Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

LINOLEUM презентував трейлер та оголосив склад журі

04.08.2020
об 14:40

2–6 вересня відбуватиметься Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Захід проходитиме онлайн на медіасервісі MEGOGO. На цьому майданчику для переглядів глядачі зможуть безкоштовно переглянути анімаційні роботи учасників конкурсних програм, тематичних підбірок та спеціальних показів.

 

У цьому році всі конкурсні покази тематично об’єднані темою «Стати людиною». У трейлері, створеному режисером, аніматором, художником і членом журі фестивалю Микитою Лиськовим, лейтмотивом стало питання: що саме нас робить людиною? Музику до відеоролику написав МС Брехунець.

«Стати людиною» - тема цьогорічного фестивалю. Однак, чи достатньо лише існувати, щоб вважати себе людиною? Чи для цього потрібно щось зробити? Тема фестивалю поставила переді мною багато запитань, на які я спробував відповісти у жартівливій формі», – коментує ідею трейлеру автор відео та член журі міжнародної конкурсної програми фестивалю LINOLEUM МИКИТА ЛИСЬКОВ.

Разом з трейлером організатори оголосили імена тих, хто визначить переможців кожної з трьох категорій – міжнародний конкурс, український конкурс і конкурс комерційної анімації. Ними стали режисери, продюсери, куратори та аніматори з усього світу.

Міжнародний конкурс цьогоріч є найчисельнішу категорію. В ній бере участь 44 анімації, їх оцінюватимуть:

МИКИТА ЛИСЬКОВ – режисер і художник із Дніпра. Фільм Микити «Кохання» у 2019 став першим українським номінантом на престижному Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів в Ансі та зібрав багато нагород у всьому світі.

ТЮНДЕ ФОЛЛЕНБРУК – ключова постать європейської анімаційної спільноти. Тюнде працює продюсеркою великої нідерландської анімаційної студії Studio Pupil і керує Амстердамський анімаційний фестиваль KLIK.

САНДЕР ЙООН – режисер анімації з Естонії. Його фільми Velodrool (2015), Moulinet (2017) та Sounds Good (2018) були показані на багатьох світових фестивалях анімації та здобули низку нагород.

 

До конкурсу комерційної анімації увійдуть кращі рекламні ролики, трейлери та кліпи (загалом 27 фільмів). Переможця в цій категорії визначатимуть:

БРІТТ РАЙС – незалежна режисерка та аніматорка з Бельгії. У 2019 році Брітт отримала спеціальну відзнаку журі на фестивалі LINOLEUM у категорії комерційної анімації. А її перший короткометражний фільм «Кетрін» брав участь у понад 200 світових фестивалів і здобув 50 нагород.

ҐЕРТА ЗЕЛО – директорка виробничого відділу TED-Ed, де вона контролює виробництво понад тисячі анімаційних короткометражних фільмів, кількість переглядів яких у світі перевищила 1,5 мільярда. Також Ґерта викладає кар’єрні стратегії для митців у американських університетах.

ОЛЕКСАНДР ТРЕГУБ – дизайнер, засновник школи Projector і видавець медіа Telegraf.Design. Брав участь у створенні візуальної айдентики Міністерства освіти і науки України, альтернативного логотипу Києва, редизайну Українського Інституту, курував редизайн Музея Ханенків.

 

Цьогоріч до національної категорії відібрано 13 фільмів. До складу журі українського конкурсу увійшли:

ОЛЕКСАНДР БУБНОВ – режисер та аніматор комедійних анімаційних фільмів «Остання дружина Синьої Бороди» (1996), «Шерлок Холмс і доктор Ватсон» (2005), «Шерлок Холмс і чорні чоловічки» (2012), «Пуповина» (2018).

ЄВГЕН БОЙЦОВ працює у Франції, зокрема був головним аніматором пілотного епізоду Les Culottées (2018) для студії Silex Films, створив сторіборд для повнометражного фільму «Неймовірні пригоди Марони» (2019) та зрежисував два епізоди серіалу для паризької опери Monsieur Onde (2019).

ЄГОР ОЛЕСОВ – СЕО анімаційної студії Animagrad, співзасновник Digital Cinema Ukraine та Postmodern. Єгор є продюсером анімаційних повнометражних фільмів «Викрадена принцеса» (2018), «Мавка. Лісова пісня» (у виробництві), «Роксолана» (у розробці) та телесеріалу «Ескімоска» (2012).

 

Нагадаємо, фестиваль LINOLEUM 2020 проходитиме за підтримки Українського культурного фонду. Його організатором є анімаційна студія Animagrad.

Читайте також:

Анімація

Ladies First: Жіночі рефлексії на фестивалі актуальної анімації LINOLEUM

Вже скоро розпочнеться Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. На відмінну від попередніх років цього разу захід відбуватиметься дистанційно на медіасервісі MEGOGO. Днями ми розповіли про програму головної теми фестивалю - «Стати людиною» (Becoming Human). На черзі наступна категорія LADIES FIRST, яка складається з 13 фільмів. Про анімації жінок, які піднімають теми, що стосуються тільки їх, розповіла куратока напрямку Жанна Озірна.

29.07.2020
об 18:35

Анімація

Купи сміття та пікнік під час пандемії: Третя програма анімаційного фестивалю LINOLEUM

За місяць на медіасервісі MEGOGO розпочнеться Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Ми вже робили огляд програм «Стати людиною» (Becoming Human) та LADIES FIRST, сьогодні розповімо про 14 анімацій з категорії Ecoleptic.

03.08.2020
об 18:44