Трейлери та відео
Популярні пости
Щороку на Фестивалі актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM проводять тематичні покази української анімації, охоплюючи фільмі різних років: від початку 1960-х, коли на студії «Київнаукфільм» у повну міць запрацював мультиплікаційний цех, і до нашого часу. За словами кураторки секції української ретороспективи Юлії Кузнєцової, завдання цих програм – переосмислити історію вітчизняних мультфільмів.
У 2020 році організатори Фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM вирішили з нагоди 60-річчя режисера анімаційних стрічок, сценариста та майстра лялькаря Олега Педана показати ретроспективу його фільмів.
«Цього року ми підготували два покази. Перший із них - це ретроспектива фільмів Олега Педана, яка мала відбутися з нагоди його 60-річчя, однак, на жаль, виявилася одночасно і вшануванням його пам’яті. Режисер пішов із життя на початку цього року. Педан був унікальним автором: і тому що займався ляльковою анімацією (а це технічно складний і нині рідкісний навіть у світі жанр), і тому що створював безумно вигадливі світи та персонажів із нібито простих предметів, придумував зворушливі історії «для всієї родини» з екзистенційною глибиною», - розповіла кураторка української ретроспективи ЮЛІЯ КУЗНЄЦОВА.
До першої частини ретроспективного показу увійшли такі анімації Олега Педана:
Залізний вовк
Іронічна інтерпретація української народної казки. Режисерський дебют Олега Педана.
Світла особистість
Лялькова анімація про місто лампочок. Життя цього дивовижого міста залежить від одного великого ліхтаря, який щодня доглядає і власноруч засвічує Вимикач. Та одного дня лампочку з ліхтаря викрадають.
Нікого немає вдома
Історія про людину, яка мріє побудувати летючий корабель. Але світ, що оточує майстра, постійно заважає здійснити цю мрію.
Ключ
Лялькова анімація, майже всі герої якої зроблені з годинникових механізмів. Незамінний мешканець цього казкового міста - Годинникар, місцевий «лікар», що і ключ підкрутить, коли треба, і коліщатка полагодить. Одного разу над мирним життям міста нависає загроза.
Будиночок для равлика
Нелегке життя равликів, коли ті опиняються поза своєю хаткою.
Найменший
Внутрішній світ та роздуми маленького хлопчика про те, ким би він міг бути.
№ 201
За якою ознакою система оцінює нашу корисність? Чи можна цю корисність взагалі оцінювати? Що з нами станеться завтра, якщо ми не дамо «достатньої кількості молока»?
Атракціон
Фільм-притча. В алегоричній формі режисер замислюється про сенс нашого життя і плинність часу.
Лахмітко
Пригоди маленької непривабливої, але дуже доброї ляльки, яка ладна допомогти другові навіть ціною свого життя.
Цирк на дроті
За словами Юлії Кузнєцової, кожного року LINOLEUM в межах ретроспективної програми «осучаснює» старі фільми для нинішньої аудиторії. Для когось вони навіть стають маленькими відкриттями.
«Всі можуть назвати кілька хітових вітчизняних мультфільмів для дітей, але не всі знають, що у нас було і є чимало дорослої анімації, чимало авторської анімації, були режисери з дуже оригінальним стилем. Другий ретроспективний показ доповнює тематичний блок «Стати людиною». Це теж спроба поміркувати про різний людський досвід, але вже на матеріалі вітчизняної анімації. Не обійдеться і без маленьких відкриттів. Наприклад, у програмі є мультфільм 1966 року, де у формі досить веселої алегорії викладена ледь не ціла психоаналітична концепція», - зауважила кураторка української ретроспективи ЮЛІЯ КУЗНЄЦОВА.
Програма другої частини ретроспективного показу:
День восьмий, або Перший урок мислення
Відпочивши після створення світу, Бог вирішив навчити першу людину уму-розуму. Однак це виявилося ой як нелегко. Іронічний мультфільм про закони мислення, створений автором культових «Козаків».
Людина, яка вміла робити дива
Пересічний перукар, ласий до пустих балачок і суперечок, відкриває в собі здібність творити дива. За однойменним оповіданням Герберта Веллса.
Людина і слово
Декілька історій про те, як слова впливають на людей і людські стосунки.
Злісний розбивач яєць
Щойно курча вилупилося, як його одразу ж звинуватили в тому, що він розбив яйце. Ця прикра обставина вплинула на все подальше життя птаха.
Журавлик
Хлопчик знаходить справжнього друга у врятованому ним птахові. За мотивами поеми Бориса Олійника «Крило».
Моя хата з краю
Сатиричний портрет людини, чиї непоборні принципи – філістерство та пасивна життєва позиція.
Стати твердим
Про людину, яку суспільство постійно намагається «переліпити» на свій смак: удома, у школі, на роботі. Як покласти край цьому тиску і нарешті набути власної форми?
Ненаписаний лист
Проймаюча і психологічно тонка історія однієї розлуки і того, що лишається після неї.
Око
Один зі сліпців випадковим чином прозріває. Друга анімаційна робота Микити Лиськова, створена під час навчання у київському кіноуніверситеті.
29.07.2020
об 18:35
03.08.2020
об 18:44