Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

15 фактів про фільм Стівена Спілберга «Інопланетянин»

11.06.2020
об 14:37
Автор: Віталій Баранник

11 червня 1982 року відбулася прем'єра одного з найвідоміших фільмів Стівена Спілберга «Інопланетянин». Ця кінокартина не тільки є одним з найбільш комерційно успішних в історії кінематографу проєктів, але й входить у всі існуючі рейтинги найкращих світових фільмів. На честь річниці стрічки ми зібрали 15 найцікавіших фактів про неї.

1 місце утримував «Інопланетянин» у списку найкасовіших фільмів у історії кіно, поки не поступився цією позицією іншому твору Стівена Спілберга «Парк юрського періоду», який вийшов на екрани рівно через 11 років – 9 червня 1993 року.

2 премії «Золотий глобус» є в активі «Інопланетянина» – за найкращий драматичний фільм та за найкращу оригінальну музику (Джон Вільямс).

3 преміями «Греммі» були нагороджені музиканти, які працювали над фільмом: за найкращий альбом оригінальної музики для кіно чи телебачення (Джон Вільямс), за найкращу інструментальну композицію (Джон Вільямс, «Flying Theme») і за найкраще аранжування інструментального запису (Джон Вільямс, «Flying Theme»).

4 премії «Оскар» отримав фільм у 1983 році в таких номінаціях: «Найкраща оригінальна музика» (Джон Вільямс), «Найкращий звук» (Роберт Кнудсон, Роберт Гласс, Дон Діджіроламо, Джин Кантамесса), «Найкращий монтаж звукових ефектів» (Чарльз Кемпбелл, Бен Бьортт), «Найкращі візуальні ефекти» (Карло Рамбальді, Денніс Мюрен, Кеннет Сміт).

5 премій «Сатурн» були вручені творцям фільму в таких номінаціях: «Найкращий науково-фантастичний фільм», «Найкращий сценарій» (Мелісса Метісон), «Найкраща музика» (Джон Вільямс), «Найкращі спеціальні ефекти» (Карло Рамбальді, Денніс Мюрен ) і «Найкращий постер» (Джон Олвін).

6 місце зайняв «Інопланетянин» у рейтингу 100 найбільш надихаючих фільмів усіх часів Американського інституту кіно (2006).

7 років ледь виповнилося на час виходу фільму Дрю Беррімор, яка зіграла у ньому Герті, сестру головного героя.

8 місяців тривали зйомки й подальша робота з монтажу фільму.

9 номінацій на премію «Оскар» отримав «Інопланетянин» у 1983 році, посівши третє місце серед фільмів-номінантів і поступившись кінострічкам «Ганді» і «Тутсі».

10 відсотків від загального бюджету фільму (10,5 млн $) були витрачені на виготовлення ляльки самого інопланетянина. Італійський майстер спецефектів Карло Рамбальді зробив три моделі загальною вартістю 700 000 доларів і ще було виготовлено окремо 4 голови інопланетянина, які використовувалися для зйомок різних спецефектів.

11 років було у 1982 році Генрі Томасу, який у фільмі виконав головну роль – хлопчика Еліота, який потоваришував із інопланетянином.

12-й калібр мали дробовики MGC Remington Model 31, якими були озброєні урядові агенти у фільмі. До 20-річчя стрічки була підготовлена її поліпшена версія з більш якісним звуком і зображенням, у якій Спілберг «видалив» усі рушниці з рук агентів, пояснивши, що там, де діти,  зброї не місце.

13 – порядковий номер «Інопланетянина» в списку режисерських робіт Стівена Спілберга (з урахуванням короткометражних стрічок).

14 місце займає «Інопланетянин» у рейтингу «Найкраща музика в американських фільмах за 100 років» Американського інституту кіно.

15 років (з 16 січня 1983 по 12 лютого 1998 року) фільм займав першу позицію серед найкасовіших фільмів у історії американського кінопрокату.