Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

15 цікавих фактів про фільм «Помста і закон»

15.08.2020
об 15:40

15 серпня 1975 року відбулася прем'єра індійського фільму «Помста і закон», який вважається одним із найвідоміших кінохітів у історії Боллівуду. Цей фільм, який поєднував найрізноманітніші жанри – від фарсу до трагедії та від вестерна до любовної мелодрами – сподобався глядачам у всьому світі. У 2005 році оргкомітет Filmfare Awards (головної кінонагороди Боллівуду) визнав «Помсту і закон» найкращим фільмом за 50 років існування премії, а Британський інститут кіно назвав його найкращим індійським фільмом за весь час існування індійського кінематографу. Ми зібрали ще 15 найцікавіших фактів про цей фільм, якими й поспішаємо поділитися з вами.

Фільм демонструвався у бомбейському кінотеатрі «Мінерва» безперервно понад 286 тижнів (більше 5 років). Це абсолютний рекорд для індійських фільмів.

Дослівний переклад назви фільму «Sholay» з хінді означає  «Тліюче вугілля».

«Помста і закон» став першим індійським фільмом, знятим на 70-міліметровий формат кіноплівки зі стереофонічним звуком.

4 Фільм був дубльований російською мовою на кіностудії імені Олександра Довженка у 1979 році. У радянській прокатній версії він був скорочений на 40 хвилин. Під час першого показу в СРСР його подивилися понад 48 мільйонів глядачів. А з урахуванням повторних показів загальна кількість радянських громадян, які побачили цей індійський блокбастер, перевищила 60 мільйонів осіб.

Спочатку сюжет фільму розповідав про армійського офіцера, який вирішив найняти двох колишніх солдатів для помсти лиходієві, який убив його сім'ю. У підсумку сюжет змінили й офіцера замінили на поліцейського.

6 Для актора Амджада Хана, який зіграв у фільмі головного лиходія Габбара Сінгха, ця роль стала другою повноцінною в його дорослій кар'єрі.

7 Прототипом Габбара Сінгха був реальний злочинець з таким самим ім'ям, який був загрозою всіх сіл біля містечка Гваліора в 1950-х роках. Поліцейським, які потрапляли до нього в полон, він відрізав частину вуха й носа.

8 Більшість натурних сцен були зняті в кам'янистих околицях невеликого містечка Раманагара, розташованого неподалік Бангалора. Щоб можна було швидко та зручно добиратися до місця зйомок, творці фільму навіть проклали дорогу від Бангалорського шосе до Раманагари.

9 Частина Раманагари після виходу стрічки на екрани була перейменована в «Сіппі Нагар» на честь режисера фільму Рамеша Сіппіо. 

10 Однією з причин високої вартості фільму було те, що Сіппі багато разів перезнімав сцени, щоб отримати бажаний ефект. Наприклад, дві короткі сцени, у яких Радха запалює лампи, знімали 20 днів, а сцену, у якій Габбар Сінгх вбиває сина імама,  – 19 днів. У результаті зйомки стрічки, які почалися 3 жовтня 1973 року, затягнулися на два з половиною роки.

11 У 1999 році BBC India назвав «Помсту і закон» «фільмом тисячоліття», охарактеризувавши його як «Зоряні війни Боллівуду» та порівнявши Габбара Сінгха з Дартом Вейдером.

12 Під час зйомок фільму в чотирьох його головних героїв виникли романтичні стосунки. Амітабх Баччан (Джай) та Бхадурі (Радха, невістка Тхакура) вже були одружені на момент початку роботи над фільмом. Це призвело до зупинок у знімальному процесі, коли Бхадурі завагітніла їх дочкою Шветою. А до моменту виходу фільму вона була вже вагітна їх сином Абхишеком. А Дхармендра (Віру) «закрутив» роман з Хемою Маліні (Басант) якраз під час роботи над фільмом. Під час зйомок їх романтичних сцен Дхармендра часто платив освітлювачам, щоб вони навмисно неправильно виставляли світло. Через це сцени неодноразово перезнімати, що давало закоханим цілком офіційне право знову й знову обійматися на майданчику. Пара одружилася через п'ять років після виходу фільму. Загалом Хема і Дхармендра знялися разом у 35 фільмах, багато з яких глядачі із задоволенням дивилися в СРСР і на пострадянському просторі: «Гарний та впертий», «Зіта і Гіта», «Улюблений Раджа», «Король джунглів», «Пригоди Алі-баби та сорока розбійників», «Нелегка доля», «Самрат».

13 Дублеркою Хеми Маліні під час зйомок небезпечних сцен була Решма Патхан – перша жінка в Індії, яка освоїла професію каскадера. У 2019 на екрани вийшов художній фільм «Каскадерка», який розповідав про долю та життя цієї легендарної жінки.

14 Рада цензури Індії була стурбована особливою жорстокістю та насильством, які демонструвалися в стрічці. Тому на вимогу цензорської ради з фільму були «вирізані» кілька сцен: сцена смерті Габбара, сцена вбивства сина імама та сцена, у якій була вбита сім'я Тхакура. У результаті режисерові довелося перезняти фінал фільму, у якому головний лиходій не гине, а потрапляє до рук правосуддя.

15 Точних цифр щодо бюджету та касових зборів фільму «Помста і закон» немає, але, за даними Box Office India, у 1975 році в Індії під час першого прокату він заробив 16 778 000 доларів США, що в багато разів перевищувало витрати на його виробництво – 3 355 000 доларів США. Та оскільки фільм продовжували без перерви демонструвати в кінотеатрах протягом багатьох років, то його сумарні збори оцінити дуже складно.

 

Читайте також:

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Форрест Ґамп»
Статті

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Форрест Ґамп»

23 червня 1994 року у США відбулася прем’єра фільму Роберта Земекіса «Форрест Ґамп». Цього самого року на екрани вийшло багато стрічок, що потрапили на перші позиції в багатьох списках найкращих фільмів усіх часів, зокрема «Кримінальне чтиво», «Втеча з Шоушенка», «Король Лев». Та попри сильну конкуренцію саме «Форрест Ґамп» став найкращим фільмом 1994 року, який не тільки зібрав рекордну касу в прокаті, але й був відзначений 38 кінонагородами, включаючи 6 премій «Оскар». Пропонуємо вам 15 цікавих фактів про цю надзвичайно зворушливу кінострічку.

23.06.2020
об 10:03

Аналітика

Найбільша кіномережа США і світу AMC відновить роботу з 15 липня

Після трьох місяців простою про свої плани щодо відновлення роботи оголосила найбільша кіномережа США і світу АМС. Передбачається, що 450 кінотеатрів відкриються до 15 липня, а решта 150 до прем'єрам блокбастерів «Мулан» (24 липня) і «Тенет» (31 липня). Раніше про подібну стратегію оголосили дві інші провідні американські кіномережі Regal і Cinemark.

25.06.2020
об 15:35

Статті

10 комедій для суботнього вечору

Коли робочий тиждень вже позаду й побутові прави, відкладені на суботу вже владнані, саме час дещо розважитись. Якщо ж йти нікуди не хочеться, влаштовуйтесь зручніше на дивані та обирайте одну з комедій кумедної 10-ки від CUT Insight. Ці фільми зарядять вас позитивом і допоможуть залишити всі тривоги в минулому.

08.08.2020
об 17:59