Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

18 Docudays UA оголосив переможців

03.04.2021
об 17:17

105 фільмів, 30 онлайн-подій, 249 індивідуальних зустрічей між іноземними та українськими документаліст(к)ами у секції DOCU/ПРО – так проходив 18-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

 

2 квітня відбулась онлайн-церемонія нагородження 18-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA. Ведучі заходу Ангеліна Карякіна та Максим Щербина назвали імена переможців та переможниць цьогорічної події.

Вдруге Docudays UA проходив онлайн і це розширило межі фестивалю, адже долучитися до запланованих подій могли не тільки кияни, а й мешканці всієї України. Фестивальний тиждень минув доволі насичено, глядачі мали змогу подивитися 105 фільмів.

 

 

 • Головну нагороду конкурсу DOCU/СВІТ отримала стрічка «Приборкання саду» режисерки Саломе Джаші.

«Вишуканий і приголомшливий, фільм оповідає про тих, хто порушує спокій лісу та його прадавніх істот, їхнього переплетеного коріння, історій, мовчазних зойків і шепотів», – зазначило журі фестивалю вручаючи нагороду.

 

 • Особливу відзнаку конкурсу DOCU/СВІТ отримала стрічка Елеонор Вебер «А ночі вже більше не буде».

«Актуальний, лаконічний, незручний – і дуже потрібний фільм. Він – глибоке свідчення нового етапу розвитку воєнного ремесла як дистанційованого, холоднокровного і байдужого насильства», – висловилося журі стосовно фільму «А ночі вже більше не буде».

 

 • Головний приз конкурсу DOCU/УКРАЇНА здобула картина «Земля Івана» Андрія Лисецького «за проникливий портрет митця Івана Приходька».
 • Особливу відзнаку конкурсу DOCU/УКРАЇНА віддали фільму Семена Мозгового «Сіль з Бонневілю».

«Спостереження за подорожжю наполегливих мотоциклістів-любителів, які прямують із Києва до Юти випробувати, на що здатен їхній власноруч зібраний мотоцикл, перетворює «Сіль з Бонневілю» на неймовірне кінематографічне досягнення», – резюмувало журі.

 

 • В конкурсі DOCU/КОРОТКО переміг фільм «ОКЕАН» Пауля Шойфлера.

«Емоційне й надзвичайно чуйне зображення незагойної травми однієї людини», – охарактеризувало фестивальне журі фільм.

 

 • Особливу відзнаку вирішили віддати фільму «Біла смерть чорного чаклуна» Родріґо Рібейру, який «виводить із тіні привиди рабовласництва».
 • У номінації «RIGHTS NOW!» правозахисне журі визначило головним переможцем стрічку «Колумбійська родина» режисерки Тані Воль Сьоренсен, адже «фільм демонструє діалог поколінь, надію старшого на безпечніші умови життя для молодшого, а також роль жінок-правозахисниць у позитивних змінах і боротьбі за краще майбутнє».
 • Особливі відзнаки «RIGHTS NOW!» отримали фільми «Невидимі» Майї Мартіняк і «Речі, на які ми не наважуємося» Бруно Сантамарії Раcо.
 • Картину-фаворита обрала також телевізійна платформа Current Time TV. Нею стала стрічка «Цей дощ ніколи не скінчиться» режисерки Аліни Горлової: «за монументальний художній твір, що занурює глядача у монохромність вічного існування між чорним і білим; за архетипний образ постійної присутності війни та витончене зображення крихкості людського життя». Авторка отримає від медіапартнера фінансову винагороду у розмірі $5000.
 • Організатори Docudays UA нагородили призом пам’яті продюсера фестивалю Андрія Матросова стрічку «Май далеко – май добре» режисерки Ганни Ярошевич.

«За сплав високої професійності, дитинної щирості й любові у зображенні стосунків між природою і людьми. За повагу й делікатність у дослідженні невидимих енергій землі й роду, які живуть в кожному з нас», – так сказали про нагороду до фільму «Май далеко – май добре».

 

 • Особлива відзнака дісталася фільму Ірени Стеценко «Рози. Фільм-кабаре»: «за приклад життя у творчості і потужну енергію прагнення досконалості».
 • Головний приз студентського журі отримала картина «Малий Самді» Паломи Сермон-Дай: «Чітке й осмислене художнє окреслення простору, корекція кольору та тривалість кадрів створюють унікальну атмосферу стрічки та роблять її особливою».
 • Особливі відзнаки студентського журі дісталися стрічкам «Сіль з Бонневілю» Семена Мозгового та «Невидимі» Майї Мартіняк.
 • Приз глядацьких симпатій дістався фільму «А ночі вже більше не буде» Елеонор Вебер.

 

У межах індустрійної секції DOCU/ПРО відбулась презентація українських документальних повнометражних фільмів на стадії виробництва/поствиробництва – Ukrainian Doc Preview. Подія стала можливою завдяки співпраці Українського інституту та Docudays UA. П’ять кінопроєктів представили відбірникам/-цям світових фестивалів і представникам/-цям міжнародних фондів, сейлз-компаній та броадкастерам. Переможців/-ниць Ukrainian Doc Preview цьогоріч очікувало сім призів:

 

«За зображення крихкого світу дітей, чиї мирні життя – під постійною загрозою, що проявляється у артилерійських залпах, щоразу дедалі ближчих», – нагороду (Current Time TV Post-production Award) від Current Time TV для постпродакшену свого фільму здобув проєкт «Експедиція 49» Аліси Коваленко. Команда стрічки отримала грошову нагороду у розмірі $2000. Окрім цього, творча команда проєкту отримала KINO42 Screening Award, а саме можливість переглянути чорновий монтаж у кінозалі незалежного кінотеатру на Подолі. Відзначила цей фільм і платформа Pitch the Doc. Pitch the Doc Award полягає у кураторській підтримці розвитку проєкту та допомозі в досягненні міжнародного визнання.

