Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

«1+1 підтримує світовий тренд колаборацій зі стримінговими сервісами»: Максим Кривицький

30.11.2021
об 17:50

Генеральний продюсер «1+1» і керівник телевізійного бізнесу 1+1 media, Максим Кривицьким дав велике інтерв’ю Media Business Reports. На базі таких розмов із провідними менеджерами та продюсерами українського телебачення створювався аналітичний огляд «Вішліст українських мовників», присвячений трендам українського телеринку з погляду контенту та дивлення та інші дослідження MBR, підготовлені для KYIV MEDIA WEEK 2021. Зокрема, Кривицький говорив про повернення старих форматів, кіно- та серіальні плани каналу, тревел-шоу й інші evergreen-проекти, а також пряму залежність популярності продукту на VOD-платформі від його успіху на телебаченні.

 

— За минулий рік «1+1» майже вдвічі збільшив кінопоказ: із 6,5% загального ефіру до 11,1%. Це було тимчасове рішення для складного 2020 року або частина довгострокового плану?

— Прем'єри українського кінематографу є для нас стратегічно важливими, і канал підтримує вітчизняних режисерів. З останнього - ми показали фільм «Пульс» Сергія Чеботаренка, який зібрав доволі непогані цифри: частку 10,6% за аудиторією 18-54, 50+. Для такого жанру (біографічна спортивна драма. - MBR) це прекрасний результат. Ми щиро віримо в українське кіно і продовжимо й надалі показувати такі продукти, коли вони у ньому з'являтимуться.

— Який вигляд має вішліст каналу «1+1» на найближчі роки: які напрями розвиватимете найактивніше, куди вкладатимете найбільші бюджети? 

— Це наші ранковий та денний слоти, інформаційне мовлення, серіали, великі шоу.

— Які з глобальних тенденцій, що характерні для ринку, ви найбільше відчуваєте цього року?

— Глобальний тренд - зростання OTT. Так само як і в усьому світі, спостерігається тренд колаборацій зі стримінговими сервісами. 1+1 media має кілька унікальних співпраць у цьому напрямі з локальними платформами онлайн-телебачення (нагадаю, «Секс, Інста і ЗНО» - перший серіал на українському ТБ, знятий виключно для digital-платформи). І наразі ми працюємо над іще двома такими проектами, виключно для digital, адже це те, що набуває популярності.

— Чи задоволені канал і група загалом експериментом із серіалом «Секс, Інста і ЗНО»? Чи плануються такі експерименти, коли канал виробляє не для ефіру, а для платформи?

— Так, ми задоволені. Продукт розійшовся платформами, його купують, він протягом тривалого часу тримається у трендах. Це свідчить, що такі формати можуть працювати, і зараз ми думаємо про те, щоб виробляти їх більше. Звісно, це продукт не для лінійного ТБ. Тому завдання каналу - знайти правильну схему, підхід, за якого продукт однаково успішний і на платформі, і на телебаченні. Ми розуміємо (і, сподіваюся, наші колеги з платформи - теж), що продукт не працює на платформі, допоки він не спрацював «у телику».

— Про що йдеться?

— Ми бачимо, що продажі [на платформі] починають активно зростати, коли проект заходить в ефір телеканалу. Навіть якщо він прем'єриться на платформі, а потім - із перервою в тиждень - виходить у нас. Подивимось, як буде зі «Скаженими сусідами»: він теж вийде на платформі раніше, ніж на ефірному телеканалі.

— Як гадаєте, чому це відбувається? Глядач не до кінця переналаштувався чи в діджиталі невдале промо?

— Просто, ще раз кажу, вибір великий. І «телик» усе-таки працює. Це черговий доказ, що телебачення - робоча платформа: щойно продукт з'являється на ТБ, включається ефект сарафанного радіо. Усі починають шукати цей продукт в інтернеті та дивитися. Ми розуміємо, що лінійне ТБ - джерело цього сарафанного радіо, ми запускаємо цю лавину. Запустити її з боку платформи поки що не вдається.

— Якщо говорити про ваш кейс, діджитал для ТБ - поки не конкурент? Або він усе ж таки відтягує аудиторію?

— Не можна довести ані пряме, ані протилежне. Я б у цьому разі розглядав платформу як можливість зробити якісний продукт і піднятися на сходинку вище. Для нашого невеликого ринку це можливо.

— Ще один експеримент «1+1» - серіал «Слов'яни»: по-перше, копродукція, по-друге, не зовсім звичний для глядача жанр. Як ви оцінюєте цей експеримент і чи шукаєте подібні історії?

