Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

18 Docudays UA: 10 стрічок міжнародного конкурсу DOCU/СВІТ

09.03.2021
об 12:19

Непрості родинні історії, самотність, сюрреалістична дійсність, боротьба з особистими демонами, корупція та охоплене війною повсякдення – головні лейтмотиви стрічок, що увійшли до міжнародної конкурсної програми 18-го Docudays UA.

 

Упродовж 26 березня – 4 квітня відбуватиметься 18 Docudays UA. Всі фільми, які увійшли до програми DOCU/СВІТ можна буде переглянути в кінотеатрі «Жовтень» та онлайн-кінотеатрі DOCUSPACE.

 

«Цьогоріч під час відбору 10 стрічок, які врешті ввійшли до програми, наша команда переглянула 937 фільмів. Усього на різних етапах відбору над програмою працювало 14 людей. Наші дебати були палкими й тривалими, та в результаті ми сформували об’ємну програму із широкою географією, різноманіттям тем та світовими прем’єрами», – розповіла програмна директорка Docudays UA ВІКТОРІЯ ЛЕЩЕНКО.

 

10 стрічок міжнародного конкурсу повнометражних фільмів DOCU/СВІТ:

 

«Цей дощ ніколи не скінчиться»

Виробництво: Україна, Латвія, Німеччина, Катар
Режисерка: Аліна Горлова
Продюсування: Максим Наконечний, Ілона Біцевська, Патрік Гамм

Фільм веде глядачів потужною та візуально захопливою подорожжю крізь нескінченний людський цикл війни та миру. Фільм слідкує за життям 20-річного Андрія Сулеймана, який намагається забезпечити собі стале майбутнє, водночас працюючи з жертвами збройних конфліктів. Від конфлікту в Сирії до війни в Україні – існування Андрія ніби обрамлене вічним потоком життя і смерті.

 

«Одного разу у Венесуелі»

Виробництво: Венесуела, Сполучене Королівство, Бразилія, Австрія
Режисерка: Анабель Родріґес Ріош
Продюсування: Сепп Р. Брудерман

 

На березі озера Маракаїбо під таємничими тихими блискавками Кататумбо село Конґо-Мірадор готується до парламентських виборів. Для бувалої місцевої підприємниці Тамари із партії чавістів важливий кожен голос за будь-яку ціну, а для вчительки Наталі, яка підтримує опозицію, політика – це зброя, яка досі неуспішно намагалася витурити її з роботи. Маленька спостережлива Йоаїні бачить, як її рідні місця затоплюють опади, поглинаючи її дитинство й безтурботність. Як маленькому рибальському селу вижити серед корупції, забрудненого довкілля і політичного занепаду – усіх проблем сучасної Венесуели?

 

«Діти»

Виробництво: Ізраїль
Режисерка: Ада Ушпіз
Проюсування: Ада Ушпіз

 

Вони – пішаки в житті, яке не обирали – змушені передчасно подорослішати. Фільм зображає емоційний, психологічний і політичний світ палестинських дівчат. Познайомтесь із третім поколінням, яке зростає в окупації.

 

«Маленький Том»

Виробництво: Канада
Режисерка: Андре-Лін Бопарлен
Продюсування: Стефані Моріссет

 

Томові шість років. Він знімає на камеру маму, собаку та вулицю. У Тома є труднощі з навчанням, він гіперактивний, має проблеми з агресією в школі і їсть чипси на вечерю. Том є сином Наталі, люблячої матері-токсикоманки з біполярним розладом, братом Кароліни – ескортниці, яка хотіла б повернутись до навчання, та внуком Мадлен – бабусі, яка втомилася про всіх дбати. «Маленький Том» – фільм про дитяче життя на тлі хаотичного оточення, плинного часу, непростої спадковості й материнської любові.

 

«Колумбійська родина»

Виробництво: Данія
Режисерка: Таня Воль Сьоренсен
Продюсування: Рікке Тамбо Андерсен

 

Історія матері-ідеалістки Рубі, яка бореться за права найбідніших колумбійців, та її доньки Їри, яка живе у вигнанні на Кубі. На похмурому тлі першого за багато десятиліть перемир’я мати з дочкою намагаються пробачити одна одній розчарування минулого. Чи вдасться їм знову стати родиною? Чи можна обирати між батьківщиною і сім’єю, і чи любові достатньо для примирення?

 

«А ночі вже більше не буде»

Виробництво: Франція
Режисерка: Елеонор Вебер
Продюсування: Ґаель Джонс

 

В основі фільму «А ночі вже більше не буде» лежать відео американських і французьких збройних сил в Афганістані, Іраку, Сирії... Стрічка спростовує ці пропагандистські о́брази, показуючи, як далеко може завести бажання все бачити, якщо ним зловживати.

