Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Короткометражний фільм української режисерки покажуть на Каннському кінофестивалі

10.07.2020
об 17:35
Автор: Дар'я Мирошниченко

Днями стало відомо, що українська режисерка Єлизавета Письмак, яка навчається у Польській національній школі кіно, телебачення і театру ім. Леона Шиллера (м. Лодзь), стала учасницею міжнародної студентської конкурсної програми Cinéfondation 2020 Каннського кінофестивалю.

 

Короткометражну анімаційну роботу «Я та моя кремезна дупа» режисерки Єлизавети Письмак відібрали з-поміж 1 952 робіт, які студенти кіношкіл-учасниць надіслали організаторам. За словами українки, що навчається в Польщі, майже щороку роботи студентiв анiмацiï опиняються в студентьскiй програмi Cannes.

 

«У минулому році в програмі Cinefondation була робота моєї одногрупниці Барбари Рупік, ще ранiше - анiмацiя Марти Магнуськей. Цьогоріч серед 17 фіналістів опинилась моя анімація», - сказала ЄЛИЗАВЕТА ПИСЬМАК.

 

режисерка Єлизавета Письмак

 

Стрічка Лізи через гумор та гротеск звертає увагу глядача на складнi теми дизморфiï i анорексiï, нереалiстичнего сприйняття свого тіла.

 

«Певною мірою своєю короткометражкою я хотіла висміяти тему страху їжі, тому що це кумедно, хоча i приносить багато правдивих страждань людям. Не сприйняття свого тіла та початок на тлі цього харчового розладу – дуже поширена проблема. Проте на мою думку, в медiа i кiно ця тема показана дуже полярно - або це фiльми-драми про жахи анорекiï, або зазивання «любити себе такою/таким, як ти є». Проте в моєму життєвому випадку, - бо мене, звiсно, також це торкнулося, - єдина рiч, котра менi дiйсно допомогла - гумор. Це просто абсурд, коли доросле дiвча до смертi боïться мороженки i хлiба, як можно з цього не смiятись?! А що робити, коли таких дiвча мiльйони? Iдея для фiльму народилася випадково. Ми з подругою йшли до кав'ярнi з пончиками i почали обговорювати тему схуднення i наших «загонiв». Я зізналася, що навiть у тiй хвилинi в моïй головi ввімкнено «калькулятор калорiй» i я не можу цього позбавитись, не можу спокiйно з'ïсти цей треклятий пончик. Вона пiдтвердила, що колись з нею було те ж саме. Так ми почали розмовляти на цю тему і вона жартом запропонувала iдею зробити про це фільм, адже я давно хотiла створити комедiю. Спершу я відкинула цю ідею - як я можу переробити таку складну i болючу тему на щось легке, смiшне i при цьому не геть дурне? Потiм, поживши трохи з цiєю думкою, я знайшла своï ключики до «Дупи», - розповіла передісторію створення анімації режисерка ЄЛИЗАВЕТА ПИСЬМАК. – Маючи повагою до руху бодіпозитиву, я би не назвала «Кремезну дупу» бодіпозитивним фiльмом. Авжеж, тема i посил дiйсно подходять, але для мене це бiльш фiльм-пригода, разом з котрим люди (сподiваюсь) добряче посмiються i, можливо, дiйсно під iншим кутом подивляться на своï проблеми. Але необов'язково. Моя мета – щоб iдея сприйняття i перемирення з собою була не на першому планi, не нав'язувалась, а пронизувала увесь фiльм, як би це був стан натуральний», - зазначає ЄЛИЗАВЕТА.

 

 

Отже, що ж побачать на Каннському кінофестивалі під час презентації гротескної комедії «Я та моя кремезна дупа»? Фiльм розповідає історію дівчини, яка побачила себе в дзеркалі й вирішила, що треба терміново худнути. Її дієта складається лише з води з лимоном та суцільних відмов. Дівчина швидко висушує себе до стану тоненької палиці. Все навколо підказує їй: «з’їж, з'ïж, з'ïж». В моментi останньої спокуси холодильником до неї являється ангел Худодуп'я, гонець Королевства Захудодуп'ї і передає дівчині запрошення до своєї незвичайної держави. Але в магiчнiй краïнi тонких дуп не все так райдужно, вони поклоняться своєму боговi, котрий виглядає, наче з пекла. Наша героïня має пройти iнiцiацію, щоб довести, що вона варта життя в Захудодуп'ю. Але чи зможе вона? Тут починається найцікавіше, тож спойлерити не будемо, адже до прем’єри не можна. Чекаємо на 10-хвилинну анімацію Єлизавети Письмак в кінотеатрах України або ж у доступі на стріменгових платформах.

 

JA I MOJA GRUBA DUPA / MY FAT ARSE AND I / TRAILER / scenariusz i reżyseria / a film by Yelyzaveta Pysmak from LODZ FILM SCHOOL on Vimeo.

Читайте також:

Анімація

Восени на MEGOGO вперше відбудеться онлайн-фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM

Сьогодні, 15 червня, завершується приймання заявок від учасників на фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Захід вперше проводитиметься онлайн у період з 2 по 6 вересня. Відвідати лекції та переглянути фільми зможуть глядачі з усієї України безкоштовно. Цьогоріч фестиваль проводиться за підтримки Українського культурного фонду.

15.06.2020
об 12:49

Анімація

В українського анімаційного фільму «Віктор Робот» з’явився тизер

Фантастичні історії про дружбу та пригоди, які відбуваються в далекому майбутньому, у березні 2021 року можна буде побачити на великому екрані. Наразі ж творці анімаційної стрічки «Віктор Робот» режисера Анатолія Лавренішина представили офіційний тизер.

17.06.2020
об 11:41

Новини

«Сценарний пітчинг» обирає анімаційні серіали, які презеннують під час Warsaw Kids Forum

Завершився відбір проєктів для участі у відеопрезентації на «Сценарному пітчингу». В категорію анімаційні серіали відібрали дев'ять ідей сценаріїв, котрі продовжать змагання у першому етапі. Найкращий проєкт буде представлено під час Warsaw Kids Forum.

24.06.2020
об 13:12

Новини

Аніматори студії KAPI провели конкурс дитячих малюнків

Студія, що знімає «23 образи Петрика П'яточкина» вирішила підтримати малечу під час соціальної ізоляції.

09.07.2020
об 16:19