— Такі історичні екшени можуть бути на телеканалі. Але я б усе-таки робив подібні історії як спешел, а спешел - це щонайбільше чотири епізоди (в серіалі «Слов'яни» було 12 епізодів. - MBR). Ми дуже добре вміємо показувати повнометражні фільми, виготовлені в Україні, і, гадаю, у такому форматі майбутнє у таких проектів, як «Слов'яни», могло б бути. Тим паче що ми самі подавали проект «Серце Лева» на пітчинг і його виграли. Але досі шукаємо співінвестора - задорогий виходить серіал. Також ми дуже хочемо, щоб вийшов важливий для нашої країни проект «Плеяда». «1+1» планує і надалі виробляти такі правильні проекти, але не масово, а як спеціальні події.

— З огляду на сказане два питання. Порівняно нещодавно всі почали відмовлятися від довгих серіалів, роблячи вибір на користь чотирьох-, восьми-, щонайбільше шістнадцяти серій. Потім стали повертатися довші, аж до сорока-, 48-серійних. На які серіальні форми зараз попит?

— Для нас тренд - це пошук балансу. Ми хочемо мати й довгі історії, й історії на 16 епізодів. Робити коротше не має сенсу. Канал вкладається у маркетинг щонової прем'єри. А зробити це якісно, коли ти маєш 8 епізодів, неможливо. У нас виходить 7-8 годин серіалів (залежно від сезону) на тиждень. І один серіал пролітає… Ти робиш кампанію за два тижні. А він може пройти для глядача непоміченим. Модель успіху - це коли у тебе в сезоні є один довгий серіал (на 48 епізодів) та кілька коротких. Тоді, мені здається, ти точно продаси все і зможеш розподілити протягом трьох місяців. Тому ми певні, що для «1+1», для «2+2» коротке виробництво, короткі серіали - це спеціальні події, не більше. Не те, на чому можна вибудувати стратегію.

— Улітку ви анонсували детектив «Джек і Лондон», і виявилося, що на ринку одночасно готуються два серіали про собаку, котрий говорить, і людину, яка щось розслідує, і ще один, де собака не розмовляє. Це збіг чи якийсь новий тренд, пов'язаний з запитом української аудиторії?

— Гадаю, збіг. У нас пілот іще навесні минулого року був - це якраз один із серіалів, що трохи змістилися через пандемію. Ми показали пілот фокус-групі, змінили сценарії, підходи до виробництва - і ось, зараз знімаємо. А собака - це завжди цікаве доповнення. За фокус-групами ми бачимо, що відсотків 40-45 глядачів дивляться телевізор із домашніми тваринами - котами та собаками. І розуміємо, що цей сегмент не повністю закритий. Чому б не зробити, якщо аудиторія так сильно любить свійських тварин?

— Логічно. І ще про один анонсований тайтл - «Скажені сусіди». Серіал заявлений як originals платформи «Київстар ТБ», але його також показуватиме «1+1». З огляду на те, що це різні аудиторії й у чомусь різне дивлення, чи брав канал участь у розробленні?

— У нас із [виробником серіалу] FILM.UA давні партнерські відносини. І мені здається, що компанія створювала «Скажене весілля» саме з прицілом на «1+1», розуміючи, що проект найбільше пасує саме до цього каналу. Така сама ситуація, в моєму розумінні, зі «Скаженими сусідами». Зважаючи на те, що це франшиза, серіал одразу, без якихось додаткових обговорень переходить телеканалу «1+1». Наша співпраця з FILM.UA: розуміючи, що є досвідчена команда, є експертиза, ми довіряємо продакшену. Вони написали кілька епізодів, розписали арки - ми подивилися, внесли свої коригування, і вони пішли виготовляти. Далі вже не занурюємося. Якщо ми розробляємо геть новий продукт, то відбувається глибше занурення: долучається департамент серіального виробництва телеканалу, обговорюється розроблення кожного епізоду, характери героїв тощо. Тут цього всього не потрібно було, бо ми розуміємо, яким має вийти продукт. І продакшен розуміє - ми розмовляємо однією мовою…

— На українському ринку є два серіальні феномени - «Пес» і «Свати», що працюють за будь-яких обставин, за будь-якої кількості повторів. Ба більше, нові серії «Сватів» не з'являлися з 2013 року, а глядачі однаково дивляться. Як гадаєте, у чому секрет цього продукту? І чи шукаєте ви щось, що зможе повторити цей успіх?

— Повірте, не спимо через це. Таких evergreen-продуктів у сітці потрібно три-чотири, аби ми почувалися дуже впевнено. Розуміємо, що один продукт - це мало. Шукаємо повсякчас. А успіх… Мені здається, успіх - в атмосфері, правильно створеній саме для цільової аудиторії телеканалу. Чітке влучання в очікування, чітке влучання в атмосферу. Якщо ви знаєте, перші два сезони «Пса» жіноча аудиторія не дивилась. Але так правильно було спозиційовано, сформовано, що згодом і жіноча аудиторія підсіла на цей серіал. Іноді профіль змінюється на більш жіночий навіть на такому чоловічому телеканалі, як ICTV. На «Сватах» це потрапляння сталося практично відразу…

У нас є ще один такий приклад - тревел «Світ навиворіт», його теж дивляться у будь-якій ситуації. І мене цьогоріч вразила прем'єра «Мандруй Україною». Ніхто не очікував, що глядач такою мірою відгукнеться. Ми отримали ще один доказ, що українці люблять Україну, що Україною можна багато й цікаво подорожувати, відкривати нові місця. Діма [Комаров] - просто супермолодець, що зважився на цей проект. На початку листопада шоу зайшло на другий сезон.

