Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Купи сміття та пікнік під час пандемії: Третя програма анімаційного фестивалю LINOLEUM

03.08.2020
об 18:44

За місяць на медіасервісі MEGOGO розпочнеться Фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Ми вже робили огляд програм «Стати людиною» (Becoming Human) та LADIES FIRST, сьогодні розповімо про 14 анімацій з категорії Ecoleptic.

 

Програмою, в якій зібрані роботи про те, як людина взаємодіє з природою та впливає на довкілля, тварин та екологію, опікуються куратори Molodiya Festival Ігор Мельник та Наталя Шевчук.

«У медійному просторі екотема зараз у топі. Зокрема, проблема зміни клімату. Це тішить. Про це було достатньо фільмів і серед заявників фестивалю. Однак ми би дуже не хотіли, аби така важлива тема озвучувалась поверхово: давайте всім роздамо авоськи (обожнюємо авоськи), будемо сортувати сміття – і планета врятована. Ніт. Кульочки й сміття - це погано, зло, несмак врешті. Проте, коли йдеться про зміну клімату, вся ця кульочно-сміттєва тема – мізер. Авжеж, цей мізер маємо виконувати, однак повинні та можемо робити значно більше. Для цього потрібно, аби у медійному просторі частіше озвучувались причини стрімкої зміни клімату: спалювання викопного палива (вугілля, нафти, газу), приватні автомобілі, сміттєзвалища; промислові тваринні ферми та великі сільськогосподарські комплекси крім того, що експлуатують тварин та землі, викидають небезпечний парниковий газ – метан. Загалом промислове тваринництво є джерелом трьох парникових газів: метану, діоксиду азоту та вуглекислого газу. Тож ми намагалися скомпонувати таким чином програму, аби всі ці аспекти озвучити. Однак хочеться закликати креаторів глибинніше вивчати тему, яку вони висвітлюють у своїх роботах», - зауважили куратори програми ECOLEPTIC.

 

До програми Ecoleptic увійшли наступні анімаційні фільми:

 

Герн

Режисер: Урсула Морґа
Країна: Польща
Рік: 2019
Хронометраж: 08:19

 

Сучасна казка про відносини людини та природи. Пес, якого покинули біля лісу, отримує шанс помститися своїм господарям, яким доводиться зіштовхнутися із духом лісу.

 

Пікнік

Режисер: Ернан Кастеллі
Країна: Аргентина
Рік: 2020
Хронометраж: 01:00

 

COVID-19 уповільнює усю людську діяльність і планета нарешті може вдихнути на повні груди . Яким був би світ, якби ми нарешті засвоїли урок.

 

Проєкт Dar(k)win

Режисер: Лоріс Ламуньє, Шарль Мерсьє
Країна: Франція
Рік: 2019
Хронометраж: 13:24

 

Це художнє анімаційне мок’юментарі переносить нас до далекого уявного майбутнього, у якому звичне для нас підводне життя повністю замінило нове покоління пластикових видів.

 

Олень

Режисер: Пілар Ґарсіа-Фернандесесма
Країна: США
Рік: 2020
Хронометраж: 10:15

 

Захопливі емоції та неперевершений візуальний досвід: стрічка «Олень» розповідає історію про дівчинку, що жонглює між жорстокістю, покорою та незалежністю, намагаючись утримати рівновагу, у якій одне перетікає в інше.

 

Бляшанка з-під цукерок

Режисер: Антон Октавіан
Країна: Румунія
Рік: 2020
Хронометраж: 09:16

 

Вразливий хлопчик з усіх сил намагається втекти від суворої реальності. Він оточує себе світом іграшок та забав, але правда поволі вигулькує на горизонті й перетворює його прихисток на пастку.

 

Мігрень

Режисер: Тал Кантор, Ялі Гербет
Країна: Ізраїль
Рік: 2014
Хронометраж: 01:00

 

Фільм розповідає про болісну зустріч між двома істотами з різних світів. Обоє відчувають вплив дій іншого й усвідомлюють власну взаємозалежність.

 

Гея

Режисер: Бренда Сімена, Ролдан Ромеро
Країна: Велика Британія
Рік: 2020
Хронометраж: 01:15

 

«Гея» – це історія про австралійську коалу. Дія відбувається в традиційному дерев’яному театрі. Наша лялькова коала Гея, напрочуд невинна та грайлива, спускається з дерева, щоб ближче роздивитися дивне світло та розчути звуки з лісу. Незабаром вона усвідомлює, що це небезпечна пожежа, і коли вона намагається втекти, виявляється, що виходу нема.

