Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

10 фактів про фільм «Нестримні», яких ви не знали

03.08.2020
об 11:28

3 серпня 2010 року відбулася прем'єра фільму Сильвестра Сталлоне «Нестримні» за участю найпопулярніших акторів бойовиків 1980-х – 1990-х років. На подив багатьох кінокритиків, «Нестримні» припали до смаку не тільки глядачам старшого покоління, яким було приємно подивитися на екрані на кумирів своєї юності, а й більш молодому поколінню. «Нестримні» зібрали в прокаті майже 300 мільйонів доларів, ставши першим фільмом Сильвестра Сталлоне з 1985 року, який подолав 100-мільйонний рубіж за зборами. Однак мало хто знає, що в цьому фільмі є багато натяків, які незрозумілі широкому колу глядачів. Ми постаралися розібратися, який прихований сенс Сильвестр Сталлоне вклав у сюжет цієї стрічки, та поділитися своїми відкриттями з вами, наші шановні читачі.

1.Буквальний переклад назви фільму «The Expendables» – «витратні матеріали». Саме так у військовому сленгу називають солдатів, що приблизно еквівалентно сталому в нас вислову «гарматне м'ясо». Цікаво, що у фільмі «Рембо 2» герой Сильвестра Сталлоне одного разу називає себе саме «витратним  матеріалом».

2.Персонаж Сильвестра Сталлоне у фільмі «Нестримні» був названий на честь знаменитого боксера Барні Росса, чемпіона світу з боксу в легкій, першій напівсередній та напівсередній вагових категоріях. У роки другої світової війни він добровольцем записався до морської піхоти США. Під час боїв за Гуадалканал одного разу вночі він з трьома своїми товаришами потрапив у засідку. Після того як двоє морських піхотинців загинули, а третій був поранений, Барні Росс продовжував один битися з двома десятками японців і до ранку знищив весь японський загін, хоча також отримав поранення. Після чого виніс пораненого товариша по службі на собі, незважаючи на те, що той  важив 104 кілограми, а вага Росса становив лише 64 кілограми. За цей подвиг Барні Росс був нагороджений Срібною зіркою, Пурпуровим серцем та Особистою подякою президента США. У 1994 році журнал «Ринг» поставив Росса на 3-тє місце в списку найкращих боксерів у історії першої напівсередньої ваги й на 4-те місце в списку найкращих боксерів в історії напівсередньої ваги.

3. За словами Сильвестра Сталлоне, сюжет фільму базується на історії колишнього військового диктатора Панами Мануеля Нор'єги, який мав корумповані зв'язки із ЦРУ та займався торгівлею наркотиками.

4. Ім’я агента ЦРУ, якого у фільмі зіграв Брюс Вілліс, містер Черч. Вважається, що його він отримав на честь місця зустрічі з Барні Россом та його суперником-найманцем, якого зіграв Арнольд Шварценеггер. Зустріч відбувалася в церкві, а слово «черч» перекладається як «храм» або «церква». Насправді Сталлоне цим ім'ям натякає на сенатора Френка Черча, який у 1975 році очолив комісію Сенату США, яка вивчала незаконні операції американських спецслужб.

5.У персонажа Сильвестра Сталлоне Барні Росса на спині є татуювання ворона. Це прямо вказує на фільм «Рембо. Перша кров », де у героя Сталлоне Джона Рембо був позивний «Ворон».

6. Герой Дольфа Лундгрена носить ім'я Гуннар Йенсен, що є прямим відсиланням до фільму «Солдати фортуни» (Men of War), де Лунгрен так само грав найманця на ім'я Нік Гуннар. Крім того, Дольф Лундгрен єдиний з акторської команди «Нестримних», що має спеціальну військову підготовку. Після призову на службу він пройшов курс тактико-спеціальної, спеціальної фізичної та водолазної підготовки в Навчальному центрі сил спеціального призначення шведського флоту, після чого служив у підрозділі підводних диверсійних сил та засобів.

