Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

18 Docudays UA: Стрічки позаконкурсної програми DOCU/АРТ

12.03.2021
об 12:03

Отримавши досвід зачинених кінотеатрів та інших місць культурного дозвілля через COVID-19, який продовжує вирувати у світі, загострилося питання суспільних пріоритетів. Під час карантину культура та мистецтво опинилися далеко на першому місці, тож цьогорічна програма DOCU/АРТ, яка проходитиме в межах 18-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, шукатиме відповіді на найбільш болючі для мистецького поля питання. Зокрема, якою є роль мистецтва, коли його неможливо переглядати колективно, в час урізання фінансування та посилення соціальних нерівностей?

У період з 26 березня по 4 квітня відбуватиметься 18-й Docudays UA. Серед заходів, передбачених регламентом проведення Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, є й позаконкурсна програма DOCU/АРТ, до якої увійшли 4 фільми.

Стрічки позаконкурсної програми DOCU/АРТ:

 

«Останній лучник»

Виробництво: Іспанія

Режисерка: Дасіль Манріке де Лара Міярес

Продюсування: Ана Санчес-Хіхон

 

Альберто Манріке, засновник художнього руху Лучників — один із найреволюційніших канарських митців ХХ століття. У поважному віці його пам’ять починає згасати, а з нею може піти в небуття цілий пласт життєвих історій. Онучка художника, режисерка Дасіль Манріке, повертається до дідового будинку, щоб допомогти Альберто відновити спогади про його життя і кар’єру. Переглядаючи старі відеозаписи і щоденники, вона відкриває прекрасну історію кохання дідуся й бабусі та чарівний світ, який вони створили разом. Несподівано режисерка виявляє, що й сама починає оговтуватись від власного минулого.

 

 

«Дім режисера»

Виробництво: Сполучене Королівство

Режисер: Марк Айзекс

Продюсування: Марк Айзекс

Режисерові кажуть, що його наступний фільм повинен бути про злочинність, секс або зірок — лише тоді він отримає фінансування. Той бере справу у власні руки й починає знімати у себе вдома персонажів, пов’язаних із його життям. Двоє будівельників-англійців, найнятих замінити огорожу в саду, тимчасово зносять паркан між будинком режисера й сусіда-пакистанця. Бездомний словак настільки причаровує колумбійську прибиральницю режисера, що вона впускає його в дім. Подальші події випробовуватимуть уявлення кожного з них про кордони й гостинність.

 

«Криміналістична манія»

робництво: Франція, Німеччина

Режисерка: Хлоя Ґалібер-Лене

Продюсування: Хлоя Ґалібер-Лене

 

Дослідниця аналізує фільм Кріса Кеннеді «Спостереження за детективами», занурюючись у величезні архіви медійних матеріалів, створених після теракту в Бостоні. Її блукання просторами інтернету перетворюється на перформативне дослідження історії критичного мислення і безжальної політики продукування правди.

 

«Переглядаючи чужий біль»

Виробництво: Франція

Режисерка: Хлоя Ґалібер-Лене

Продюсування: Хлоя Ґалібер-Лене

 

У цьому вкрай особистому відеощоденнику молода дослідниця намагається розібратися у своєму захопленні фільмом Пенні Лейн «Чужий біль». Її глибинне розслідування в бентежному світі ютубу та онлайн-змов кидає виклик традиційним уявленням про документальне кіно.

 

Джерело: Docudays UA

 

Читайте також:

Новини

Тарас Дронь розпочав роботу над фільмом «Дім за склом»

Режисер фільмів «Із зав’язаними очима» та «Dzidzio. Перший раз» розпочав роботу над новим повнометражним проєктом «Дім за склом».

02.03.2021
об 16:21

Новини

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Фарґо» – легендарний фільм братів Коен

8 березня 1996 року відбулася прем'єра фільму «Фарґо», знятого братами Коен. Стрічка сподобалася глядачам та критикам висококласними акторськими роботами, оригінальною режисурою і неймовірними поворотами сюжету в стилі нуар. Вона зібрала значну кількість кінонагород, мала великий комерційний успіх, а у 2006 році була включена до Національного реєстру фільмів США, що мають «культурне, історичне чи естетичне значення».

08.03.2021
об 16:42

Новини

Журі Берлінале вручили «Золотого ведмедя» переможцю

Сучасна сатирична стрічка румунського режисера Раду Жуде «Невдачний трах, або Божевільне порно» отримав «Золотого ведмедя» Берлінського кінофестивалю у номінації «Найкращий фільм».

05.03.2021
об 17:36

Події

18 Docudays UA: Розклад і теми правозахисної програми RIGHTS NOW!

11 дискусій відбудеться в межах правозахисної програми RIGHTS NOW! під час 18 Docudays UA. Спікери говоритимуть про зміни у різних сферах життя, спричинені пандемією, а також про те, як захистити своє право на здоров’я.

10.03.2021
об 12:47