Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

22 МІЖНАРОДНІ КІНОФЕСТИВАЛІ ТА 11 НАГОРОД: Трилер «Сторонній» в українському прокаті

16.08.2021
об 19:05

Фантастичний детектив Дмитра Томашпольського «Сторонній» виходить в український прокат 19 серпня. Національна прем’єра відбудеться 16 серпня на 12-му Одеському міжнародному кінофестивалі.  

ФІЛЬМ У СВІТІ «Сторонній» було відібрано в офіційні конкурсні програми 22 міжнародних кінофестивалів. Світова прем’єра відбулася на Seoul International Film Festival (South Korea), Official selection; південно-американська прем’єра – на Fargo Fantastic Film Festival (USA), Official selection; європейська прем’єра – на Haapsalu Horror & Fantasy Film Festival (Estonia, 2020). Фільм увійшов до списку найкращих хорорів 2020 року за версією британського видання The Pepple`s Movies. Прем’єри фільму відбулися в 14 країнах світу: Японії, США, Бразилії, Південній Кореї, Канаді, Індії, Естонії, Колумбії, Пуерто-Ріко, Норвегії, Португалії, Ізраїлі, Великобританії, Італії. «Сторонній» отримав 11 нагород на міжнародних кінофестивалях, серед яких – за найкращий фільм, найкращу режисуру, найкращий сценарій, найкраще художнє рішення, найкращу операторську роботу. Завдяки фестивальним успіхам фільму «Сторонній» була укладена угода «Кінокомпанії Гагарін Медіа» з британським сейлз-агентом та дистриб’ютором «ONE EYED FILMS», який наразі займається світовим прокатом стрічки.

• Номінація на приз за «Найкращий європейський фільм жанрів хорор та SCI-FI» на MOTEL/X Lisbon International Horror Film Festival (Portugal, 2020)

• Номінації на призи «Найкращий фільм» та «Найкращий режисер» на FRIGHTFEST 2020 (LONDON)

• Номінація на премію критиків Premio della Critica на Ravenna Nightmare Film Fest (Italy, 2020)

«Сторонній» отримав 11 нагород на міжнародних кінофестивалях, серед яких – за найкращий фільм, найкращу режисуру, найкращий сценарій, найкраще художнє рішення, найкращу операторську роботу.

• Terror in the Bay Film Festival (Ontario, Canada, 2019) – Nomination Best Feature Film, Winner Best Cinematography

• Вloodstained Indie Film Festival, Tokyo, Japan, 2019, Winner Best Sci-Fi Feature Film

• he Sci-Fi, Terror and Fantasy Film Festival, Bogota, Colombia, 2019, Best Sci-fi feature film; Best direction in a feature film; Best script in a feature film; Best cinematography in a feature film; Best production design in a feature film

• Hollywood Blood Horror Festival, Los Angeles, CA, 2019, The Best Original Screenplay

• Monsters of Horror International Film Festival (Tulsa, Oklahoma, USA, 2020), Winner Best Foreign Feature

• Fantaspoa International Fantastic Film Festival (Porto Alegre, Brazil, 2020), Best Art Direction

• Ravenheart International Film Festival (Oslo, Norway, 2020), Best Сinematography

АНАСТАСІЯ ЄВТУШЕНКО, ВИКОНАВИЦЯ ГОЛОВНОЇ РОЛІ:

Ви навіть не уявляєте, яке це щастя – отримати таку роль. Але найбільше щастя – працювати у справжній Dream Team (команді мрії). З таким фантастичним режисером, оператором, художниками по гриму та костюмах. Команда в нас була як злагоджений годинниковий механізм: чітко, точно, лаконічно, професійно, безперервно, у певному темпоритмі. Усе в нашому кіно наповнювалося сенсом. Кожне слово, жест, погляд вивірялися з геометричною точністю. Усе відбувалося в тотальній любові один до одного й до фільму, який ми разом створювали. Звичайно, було дуже непросто, особливо довгий час перебувати у воді, під водою і навіть вживати воду у величезній кількості в одній зі сцен. Є фантастичні кадри, неперевершені крупні плани. Для мене це велика перемога насамперед над собою: навчитись і здобути такий досвід роботи з крупними планами, де працюють лише очі, внутрішнє наповнення та певна магія кіноактора. Чарівний і загадковий стиль існування в кадрі – це величезна праця не тільки мене, як актриси, а всіх служб і режисера. Є сцени, кадри та епізоди, за які не соромно, і, на мій погляд, як би це нескромно не звучало, дають фору іноземним фільмам та артистам. Це справжнє європейське кіно. Пошук. Ексцентрика. Містика. Хорор.

Злегка відкриваючи завісу, скажу, що якщо ви маєте питання, на які досі не знайшли відповідей, то приходьте дивитися наш «Сторонній».  

ДАША ТРЕГУБОВА, ВИКОНАВИЦЯ ДРУГОЇ ГОЛОВНОЇ РОЛІ:

Тільки-но я почала читати сценарій – з першої сторінки зрозуміла, що це дуже й дуже добре. Усе, як я люблю, – містика, енігма, дивовижні персонажі й цікава історія. На нашій першій зустрічі Дмитро Томашпольський запитав, чи згодна я зніматися в проєкті оголеною. І коли я побачила ці кадри у фільмі – пошкодувала тільки про одне: що їх так мало, бо це надзвичайно красиво. Оператор Сергій Смичок зробив таку геометрію кадру й таку візуальну красу, що дух захоплює. На цих зйомках у нас було дуже багато всього, про що можна розповідати. І фільмування на станції аерації (тільки тут вона «заграла новими фарбами»), і надзвичайні костюми, і навіть маски з моїм обличчям, зроблені на 3D-принтері, і те, як я тонула на три метри в басейні (так потрібно було в кадрі) з камерами згори й на дні. А ще я в захваті від команди – і від знімальної групи, і від актрис, з якими ми працювали.

ПРО ФІЛЬМ:

За даними International Commission on Missing (ICMP), кожні три хвилини на планеті Земля безслідно зникає одна людина. Щорічно – понад п’ять мільйонів... Команда синхронного плавання зникла під водою у басейні під час виступу. Пацієнтка водолікарні пропала під час прийому хвойно-перлинної ванни. Яким чином ці справи пов’язані і який стосунок до них має лялька із живим волоссям? Це доведеться розслідувати інспектору Глуховській, у кар’єрі якої немає жодної нерозкритої справи. А ще їй доведеться з’ясувати, хто вона насправді.

Читайте також:

Новини

Восени у Лісабоні покажуть український детектив «Сторонній»

Нещодавно стало відомо, що український детектив «Сторонній»/Stranger режисера Дмитра Томошпольського відібрано до конкурсної програми MOTELX - Lisbon international horror film festival.

13.08.2020
об 16:21

Новини

Українську стрічку «Сторонній» відзначили на фестивалі RIFF

Фільм Дмитра Томашпольского отримав ще одну міжнародну нагороду. Також стрічку продемонстрували мешканцям Норвегії.

31.08.2020
об 12:15

Новини

Час підбиття підсумків: Фестивальна кампанія фільму «Сторонній»

Наразі завершилася фестивальна кампанія фільму Дмитра Томашпольського «Сторонній». Вона тривала трохи більше року, адже розпочалася у вересні 2019 року, одразу після світової прем’єри. Здобутками творці фільму днями поділилися на своїх офіційних ресурсах.

21.12.2020
об 12:19