою під час Другої світової війни.

 

Головний герой стрічки «Поводир» - американець Майкл разом з сином приїздить до Харкова допомагати будувати соціалізм. Він знаходить документи, які свідчать про те, що в країні готується Голодомор та велика репресія, а потім – загадково та трагічно гине. Документи переходять сину американця. Від переслідувачів малого рятує сліпий кобзар.Не маючи інших шансів вижити на чужині, хлопець стає поводирем. Їхня подорож, сповнена небезпечних пригод, відбувається на тлі найдраматичніших сторінок української історії та руйнування людських доль. Фільм знято за реальними фактами та свідченнями.

«Червоний»  - історичний екшн знятий за мотивами однойменного роману Андрія Кокотюхи, розповідає про  воїна УПА Данила Червоного який потрапив до таботу. Там він мусить пройти крізь пекло і нелюдські умови каторги, переслідування кримінальних ватажків, підлість, зраду і відчай. Данило протистоїть репресіям начальника табору і робить відчайдушну спробу вирватися на волю, піднявши перше повстання у таборі. Дійство відбувається у 1947 році.

 

Байопік «Заборонений» розповідає про молоді роки Василя Стуса. Він описує реальне становище українців у Радянському Союзі і таким чином кидає виклик тоталітарній системі. Фільм про боротьбу, кохання, зраду, людську гідність та підлість. Реальна історія нескореного поета. Дія фільму відбувається у 1965 році.

 

Історична драма «Чорний Ворон» розповідає про життя та кохання Івана, на призвисько Ворон. Він був учасником повстанського руху часів Холодноярської республіки та згодом жертвує спокоєм і сімейним затишком заради боротьби за незалежність незалежність рідної землі, волю та майбутнє українців і власної родини.

 

«Толока» фільм Михайла Іллєнка. Балада Тараса Шевченка про те, як закохались у Катерину троє козаків і своє серце дівчина пообіцяла тому, хто визволить брата. У цьому «змаганні» двоє загинули, один «переміг», але брат виявився коханим дівчини… А Катерина сиділа біля хати і чекала… Ця розповідь, наче притча, проходить крізь історію України, відтворює її драматичні та героїчні епізоди. Кожне випробування руйнує й хату Катерини. Але вона вперто, як і сотні поколінь українців, знову й знову піднімає її з руїн. Вік української хати короткий – від війни до війни. Якби не толока, не було б де й зустріти свого коханого. Але жодна хата в Україні ніколи не була «скраю».

 

«Гуцулка Ксеня» - за основу сценарію фільму було взято лібрето однойменної оперети Ярослава Барнича. Дія відбувається у 1938 році. У карпатське селище Ворохта прибувають колишні односельці, нині вони – американські емігранти і хочуть знайти наречену для молодого Яро. В Америці він отримає мільйонний спадок, але лише за умови, що одружиться зі справжньою українкою.

 

Романтично-фантазійна стрічка «Віддана» знята за мотивами роману Софії Андрухович «Фелікс Австрія» і розповідає про доктора, який втратив в пожежі дружину, але врятував рідну доньку і доньку  Аделію і доньку хатньої робітниці Стефанію. Він виховував їх разом, дівчата виросли, але так досі і не розуміють хто вони одна одній: сестри, подруги чи господиня і служниця. У фільмі є ревнощі, любов та таємниці.

 

«Коли падають дерева» режисерки Марисі Нікітюк розповідає про драму дорослішання.  Десь у селі живе п'ятирічна маленька бунтарка Вітка, її двоюрідна сестра-підліток Лариса і коханий дівчини, бандит Шрам. Лариса закінчила школу, та перед нею гостро постає питання подальшого майбутнього. Вона хоче творити свою долю власними руками, але за любов до бандита Шрама її осуджує все селище. Бабуся і мати думають лише про те, що люди скажуть, тому підтримки від них дівчина не отримує. Закохані планують втекти разом подалі від розрухи, суспільного осуду, родичів і злочинців.

 

«Тільки диво» - головний герой стрічки Северин живе з родиною у горах. У нього є всього три дні, щоб привезти до батька відомого лікаря. Тато Северина травмувався рятуючи рідне місто від крижаної навали. Дійство відбувається у часи Малого Льодовикового періоду.

 

Стрічку «Мир вашому дому» режисер Володимир Лєрт зняв за мотивами однойменної книги Шолом-Алейхема. Розповідає про  Тев’є молочника – чоловіка щедрої душі, але бідної вдачі. Коли настає час видавати доньок заміж, він намагається знайти для них багатих наречених. Але не так сталося як гадалося…

 

«Брати» розповідає про двох братів-гуцулів Войтка та Станіслава, які мешкають поряд, але все життя змагаються один з одним. Вони все життя змагались за увагу матері, іграшки, право називатись кращим та навіть намагались ділити кохану жінку та сина. Після смерті останнього Войтко та Станіслав не розмовляли 40 років. Допомогти братам налагодити відносини береться письменниця.

 

«Мої думки тихі» - дебютна стрічка режисера Антоніо Лукіча. Комедія розповідає про хлопця-музиканта, якому закордонна компанія замовила зробити запис голосів різних тварин, які мешкають у Закарпатті. Якщо йому вдасться «записати» рідкісного птаха, то хлопець зможе переїхати жити в іншу країну. Та мати хлопця цього не дуже хоче і іде у подорож з ним, усіляко відволікає від роботи. Тож робоча поїздка перетворюється у випробування для героїв, мати і син з’ясовують відносини, обговорюють цілі та амбіції.

 

«Гніздо горлиці» стрічка Тараса Ткаченка про українців, які змушені їхати на заробітки за кордон аби прогодувати родину.  Стрічка розповідає історію Дарини, яка стала хатньою робітнецю у старої італійки.У робочі стосунки втручається симпатія з боку сина господині будинку. Між Дариною і Алессандро виникає романтичний зв'язок. Повернувшись додому, до чоловіка і доньки, героїні доведеться зробити складний вибір між життям до і після.

 

«Пульс»  - спортивна драма, що розповідає про юну українську легкоатлетку, яка дуже хоче потрапити на Олімпійські ігри. Її спортивна кар’єра тільки починається, дівчина демонструє гарні результати та в результаті автомобільної аварії майже втрачає зір. Проте вона не збирається здаватися та прагне довести, що на шляху до мрії не існує перешкод. Фільм знято на основі реальної історії.

 

Стрічка «Фокстер і Макс» розповідає про школяра Макса. Він намалював графіті собаки знайденим балончиком з фарбою і малюнок ожив. Тепер у дитини зявився друг – пес-наноробот з суперможливостями. І тепер за ними полює злочинець, бо хоче оволодіти новою могутньою технологією.

 

Читайте також:

Новини

До Дня незалежності України на великі екрани виходить роуд-муві «Східняк»

20 серпня в кінотеатрах з’явиться фільм режисера-дебютанта Енді Іва (Андрій Іванюк) «Східняк». Комедійне роуд-муві, головну роль в якому виконав Богдан Бенюк, знімали на основі реальних історій, що траплялися в АТО.

17.08.2020
об 17:29

Новини

ТСН готують особливий випуск до Дня Незалежності України

Сьогодні, під час святкового випуску ТСН на каналі «1+1» глядачам презентують нову ультрасучасну студію новин та розкажуть 29 цікавих та вражаючих фактів про Україну.

24.08.2020
об 12:22