Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

11-й ОМКФ назвав ім’я ще одного володаря «Золотого Дюка»

12.08.2020
об 13:19

Відомий шведський кінорежисер Рой Андерссон отримає почесного «Золотого Дюка» за внесок у кіномистецтво. Нагородять лауреата Каннського та Венеційського кінофестивалів, а також номінанта Берлінале під час 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю, який відбудеться в онлайн-форматі з 25 вересня по 3 жовтня.

Рой Андерссон народився у 1943 році у шведському Гетеборзі. Наприкінці 60-х він навчався у Кіношколі Шведського інституту кіно у Стокгольмі. Його режисерським дебютом стала стрічка «Шведська історія кохання» 1970 року, яка отримала чотири нагороди Берлінського кінофестивалю. Через 5 років з’явився другий фільм режисера – «Гіліап», який було представлено у секції Канн «Двотижневик режисерів». Після цього Рой Андерсон працював над рекламними роликами, за які отримав безліч нагород, зокрема вісім Каннських Золотих Левів. У 1989 році вийшов незавершений фільм про СНІД «Щось сталося», у 1992 році – антологія «Успішна заморозка містера Моро», де режисер виступив співредактором. Також був редактором виставки «Швеція та Голокост».

Рой Андерссон повернувся до повнометражного формату з фільмом 2000 року «Пісні з другого поверху», який отримав безліч нагород, в тому числі і приз журі Каннського кінофестивалю. За 7 років він повернувся на Лазурне узбережжя з другою частиною трилогії, розпочатої «Піснями», — зі стрічкою «Ти, що живеш». Прем’єра завершальної частини під назвою «Сидів голуб на гілці, міркуючи про буття» відбулась на 71-му Венеційському кінофестивалі. Стрічка отримала там «Золотого лева» як найкращий фільм. До речі, тоді Рой Андерссон став першим та єдиним шведським режисером, що отримав цю нагороду. У 2019 році його нагородили «Срібним левом» Венеційського кінофестивалю як найкращого режисера за фільм «Про нескінченність», який завтра виходить в український прокат.

АНТЕЛЬМ ВІДО

«Рой Андерссон – один з майстрів шведського кінематографу. За понад 50 років він створив фільмографію, яка відображає його перфекціонізм: 6 стрічок, знятих за півстоліття говорять про Андерссона, як про режисера, який вкладає багато часу, скрупульозності та віртуозності у розробку свого кіно, як і Стенлі Кубрик (який за свою кар’єру зняв 13 фільмів). Його стиль одразу пізнається: статичні добре скомпоновані кадри, неначе картини, велика доза чорного гумору та дивакуватості, але водночас йому притаманне почуття поезії та бурлеску, що промовисто говорять про абсурдність та красу світу, в якому ми живемо», - зазначив програмний директор ОМКФ АНТЕЛЬМ ВІДО.

В межах цьогорічного ОМКФ відбудеться показ міні-ретроспективи фільмографії Роя Андерссона. До неї увійшли три стрічки: дебютна робота режисера «Шведська історія кохання», володар численних нагород фільм «Пісні з другого поверху» та нова робота Роя Андерссона «Про нескінченність». Також на глядачів ОМКФ чекає Q&A з режисером в онлайн-форматі.

 

Джерело: пресслужба ОМКФ

Читайте також:

Новини

Прийом заявок на участь у Пітчингу ОМКФ подовжено

Список фіналістів оголосять в середині серпня. Ті, хто хоче взяти участь у Пітчингу, Work in progress та East Series професійної секції Film Industry Office Одеського міжнародного кінофестивалю ще мають час надати все необхідне для цього.

03.08.2020
об 12:27

Новини

ОМКФ назвав імена тих, хто шукатиме літературні сюжети, гідні екранізації

Спільний проєкт 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю та Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал» Book Pitch оголосив імена 6 фахівців, які шукатимуть серед сучасної української літератури книжки для майбутніх екранізацій.

05.08.2020
об 13:17

Новини

Стали відомі переможці KISFF 2020

Упродовж 5 днів тривав 9-й Київський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів (KISFF). Як ми вже писали, цього року захід відбувався у змішаних форматах – онлайн та офлайн. Подивитись фільми окремих програм можна було у кінотеатрі «Київська Русь». У неділю 9 серпня відбувся заключний день кіноподії. І ось після невеликої паузи журі Міжнародного та Національного конкурсів KISFF 2020 оголосило переможців.

12.08.2020
об 12:12