Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

LINOLEUM презентував постер від Микити Лиськова

07.07.2020
об 14:12

Анімація, завдяки своїй ірреальній природі, здатна дослідити той наш досвід, що є невловимим для інших форм мистецтва та науки. 2–6 вересня в онлайн-форматі відбудеться Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Цьогорічна тема заходу – «Стати людиною» (Becoming Human). Що саме нас нею робить?

Пошук відповідей на це та інші питання, пов’язані з темою, розпочинає постер фестивалю. Його автор – аніматор, режисер і художник Микита Лиськов – показує, наскільки нагальною і щоденною має бути тема «Стати людиною» в нашому житті. Побутові проблеми, на кшталт ремонту, пошуку роботи чи планів на вечір, часто витісняють філософські питання. Проте саме розуміння нашої людської природи здатне створити фундамент у мінливому світі, де інформаційний галас і коловерть стресу можуть переважати над найсильнішою особистістю.

Автор постеру до фестивалю LINOLEUM МИКИТА ЛИСЬКОВ так коментує свою роботу:

– Я давно з задоволенням читаю оголошення на стінах. Це український попарт, справжнє народне мистецтво. На хаотично заліплених стінах існує цілий світ із різними стилістиками та сезонними тенденціями. Тож, коли я дізнався, що у фестивалю LINOLEUM цьогоріч тема «Стати людиною», у мене відразу ж з'явилася асоціація з оголошеннями на стіні. «Стати людиною» – саме те, що дуже потрібно зараз. Принаймні, це не менш важливо, ніж пластикові вікна чи утеплення квартир. А LINOLEUM – улюблений фестиваль і надзвичайно важлива подія для українських аніматорів.

Нагадаємо, у 2019 році Микита Лиськов презентував на Міжнародному фестивалі анімаційних фільмів в Ансі короткометражний фільм «Кохання» і став першим номінантом цього престижного французького фестивалю від України. Також фільм «Кохання» здобув низку нагород на конкурсах TAFF (Фінляндія), Feinaki Beijing Animation Week (Китай), Dok Leipzig (Німеччина), «Молодість» (Україна) та інших.

Читайте також:

Анімація

Микита Лиськов: «Анімація – цілком мій жанр»

Нова віха в українській анімації: короткометражний фільм «Кохання» українського режисера з Дніпра Микити Лиськова увійшла до конкурсної програми престижного анімаційного фестивалю в Аннесі. У його творчому портфоліо вже 22 анімаційних роботи, зокрема й кліпи для музиканта Дельфіна й української групи Dz`ob. В інтерв'ю VGL Cinema режисер розповів про те, що відбувається з українською авторською анімацією, про участь його фільму в престижному конкурсі фестивалю в Аннесі та про переваги творчості над комерцією.

01.05.2019
об 19:54

Новини

Як народжувалося «Кохання» Микити Лиськова й не тільки

14 травня о 19:00 вийде в ефір сьомий випуск КіноTalk від КМКФ «Молодість» та проєкту «Люди кіно», присвячений авторській анімації.

14.05.2020
об 10:43