Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

18 Docudays UA назвав переможців Ukrainian Doc Preview

06.04.2021
об 15:28

Стрічки, що брали участь у конкурсі, побачили відбірники світових фестивалів, представники сейлз-компаній та броадкастерів.

Наприкінці березня в межах індустрійної платформи Ukrainian Doc Preview відбулась презентація українських повнометражних фільмів, що нині знаходяться на стадіях виробництва або поствиробництва. Загалом було представлено п’ять стрічок. Побачити їх змогли відбірники світових фестивалів, представники міжнародних фондів, сейлз-компаній та броадкастерів.

Так, приз у 2 тисячі доларів для постпродакшену фільму від Current Time TV Post-production Award отримав проєкт «Експедиція 49» режисерки Аліси Коваленко.

 

«Проєкт «Експедиція 49» отримав нагороду за зображення крихкого світу дітей, чиї мирні життя — під постійною загрозою, що проявляється у артилерійських залпах, щоразу дедалі ближчих. Війна наближається, але діти не хочуть відмовлятись від омріяної й сповненої пригод експедиції в Гімалаї», — сказав виконавчий редактор Current Time TV КЕНАН АЛІЄВ.

 

Також творча команда проєкту отримала KINO42 Screening Award, тобто можливість переглянути чорновий монтаж у кінозалі незалежного кінотеатру на Подолі. Відзначила фільм і платформа Pitch the Doc.

Pitch the Doc Award полягає у кураторській та консультаційній підтримці від міжнародних експертів.

 

«Ми високо оцінили ідею та сюжет проєкту, вибір місця і персонажів, які відкривають для глядача контексти політичних, економічних, соціальних і вікових змін. Тож команда Pitch the Doc радо присуджує нагороду фільму «Експедиція 49», – зазначив співзасновник платформи Pitch the Doc АДАМ ПАПЛІНСЬКІ.

Команда проєкту «Фрагменти льоду» під керівництвом режисерки Марії Стоянової отримала нагороду East Silver Caravan Award від Інституту документального кіно на підтримку розповсюдження стрічки на міжнародних кінофестивалях протягом одного року.

«Проєкт зворушив нас незвичною історією й несподіваним поглядом на визначальні для сучасної Європи історичні події. За сюжетом картини, докорінні зміни розгортаються на очах звичайної родини. Відомий їм світ зникає, відкриваючи нові обрії. Ковток повітря із Заходу, прекрасний новий світ і спогади про нього залишились на відеокасетах в архіві однієї родини», — сказав  директор Інституту документального кіно ЗДЕНЕК БЛАГА.

Sunny Side of the Doc Award, тобто  акредитацію на один з найбільших міжнародних кіноринків Європи Sunny Side of the Doc, що проходитиме у Франції, отримав проєкт «Свідки Флоріана» режисера Олекся Радинського. Команда фільму здобула також DAE Membership Award — нагороду розвитку талантів від Документальної асоціації Європи (DAE), яка надасть можливість стати членом асоціації на рік та отримати консультації від професіоналів кіноіндустрії.

Два річні членства EWA Network Membership Award отримали  режисерка Алиса Коваленко та продюсерка стрічки «Свідки Флоріана».

Ukrainian Doc Preview — центральна подія індустрійної платформи фестивалю, яку другий рік поспіль організовує Docudays UA спільно із Українським інститутом. Це можливість для українських документалістів презентувати потенційним партнерам свої майбутні фільми, які потребують підтримки з промоцією чи дистриб'юцією або шукають додаткового фінансування.

 

Джерело: Пресслужба Docudays UA

Читайте також:

Новини

18 Docudays UA: Стрічки позаконкурсної програми DOCU/АРТ

Отримавши досвід зачинених кінотеатрів та інших місць культурного дозвілля через COVID-19, який продовжує вирувати у світі, загострилося питання суспільних пріоритетів. Під час карантину культура та мистецтво опинилися далеко на першому місці, тож цьогорічна програма DOCU/АРТ, яка проходитиме в межах 18-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини, шукатиме відповіді на найбільш болючі для мистецького поля питання. Зокрема, якою є роль мистецтва, коли його неможливо переглядати колективно, в час урізання фінансування та посилення соціальних нерівностей?

12.03.2021
об 12:03

Новини

18 Docudays UA відбудеться онлайн

Не зважаючи на те, що Київ потрапив до так званої червоної зони і з 20 березня по 9 квітня там зачиняються кінотеатри та інші місця культурного відпочинку, команда Міжнародного кінофестивалю про права людини Docudays UA вирішила не скасовувати захід, а провести його дистанційно, як це відбувалося в минулому році.

19.03.2021
об 14:31

Новини

Церемонія відкриття 18 Docudays UA та перегляд стрічки «Колектив»

Сьогодні розпочинається 18-й Міжнародний фестиваль про права людини Docudays UA, цьогорічний лейтмотив якого право людини на здоров'я. На жаль, пандемія не відступає, тож другий рік поспіль кіноподія, що присвячена креативній документалістиці, проходитиме в онлайн-форматі.

26.03.2021
об 11:39

Новини

18 Docudays UA оголосив переможців

105 фільмів, 30 онлайн-подій, 249 індивідуальних зустрічей між іноземними та українськими документаліст(к)ами у секції DOCU/ПРО – так проходив 18-й Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.

03.04.2021
об 17:17

Новини

18 Docudays UA назвав переможців Ukrainian Doc Preview

Стрічки, що брали участь у конкурсі, побачили відбірники світових фестивалів, представники сейлз-компаній та броадкастерів.

06.04.2021
об 15:28