7.Спеціалізація героя Дольфа Лундгрена в команді «Нестримних» – хімік та майстер-підривник –вибрана не випадково. Справа в тому, що Лундгрен дійсно за освітою – хімік. Він вивчав хімію у Вашингтонському університеті, потім у Королівському технологічному інституті в Стокгольмі, де отримав диплом бакалавра хімічного машинобудування. А у 1982 році Лундгрен отримав уже диплом магістра хімічного машинобудування в Сіднейському університеті.

8.Герої Сильвестра Сталлоне та Джейсона Стейтема прилітають на розвідку на невеликий острів Вілена ніби-то вони орнітологи. Цю професію в кіно дуже часто використовують як прикриття різні шпигуни та військові розвідники. Наприклад, у фільмі «Помри, але не зараз» Джеймс Бонд представляється орнітологом, а у фільмі «Пси війни» майор Джеймс «Кот» Шеннон, роль якого зіграв Крістофер Вокен, теж прилітає в країну Зангара в образі орнітолога для фотографування рідкісних птахів.

9.Коли Барні Росс та Лі Крістмас прибувають на острів, вони пред'являють офіцерові митниці свої паспорти, у яких вказані  справжні дні народження Сильвестра Сталлоне та Джейсона Стейтема.

10. Коли герой Стейтема представляє Сандрі себе та Росса, він жартує, що його ім'я Буда, а Росса – Пешт. Разом ці імена становлять слово «Будапешт». Це своєрідна данина Сильвестра Сталлоне столиці Угорщини, де він у 1980 році знімався у військовій драмі «Перемога» про втечу з німецького табору для військовополонених, розташованого на території Франції.

Читайте також:

Новини

40 років тому у США відбулася прем'єра фільму Стенлі Кубрика «Сяйво»

23 травня 1980 року на екрани Америки вийшов фільм Стенлі Кубрика «Сяйво», знятий за однойменним романом Стівена Кінга. Головні ролі в кінострічці виконали Джек Ніколсон, Шеллі Дюваль та Денні Ллойд. Фільм вважається однією з кращих кінокартин у світі в жанрі психологічного трилера, а сцена, коли Джек Торренс (Джек Ніколсон) виламує сокирою двері у ванну, визнана найстрашнішим моментом в історії кінематографа. Хоча самому Стівену Кінгу стрічка категорично не сподобалася.

23.05.2020
об 10:55

Новини

Кіношедеври в цифрах і фактах: «Клеопатра»

12 червня 1963 року в Нью-Йорку відбулася прем'єра історичного фільму «Клеопатра» з Елізабет Тейлор та Річардом Бертоном у головних ролях. «Клеопатра» вважається одним з найдорожчих і найвідоміших в історії кінематографу фінансових провалів. Зібравши в прокаті 1963 року майже $ 38 мільйонів, на показники окупності кінокартина вийшла тільки в 1967 році, коли були продані права на телевізійний показ. Пропонуємо до вашої уваги 10 найвідоміших фактів про цю стрічку.

12.06.2020
об 12:13

Новини

Кіношедеври у цифрах і фактах: «Той, що біжить по лезу»

25 червня 1982 року на екрани США вийшов фантастичний фільм Рідлі Скотта «Той, що біжить по лезу» з Гаррісоном Фордом і Рутгером Гауером у головних ролях, знятий за мотивами науково-фантастичного роману Філіпа Діка «Чи мріють андроїди про електричних овець?». Цей фільм чекала непроста доля. Він фактично провалився в прокаті, ледве зібравши в США 32 868 943 долари при загальних витратах на виробництво 28 мільйонів доларів. Критики теж більш ніж холодно зустріли чергову кінороботу Рідлі Скотта. Але з часом інтерес до фільму не згасав і згодом він став вважатися одним з найкращих науково-фантастичних фільмів та яскравим зразком у жанрі «кіберпанк».

25.06.2020
об 10:10