 

«Малий Самді»

Виробництво: Бельгія
Режисерка: Палома Сермон-Дай
Продюсування: Себастьєн Андре, Аліс Лємер

 

Дам’єн Самді – працьовитий чоловік, турботливий син і дбайливий бойфренд. А ще він більшу частину життя бореться із наркозалежністю, покладаючись на незмінну підтримку матері. «Малий Самді» – універсальний і життєствердний портрет людини, яка змагається зі своїми демонами.

 

«Приборкання саду»

Виробництво: Швейцарія, Німеччина, Грузія
Режисерка: Саломе Джаші
Продюсування: Вадім Єндрейко, Ерік Вінкер, Мартін Роеллі, Саломе Яші

 

У можновладця, колишнього прем’єр-міністра Грузії, є вишукане захоплення – він збирає столітні дерева вздовж узбережжя Грузії. Його люди викорчовують ці дерева й переносять до його особистого саду. Деякі з дерев заввишки як 15-поверховий будинок. Щоб пересадити таке велике дерево, доводиться вирубувати інші, переносити кабелі електромереж і прокладати нові дороги через мандаринові плантації. У фільмі процес викорчовування виходить за межі метафоричної площини, стаючи частиною насильницької, матеріальної та водночас сюрреалістичної дійсності.

 

«Любов і мотлох»

Виробництво: США
Режисерка: Джудіт Гелфанд
Продюсування: Джудіт Гелфанд, Гілла Медаліа, Паркер Бенелло

 

Режисерка Джудіт Гелфанд допомогла невиліковно хворій матері «спочити з миром» у госпісі домашнього типу. Через сім місяців Джудіт у свої п’ятдесят стає «молодою матусею». Раптом їй доводиться розбиратися з «мотлохом»: 63 коробками спадку від матері, що захаращують майбутню дитячу кімнату, з вагою, яку мати вмовляла її скинути, а також з усвідомленням того, що вона буде на пів століття старшою за власну дочку. «Любов і мотлох» – оповідь від першої особи, заснована на сімейних відеоархівах за 25 років. Режисерка намагається зрозуміти, як змінює нас батьківство, чому ми так сильно прив’язуємось до «мотлоху» та що насправді варто залишити дітям.

 

«Самотній танець»

Виробництво: Фінляндія
Режисер: Антті Лемпіяйнен
Продюсування: Елла Руохонен

 

Коли руйнуються міжлюдські зв’язки, дедалі більше людей залишаються самотніми. Еммамарія намагається самотужки впоратися з двома малими дітьми. 24-річна Емілія гає час, катаючись на машині вулицями фінського містечка. 80-річний Лассе розлучився з дружиною після тривалого шлюбу. Днями він грає в карти, а ночами пише вірші. Усім їм непросто дати раду в цій ситуації. Але завдяки танцям, поезії, щасливим збігам і наполегливості їхні історії зрушають із точки самотності. Показуючи повсякденний досвід емоційної і соціальної ізоляції різних героїв, фільм переходить до ширшої проблематики – структурної самотності в західних суспільствах.

Читайте також:

Новини

Нова айдентика: Docudays UA-2021 – «Повне одужання»

Днями Docudays UA-2021 представив концепцію наступного фестивалю, який відбуватиметься упродовж 26 березня – 4 квітня, та візуальне рішення кіноподії у світі документальних фільмів.

12.02.2021
об 17:46

Новини

Гібридний формат 18 Docudays UA: Що, де, коли?

Упродовж 26 березня – 4 квітня відбуватиметься 18 Docudays UA. Цьогоріч фестиваль вперше проходитиме у гібридному форматі. Фізично відвідати заходи програми можна буде на Подолі, адже всі основні локації розташовані саме в цьому районі Києва. Крім того, у розкладі організатори запланували низку подій, на які можна буде «прийти» онлайн.

16.02.2021
об 16:36

Новини

Docudays UA розповів, які нагороди отримають переможці Ukrainian Doc Preview

Упродовж наступних чотирьох днів ще триває прийом заявок на участь у Ukrainian Doc Preview. Поки творці фільмів продовжують реєструватися, організатори розповідають, які винагороди чекають на кращі презентації українських повнометражних документальних проєктів на стадії виробництва або постпродакшну.

18.02.2021
об 15:16

Новини

18 Docudays UA: 5 фільмів національного конкурсу DOCU/Україна

Стрічки, що увійшли в програму національного конкурсу DOCU/Україна – національні або світові прем’єри. Під час переглядів глядачі придивляться до повсякдення, мрій та роздумів головних героїв: разом з Мішелем робитимуть вибір між коханням та покликанням життя, з монахом і художником у миру Анатолієм Лютюком – між обітницею та соціальним активізмом, з Назаром та Максом долатимуть сотні кілометрів заради мрії, з народним художником Іваном Приходьком відкриватимуть мистецтво, а з учасницями Dakh Daughters Band досліджуватимуть контрастність і політичність кабаре.

19.02.2021
об 13:19