Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

25 травня – день народження «Зоряних воєн»

25.05.2020
об 13:30
Автор: Віталій Баранник

25 травня 1977 року в кінотеатрах США почався показ фантастичного фільму «Зоряні війни. Епізод IV: Нова надія». Ця кінострічка дала старт найвідомішій у світі кіноепопеї в жанрі «космічна опера», врятувала студію 20th Century Fox від банкрутства, принесла всесвітню славу та мільярдний статок Джорджу Лукасу й зробила Гаррісона Форда одним з найбільш високооплачуваних кіноакторів Голлівуду.

Початком історії «Зоряних воєн» вважається 1976 рік, коли з'явилася однойменна книга А. Д. Фостера, відомого американського письменника-фантаста, автора багатьох сценаріїв для науково-фантастичних фільмів (зокрема, для серіалу «Зоряний шлях»). Як основний матеріал для книги було взято сценарій, написаний Джорджем Лукасом, тому й книга вийшла під його ім'ям.

Сам же фільм вийшов на екрани в травні 1977 року і мав величезний касовий успіх, що фактично врятувало компанію 20th Century Fox від банкрутства. З бюджетом усього 11 мільйонів доларів він «заробив» 215 мільйонів доларів у США і більше ніж 337 мільйонів доларів у всьому світі тільки під час кінопрокату. Та й пізніше приносив своїм творцям стабільний дохід. Коли стало зрозуміло, що фільм «Зоряні війни» фактично являє собою золоту жилу, він отримав підзаголовок «Нова надія», і незабаром за ним з'явилися два продовження: «Імперія завдає удару у відповідь» та «Повернення джедая».

На сьогодні «Зоряні війни» займають друге місце в історії за загальними касовими зборами серед усіх кінофраншизи, поступаючись тільки серії фільмів всесвіту Marvel. Поточна вартість франшизи «Зоряних воєн» оцінювалася в 70 мільярдів доларів США, що дозволяє їй міцно утримувати п'яте місце в списку найкасовіших медіафраншиз за всю історію. «Зоряні війни» не тільки допомогли втриматися на плаву кінокомпанії 20th Century Fox, а й зробили Джорджа Лукаса одним з найвпливовіших і найбагатших людей у світі кіноіндустрії. Його власний капітал за різними оцінками становить від 4,6 до 5 мільярдів доларів. Основну частину цієї суми режисер отримав, продавши свою компанію Lucasfilm.

Гаррісон Форд, який до моменту початку зйомок «Зоряних воєн» заробляв собі на життя не стільки зйомками, скільки ремонтом меблів та іншими столярними роботами, не тільки повернувся в професію, а й став найбільш комерційно успішним актором в історії Голлівуду. У 2016 році фахівці підрахували, що 41 фільм, у яких він знявся за свою кар'єру, принесли в цілому 4 мільярди 700 мільйонів доларів у американському прокаті. При цьому особистий статок актора оцінюється у 230 мільйонів доларів.

Зіграний Фордом у «Зоряних війнах» персонаж Хан Соло зайняв 14-те місце в списку 100 героїв та лиходіїв Американського інституту кіно і 3-тє місце в списку найбільших кіногероїв усіх часів за версією журналу Empire. При чому роль цю Форд отримав абсолютно випадково. Лукас пропонував зіграти відчайдушного космічного контрабандиста Аль Пачіно, Роберту Де Ніро, Джону Траволті, Ніку Нолті, Крістоферу Вокену й деяким іншим голлівудським зіркам: проте всі вони з різних причин відмовилися від цієї пропозиції. Хана Соло могли зіграти Курт Рассел, Роберт Інглунд, Сільвестр Сталлоне або Перрі Кінг, які навіть брали участь у кінопробах, але не сподобалися режисерові. Гаррісон Форд був запрошений Лукасом, щоб читати репліки Соло під час екранних тестів Люка та Леї. Але отримати цю роль Форд не сподівався. Справа в тому, що цього разу Лукас хотів зняти актора, який раніше не «засвітився» в його фільмах, а Форд уже знімався у фільмі Лукаса «Американські графіті». Але під час екранних тестів виявилося, що саме Форд підходить на роль Соло краще, ніж інші претенденти. За роботу у фільмі «Зоряні війни. Епізод 4: Нова надія» Форд отримав всього 10 тисяч доларів. Його гонорар за фільм «Зоряні війни. Епізод 6: Повернення джедая »(1983) склав вже 500 тисяч доларів. А за зйомки в картині «Зоряні війни: Пробудження сили» (2015) він отримав 25 мільйонів доларів як гонорар та ще приблизно 9 мільйонів доларів у вигляді відсотків від зборів.

 

Читайте також:

Новини

40 років тому у США відбулася прем'єра фільму Стенлі Кубрика «Сяйво»

23 травня 1980 року на екрани Америки вийшов фільм Стенлі Кубрика «Сяйво», знятий за однойменним романом Стівена Кінга. Головні ролі в кінострічці виконали Джек Ніколсон, Шеллі Дюваль та Денні Ллойд. Фільм вважається однією з кращих кінокартин у світі в жанрі психологічного трилера, а сцена, коли Джек Торренс (Джек Ніколсон) виламує сокирою двері у ванну, визнана найстрашнішим моментом в історії кінематографа. Хоча самому Стівену Кінгу стрічка категорично не сподобалася.

23.05.2020
об 10:55

Сьогодні фільм «Хоробре серце» відзначає свій 25-річний ювілей
Новини

Сьогодні фільм «Хоробре серце» відзначає свій 25-річний ювілей

24 травня 1995 року в Америці відбулася прем'єра фільму «Хоробре серце», що розповідав про національного героя Шотландії Вільяма Воллеса, який очолив боротьбу шотландців проти англійського панування. Режисером кінострічки став Мел Гібсон, який також зіграв у ній самого Воллеса. Згодом він зніме не менш епічні кінокартини «Страсті Христові», «Апокаліпсис» та «З міркувань совісті», але саме «Хоробре серце» принесло Мелу Гібсону славу режисера, здатного створити масштабне й видовищне кіно.

24.05.2020
об 10:00