 

 • Нагороду East Silver Caravan Award від Інституту документального кіно на підтримку розповсюдження стрічки на міжнародних кінофестивалях протягом одного року отримав фільм «Фрагменти льоду» Марії Стоянової.
 • Sunny Side of the Doc Accreditation Award, а саме перепустку на один з найбільших міжнародних ринків Sunny Side of the Doc (Франція), отримав проєкт «Свідки Флоріана» режисера Олексія Радинського. Команда фільму здобула також DAE Membership Award – нагороду розвитку талантів від Документальної асоціації Європи (DAE), яка надасть можливість стати членом асоціації на рік та отримати консультації від професіоналів/-ок кіноіндустрії.
 • Aлексія Муіньос Руїс, заступниця директорки Європейської жіночої аудіовізуальної мережі EWA Network, вручила два річні членства для двох учасниць проєктів – EWA Network Membership Award:
 • Алісі Коваленко, режисерці фільму «Експедиція 49» та Любі Кнорозок, продюсерці проєкту «Свідки Флоріана».

 

Організатори 18-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA наголошують на тому, що програму кіноподії ще можна подивитися до 00:00 годин 4 квітня в їхньому онлайн-кінотеатрі.

Джерело: Docudays UA

Читайте також:

Новини

Гібридний формат 18 Docudays UA: Що, де, коли?

Упродовж 26 березня – 4 квітня відбуватиметься 18 Docudays UA. Цьогоріч фестиваль вперше проходитиме у гібридному форматі. Фізично відвідати заходи програми можна буде на Подолі, адже всі основні локації розташовані саме в цьому районі Києва. Крім того, у розкладі організатори запланували низку подій, на які можна буде «прийти» онлайн.

16.02.2021
об 16:36

Новини

18 Docudays UA: 5 фільмів національного конкурсу DOCU/Україна

Стрічки, що увійшли в програму національного конкурсу DOCU/Україна – національні або світові прем’єри. Під час переглядів глядачі придивляться до повсякдення, мрій та роздумів головних героїв: разом з Мішелем робитимуть вибір між коханням та покликанням життя, з монахом і художником у миру Анатолієм Лютюком – між обітницею та соціальним активізмом, з Назаром та Максом долатимуть сотні кілометрів заради мрії, з народним художником Іваном Приходьком відкриватимуть мистецтво, а з учасницями Dakh Daughters Band досліджуватимуть контрастність і політичність кабаре.

19.02.2021
об 13:19

Новини

VR DOC LAB: 18 Doсudays UA започатковує серію лекцій про створення VR-фільмів

Docudays UA спільно з Academy of Visual Arts Kharkiv розширює інструментарій документального кіно і пропонує опанувати майстерність створення VR-фільмів.

05.03.2021
об 11:26

Новини

18 Docudays UA: 10 стрічок міжнародного конкурсу DOCU/СВІТ

Непрості родинні історії, самотність, сюрреалістична дійсність, боротьба з особистими демонами, корупція та охоплене війною повсякдення – головні лейтмотиви стрічок, що увійшли до міжнародної конкурсної програми 18-го Docudays UA.

09.03.2021
об 12:19

Події

18 Docudays UA: Розклад і теми правозахисної програми RIGHTS NOW!

11 дискусій відбудеться в межах правозахисної програми RIGHTS NOW! під час 18 Docudays UA. Спікери говоритимуть про зміни у різних сферах життя, спричинені пандемією, а також про те, як захистити своє право на здоров’я.

10.03.2021
об 12:47

Новини

18 Docudays UA: Стрічки позаконкурсної програми DOCU/АРТ

Отримавши досвід зачинених кінотеатрів та інших місць культурного дозвілля через COVID-19, який продовжує вирувати у світі, загострилося питання суспільних пріоритетів. Під час карантину культура та мистецтво опинилися далеко на першому місці, тож цьогорічна програма DOCU/АРТ, яка проходитиме в межах 18-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, шукатиме відповіді на найбільш болючі для мистецького поля питання. Зокрема, якою є роль мистецтва, коли його неможливо переглядати колективно, в час урізання фінансування та посилення соціальних нерівностей?

12.03.2021
об 12:03

Новини

4 фільми Головної програми 18-го Docudays UA

Цьогорічний Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини присвячено праву на здоров’я. На меті в організаторів зануритися учасників кіноподії у процеси нових для нас явищ і оцінити масштаб світових змін з початку пандемії.

17.03.2021
об 17:33

Новини

18 Docudays UA відбудеться онлайн

Не зважаючи на те, що Київ потрапив до так званої червоної зони і з 20 березня по 9 квітня там зачиняються кінотеатри та інші місця культурного відпочинку, команда Міжнародного кінофестивалю про права людини Docudays UA вирішила не скасовувати захід, а провести його дистанційно, як це відбувалося в минулому році.

19.03.2021
об 14:31

Новини

Церемонія відкриття 18 Docudays UA та перегляд стрічки «Колектив»

Сьогодні розпочинається 18-й Міжнародний фестиваль про права людини Docudays UA, цьогорічний лейтмотив якого право людини на здоров'я. На жаль, пандемія не відступає, тож другий рік поспіль кіноподія, що присвячена креативній документалістиці, проходитиме в онлайн-форматі.

26.03.2021
об 11:39