 

Сирий

Режисер: Бен Бранд
Країна: Нідерланди
Рік: 2019
Хронометраж: 02:25

 

Ви б відчули? Ви б знали? Поверніться назад у часі й погляньте самі…

 

Ковідні жителі

Режисер: Ішан Шукла
Країна: Індія
Рік: 2020
Хронометраж: 02:21

 

Міські жителі в часи Covid-19.

 

Муедра

Режисер: Сезар Діас Мелендес
Країна: Іспанія
Рік: 2019
Хронометраж: 09:00

 

Життя може виникнути з нізвідки, природа поводиться дивно і дні можуть тривати хвилини. І хоча все видається знайомим, ніщо не є насправді тим, чим виглядає в цьому місці. Інший погляд на життєвий цикл.

 

Дивний злочин дивакуватого Містера Джея

Режисер: Бруно Каетано
Країна: Португалія
Рік: 2019
Хронометраж: 10:50

 

У місті, де природа заборонена, маленький злочин звичайного чоловіка призводить до низки неочікуваних наслідків.

 

Рибні історії: Сніданок у Гарольда

Режисер: Марко Джешка, Драшко Івезіч
Країна: Хорватія
Рік: 2020
Хронометраж: 00:30

 

Житель самобутнього підводного світу Гарольд зіштовхується із дивними випадками зникнення його близьких та довкілля загалом.

 

ВОНИ

Режисер: Амелі Коше, Луї Мерле
Країна: Швейцарія
Рік: 2019
Хронометраж: 06:10

 

«Вони» – це історія про будівлю із внутрішнім подвір’ям та її жителів. Поки персонажі заклопотані щоденними справами, купа сміття в подвір’ї стає дедалі більшою. Щось маленьке на перший погляд однієї ночі перетворюється на абсолютну катастрофу.

 

Повернути решту

Режисер: Роберт Фіндлі
Країна: Велика Британія
Рік: 2020
Хронометраж: 05:13

 

У підземному місті послуги охорони здоров’я та правоохоронних органів перекладені на торгові автомати. Чоловік знаходить хитромудрий спосіб отримати дешеву їжу, але такий метод призводить до дивного результату.

Читайте також:

Анімація

Микита Лиськов: «Анімація – цілком мій жанр»

Нова віха в українській анімації: короткометражний фільм «Кохання» українського режисера з Дніпра Микити Лиськова увійшла до конкурсної програми престижного анімаційного фестивалю в Аннесі. У його творчому портфоліо вже 22 анімаційних роботи, зокрема й кліпи для музиканта Дельфіна й української групи Dz`ob. В інтерв'ю VGL Cinema режисер розповів про те, що відбувається з українською авторською анімацією, про участь його фільму в престижному конкурсі фестивалю в Аннесі та про переваги творчості над комерцією.

01.05.2019
об 19:54

Новини

Як народжувалося «Кохання» Микити Лиськова й не тільки

14 травня о 19:00 вийде в ефір сьомий випуск КіноTalk від КМКФ «Молодість» та проєкту «Люди кіно», присвячений авторській анімації.

14.05.2020
об 10:43

Новини

Аніматори студії KAPI провели конкурс дитячих малюнків

Студія, що знімає «23 образи Петрика П'яточкина» вирішила підтримати малечу під час соціальної ізоляції.

09.07.2020
об 16:19

Анімація

У кінотеатрі «Жовтень» протягом липня – дні аніме

Після відновлення роботи у кінотеатрі «Жовтень», окрім прем’єр дуже цікава програма. Так, наприклад, весь липень на великому екрані демонструють класику аніме – стрічки Хаяо Міядзакі. Мультфільми цього токійського казкаря наповнені добром та щирістю, тож такий кіносеанс – це хороша нагода сходити в кіно з дітьми на канікулах.

11.07.2020
об 12:28

Новини

Проєкт «Да буде так» візьме участь у Warsaw Kids Forum

Анімаційну роботу «Да буде так» Микити Ратнікова покажуть на форумі дитячих проєктів у Варшаві. Серіал розповідає про протистояння та боротьбу дитини й штучного інтелекту.

30.07.2020
об 16:35

Анімація

Анімаційна стрічка «Лука» розповість про дитячу дружбу

Студія Pixar створить новий анімаційний фільм про пригоди хлопчика на літніх канікулах і його спілкування з морським чудовиськом. В кінотеатрах стрічку планують презентувати у червні 2021 року.

31.07.2020
об 15:37

Новини

Український анімаційний серіал візьме участь у «Cartoon Forum 2020»

«Мишко і Місячна Дзвінка» відібрано до участі у найпрестижнішому ринку європейських анімаційних робіт «Cartoon Forum 2020». Мультфільм став першим українським проєктом, який потрапив у відбір. Серіал створюється за мотивами збірки оповідань письменниці Наталі Гузєєвої.

03.08.2020
об 18:23