Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Ladies First: Жіночі рефлексії на фестивалі актуальної анімації LINOLEUM

29.07.2020
об 18:35

Вже скоро розпочнеться Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. На відмінну від попередніх років цього разу захід відбуватиметься дистанційно на медіасервісі MEGOGO. Днями ми розповіли про програму головної теми фестивалю - «Стати людиною» (Becoming Human). На черзі наступна категорія LADIES FIRST, яка складається з 13 фільмів. Про анімації жінок, які піднімають теми, що стосуються тільки їх, розповіла куратока напрямку Жанна Озірна.

Ladies First – це традиційна позаконкурсна програма фестивалю LINOLEUM. Зазвичай у цьому блоці організатори збирають фільми, які зробили жінки про жінок. За словами організаторів, у цьогорічному блоці програми беруть участь режисерки з Німеччини, Австрії, Польщі, Бельгії, Росії, Канади, Великої Британії, Франції, Естонії, Південної Кореї та Ізраїлю. Під час перегляду глядачі переконаються, що досвід жінок з таких різних країн  може бути більш схожим, ніж здається на перший погляд.

«Режисерки сміливо та відверто говорять на теми, що рідко порушують в суспільстві, адже вони здаються незручними або звучать провокаційно. Для мене Ladies First є уособленням відомого вислову «особисте – це політичне». Своїми фільмами авторки маніфестують себе та власну присутність у суспільстві. Режисерки досліджують тілесність, сексуальність і говорять про важливість безумовного прийняття себе», - розповіла кураторка програми Ladies First, режисерка, сценаристка та авторка блогу All about storytelling ЖАННА ОЗІРНА.

До програми Ladies First у 2020 році увійшли наступні анімаційні фільми:

Усі її вмираючі коханці

Режисер: Анна Беннер, Елюнед Зої Айяно
Країна: Німеччина
Рік: 2020
Хронометраж: 05:30

 

Стрічка «Усі її вмираючі коханці» заснована на оповідках, що почалися як чутки в Чехословаччині часів Другої світової війни і зрештою потрапили до міжнародної преси у 2014 році. В цій історії є медсестра, нацисти, спокуса та сифіліс. Однак ніхто ніяк не може з’ясувати, що ж насправді відбулося.

Анна, кішки-мишки

Режисер: Варя Яковлева
Країна: Росія
Рік: 2020
Хронометраж: 05:26

 

Чоловік стежить за Анною, він вривається до її дому, руйнує все навколо й намагається заволодіти нею.

Приплив жару

Режисер: Теа Холлац
Країна: Канада
Рік: 2019
Хронометраж: 10:00

 

Дикторка новин повинна вийти в ефір у розпал припливу жару. Анімаційна комедія Теї Холлац про жінку, яка намагається зберігати спокій, коли один тип припливу призводить до іншого.

В її черевиках

Режисер: Катрін Штайнбахер
Країна: Австрія
Рік: 2019
Хронометраж: 06:03

 

Із Хеді відбуваються дивні речі. Під час візиту онучки вона несподівано для себе вирушає в похід до найвіддаленіших частин Альп та розкриває причину прив’язаності до свого похідного взуття. Це історія про спроби Хейді вберегти ідентичність та самостійність.

Всередині мене

Режисер: Марія Тріґо Тейшейра
Країна: Німеччина
Рік: 2019
Хронометраж: 05:00

 

Чітке рішення та змішані почуття. Молода жінка розповідає про свій досвід аборту.

Портрет жінки

Режисер: Наталія Дуршевич
Країна: Польща
Рік: 2020
Хронометраж: 04:50

 

«Мусить бути на вибір. Змінюватись, аби не змінилось нічого». Ілюструючи слова поетеси Віслави Шиборської, ця стрічка оповідає про безсвідому, поневолену і смиренну жінку. З культурних та моральних причин вона існує як незавершена версія самої себе, як людина, що не змогла розкрити потенціал власної жіночності. 

Перегін

Режисер: Мона Шнерб
Країна: Бельгія
Рік: 2019
Хронометраж: 05:29

 

50-річна Анна більше не впізнає себе саму під тиском чоловіка. Її тіло, емоції та мрії зсохлися. Автомобільна аварія стає можливістю привідкрити шлях до змін у житті.

Поговоримо?

Режисер: Катя Міхєєва
Країна: Росія
Рік: 2020
Хронометраж: 05:00

 

Поліна – дівчина бісексуальної орієнтації із Росії. Це анімаційна документальна стрічка про її камінг-аут перед родиною.

Дар

Режисер: Лора-Бет Каулі
Країна: Велика Британія
Рік: 2019
Хронометраж: 03:08

 

Короткометражний анімаційний фільм про одну жінку, яка здійснила подорож менструацією, щоб пробудити свої внутрішні сили.

Есперанса

Режисер: Cесіль Руссе, Жан Патурль, Бенджамін Сереро
Країна: Франція
Рік: 2019
Хронометраж: 05:26

 

15-річна Есперанса та її мама щойно приїхали до Франції з Анголи. Вони не знають, де заночувати, і шукають, хто б міг їм допомогти на вокзалі міста Ам’єн.

Аврора

Режисер: Інгрід Пуччі
Країна: Естонія
Рік: 2019
Хронометраж: 02:08

 

Коротка зустріч із золотою змією призводить до вибухового початку.

Тигр та віл

Режисер: Син Хі Кім
Країна: Південна Корея
Рік: 2019
Хронометраж: 08:18

 

Що розлучення означає для жінки в патріархальному суспільстві Кореї? Чи є родина без батька провалом? Мати-одиначка та її донька починають розмову в пошуках відповіді на ці питання.

З шостої вечора до шостої ранку

Режисер: Нета Коен
Країна: Ізраїль
Рік: 2019
Хронометраж: 07:02

 

Довгими безсонними ночами звичне домашнє оточення перетворюється для новоспеченої мами на дещо темне та моторошне. 

Читайте також:

Новини

«Позивний «Бандерас» вийде у формі коміксів

Найближчим часом українці зможуть побачити пригоди військового з позивним «Бандерас» у коміксах. Про роботу над новим проєктом та намір видати книгу-комікс «Позивний «Бандерас» заявили автори однойменного фільму.

23.07.2020
об 19:08

Новини

Джої, з Днем народження: ТОП-5 рис героя Метта Леблана із серіалу «Друзі»

25 липня свій день народження святкує американський актор Метт Леблан, який став найбільш відомим, виконавши зіркову роль Джої Тріббіані у серіалі «Друзі». Актор досі асоціюється саме з цим персонажем, якого грав протягом 1993-2004 років (десять сезонів), а пізніше виконав ще у двох сезонах серіалу «Джої».

25.07.2020
об 10:08

Новини

AMC Theatres та Universal вирішили конфлікт щодо релізів

Нещодавній конфлікт між студією Universal та мережею кінотеатрів AMC Theatres вирішено. Нагадаємо, навесні AMC закликала бойкотувати проєкти студії Universal. Це сталося через те, що в умовах карантину кіновиробник випустив мультик «Тролі 2: Світове турне» на цифрових платформах, оминаючи кінотеатри, які на той час вже були закриті. Потім кіностудія прийняла рішення видавати частину своїх релізів у форматі преміального відео за запитом PVOD паралельно з кінопрокатом, що і викликало ще більше невдоволення зі сторони АМС. Мережа виступала на захист традиційного кінотеатрального вікна, яке після виходу фільму на великі екрани передбачає до 90 днів очікування релізу на домашніх носіях.

29.07.2020
об 11:24