Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Де та коли: Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM 2021

25.08.2021
об 13:44

Цього року Міжнародний фестиваль актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM проходитиме з 1 по 5 вересня в Києві. Організатори фестивалю отримали 2 892 заявок на участь з 75 країн світу, 79 з яких були відібрані для участі в конкурсній програмі фестивалю. Переможців визначать в межах Міжнародного конкурсу (45 фільмів), Українського конкурсу (10 фільмів) та Конкурсу комерційної анімації (24 фільми).

 

 

У найчисельнішому міжнародному конкурсі куратори фестивалю виділили 5 окремих блоків (45 фільмів). Кожен з блоків названий на честь одного з фільмів-учасників, який найглибше розкриває означене питання:

 

  • «Невидимі» розповідає про найкращий, або найстрашніший зі світів – внутрішній світ людини;
  • «Без назви» говорить про речі, які складно означити, проте вони можуть сказати за себе самі, наприклад, за допомогою анімації;
  • «Природний відбір» фантазує на тему кінця людства, як реального, так й метафоричного;
  • «Мистецькі справи», де слово надається самим митцям;
  • «Усі ці відчуття всередині мене», фокус якого спрямований на весь спектр людських емоцій, як позитивно, так і негативно забарвлених.

 

Український конкурс представлений одним загальним блоком, в якому за приз змагатимуться 10 робіт. Фільм «Глибока вода» вже став номінантом престижного фестивалю Animafest Zagreb, а «Непотрібні речі» та «Тигр блукає поруч» отримали визнання на фестивалі LA Shorts International Film Festival. Різні за жанром та темами, всі вони говорять про однаково важливі питання.

Кадр із анімації «Непотрібні речі»

 

В межах програми, але поза конкурсом, відбудеться прем'єрний показ документального фільму в пам’ять про Олега Педана Papier-mâché, який створено його студенткою Анастасією Фалілеєвою.

Кадр із анімації Papier-mâché

 

Започаткований у 2018 році як експеримент, сьогодні Конкурс комерційної анімації став повноправним учасником фестивалю LINOLEUM. Цьогоріч за приз боротимуться 24 анімаційні стрічки, кожна з яких кидає виклик буденності й власним прикладом доводить, що, навіть, комерційні роботи можуть бути по-справжньому новаторським, авторським висловом. Сюди ж увійшли чотири роботи з України, дві реклами від львівської креативної агенції AND ACTION та Анастасії Фалілеєвої, а також музичні кліпи для гуртів «Гибкий Чаплинъ» та «Вагоновожатые».

Також заплановані програми експериментальної та дитячої анімації, покази української ретроспективи, програми LADIES FIRST (фільми жінок про жінок), еротична анімація, в тому числі підбірка підбірка еротичних українських фільмів ще програма свіжої польської анімації від щорічного партнера фестивалю O! PLA. З нового — на глядачів чекають дві ретроспективи естонської анімації (класична й сучасна), продовження тогорічної підбірки #killmeplease, яка пройде двома різними програмами, VR-анімація та підбірка, яка присвячена темі фестивалю —  «ПРИСУТНІСТЬ. БЛИЗЬКІСТЬ. ДОТИК».

програма LADIES FIRST

 

І найголовніше оновлення фестивальної програми: підбірка New Faces представить роботи перспективних українських аніматорів, які ще не брали участь у фестивалі.

Покази фільмів в межах конкурсних і позаконкурсних програм фестивалю відбудуться у київському кінотеатрі «Жовтень». Освітня програма пройде офлайн безкоштовно за попередньою реєстрацією у Kooperativ та транслюватиметься онлайн на YouTube-каналі та Facebook-сторінці фестивалю.

Читайте також:

Анімація

«Гуллівер повертається»: Цікаві факти про мультфільм

Перший повнометражний мультфільм «Гуллівер повертається», виробництвом якого займаються 95 Animation Studio та Gulliver Films, вийшов на великі екрани екрани, сьогодні, 19 серпня.

19.08.2021
об 13:45

Інтерв'ю

Марина Кудерчук: «Серпень і вересень плануються насиченими на події: будемо святкувати 30-річчя Незалежності України і День українського кіно»

На відміну від доволі диджиталізованого 2020 року, 2021-й насичений не тільки на свят а, а й на по дії. У найближчі тижні кінозаходів очікується так багато, що інтерв’ю з головою Державного агентства України з питань кіно Мариною Кудерчук треба читати з відкритим календарем або органайзером, адже все запам’ятати складно. Отже: що? де? коли? А також про те , які фільми обрали для себе українці, щоб подивитися на великому екрані, та про долю проєктів, що беруть участь у цьогорічних конкурсних відборах від Держкіно.

20.08.2021
об 11:32

Анімація

Аніматор Walt Disney Studios Тоні Бонілла: «Найважливіше в анімації – розваги та правдивість»

До Дня Незалежності України 19 серпня у всеукраїнський прокат вийшов повнометражний анімаційний фільм «Гуллівер повертається» виробництва 95 Animation Studio і Gulliver Film. Режисером анімації, який контролював увесь процес створення, був американський аніматор Walt Disney Studios Тоні Бонілла. У його фільмографії такі проєкти, як «Ріо», «Зоотрополіс», «Льодовиковий період», «Моана».

21.08.2021
об 12:47

Новини

Анімація від Disney та Pixar «Я – панда» вийде навесні

Сімейна анімація «Я – панда» з'явиться в українському кінотеатральному прокаті 10 березня.

22.08.2021
об 11:55