— Торік ви казали, що маєте плани тестувати тревел на ТЕТ. Чи продовжуєте думати в цьому напрямі?

— Для ТЕТ поки не виходить, але думаємо, постійно тестуємо. В будь-якому разі тревел-проект - це контент, що працює, і він потрібний кожному телеканалу. Треба просто знайти правильну модель. Для «2+2» функцію тревела виконує «Загублений світ». Для ТЕТ - поки шукаємо. На «1+1» є Діма, і ми намагаємося його розмножити...

— Купівля контенту Антона Птушкіна - це була спроба "розмножити" Діму? 

— Імовірніше, пошук варіанта, як показати тревел з іншого боку. Завжди корисна як зовнішня конкуренція, так і внутрішня. Подивившись інший контент, глядач починає більше любити той, до якого вже звик. Іноді так не відбувається. Тоді той контент, що вже досяг висот, починає працювати краще, а команда бачить конкуренцію і починає викладатися. Тобто я завжди за всі види конкуренції. Це природне оновлення всіх процесів, котрі можуть бути в компанії.

— Великі шоу. Чи буде другий сезон «Ліпсінк батлу»? І як ви оцінюєте перший? 

— Я гадаю, це успішний продукт: він зайшов трохи пізніше, ніж «Маска», проте у цьому самому слоті здобував свої 12%, а іноді 14% частки. Скажімо так: «Ліпсінк батл» - проект не для всіх. У нього все ж таки є обмеження, це не супермасовий рушій. Але ми візьмемо до уваги те, що завадило зібрати середню частку вищу за 15%, хоча ми очікували більше, і запустимо «Ліпсінк батл» іще раз. Як кейс ми вважаємо проект успішним. Він коштував недорого проти основних шоу та, відповідно, непогано окупився. Тому робитимемо його й надалі.

— Чи планується новий сезон «Голосу країни»? Чи немає відчуття, що глядач трохи втомився від проекту - все ж таки 11 сезонів в ефірі?

— Кожен сезон «Голосу країни» - це грандіозне, геть нове шоу. І ми намагаємося дивитись на нього з різних ракурсів, додавати щороку нові фішки, нове бачення та підходи. Тому - ні, відчуття, що глядач втомився, немає. І рейтинги це доводять (середня частка сезону 2019 року - 18,3% та 19,8%; 2020-го - 16% за обома; 2021-го - 14,3% та 15,4%. - MBR).

— А що з «Голос. Діти»? Формат поставлено на паузу? 

— Наразі у пріоритеті «1+1» інші великі шоу. Лише за минулий рік у нашому арсеналі з'явилися два нові проекти - «Ліпсінк батл» і «Маскарад», які продовжені на наступний сезон. Крім цього, працюємо над іще кількома важливими проектами. Тому «Голос. Діти» на найближчі два роки поставили на паузу.

— «Плюси» були одними з перших, хто всерйоз заговорив про рентабельність виробництва, про телебачення як бізнес; усі реорганізації останніх років було зроблено з огляду на бізнес-цілі. Група (або, можливо, тільки флагманський канал) уже вийшла на рівень прибутковості?

- За результатами восьми місяців 2021 року група 1+1 media вийшла в невеликий плюс, і ми закріплюватимемо свої позиції й надалі. 

Джерело: Media Business Reports

Читайте також:

Новини

Леонора Пащенко: «Ми в постійному пошуку цікавих історій»

Кінокомпанії в пошуку нових ідей, щоб задовольнити запити як телеканалів, так і стрімінгових платформ. Звернення до екранізації літературних творів – один із способів урізноманітнити контент. Шеф-редакторка компанії Star Media Леонора Пащенко брала участь у журі конкурсу Book Pitch – cпільного проєкту Книжкового арсеналу і ОМКФ. А нещодавно Star Media започаткувала власний спільний проєкт із видавництвами, спрямований на пошук історій для екранізацій. VGL cinema розпитали Леонору Пащенко про перспективи втілення творів на екрані, особливості роботи з літературою, де компанія шукає цікаві ідеї та як справляються із запитами українські сценаристи.

24.11.2021
об 12:38

Новини

Влад Ряшин приєднався до Європейського клубу продюсерів

Президент компанії Star Media Влад Ряшин став членом міжнародної організації кінематографістів – European Producers Club (Європейський клуб продюсерів). Клуб об’єднує 130 незалежних продюсерів фільмів та телесеріалів з усього європейського континенту.

25.11.2021
об 16:13