Трейлери та відео

«Пригоди на Місяці»: український трейлер нової анімації
«Смерть на Нілі»: офіційний трейлер та постер

Аніматор Walt Disney Studios Тоні Бонілла: «Найважливіше в анімації – розваги та правдивість»

21.08.2021
об 12:47

До Дня Незалежності України 19 серпня у всеукраїнський прокат вийшов повнометражний анімаційний фільм «Гуллівер повертається» виробництва 95 Animation Studio і Gulliver Film. Режисером анімації, який контролював увесь процес створення, був американський аніматор Walt Disney Studios Тоні Бонілла. У його фільмографії такі проєкти, як «Ріо», «Зоотрополіс», «Льодовиковий період», «Моана».

– Чим вас зацікавив проєкт «Гуллівер повертається»?

– Пропозиція співробітництва була унікальною, оскільки я міг працювати з командою з Європи, при цьому не перебувати тут фізично. Що, звичайно, було зручно для мене. Але я приїжджав в Україну для знайомства з командою. І був у захваті від гостинності українців. Я відразу відчув себе частиною команди. Крім того, оскільки це перший анімаційний фільм Студії «Квартал 95» – брати участь у його створенні було ще більш захопливо та цікаво. Так що я повністю відчував себе частиною загального процесу, незважаючи на те що працював на відстані.

– Якою була ваша роль у цьому проєкті?

– Моя офіційна роль як режисера анімації – допомагати у виборі правильних рухів героїв і керувати командою аніматорів. Я також брав участь у написанні сценарію і ділився ідеями з режисером, поки ми вибудовували послідовності сюжетних поворотів, які розгортаються в мультфільмі. Але для мене завжди важливо бути залученим у всі процеси виробництва. Я не ставлюся до персонажів як до вигаданих героїв історії. У них потрібно вірити із самого їх народження, щоб вони вийшли справжніми, тобто реальними особистостями. Тому під час роботи ми намагалися не перестаратися з фантазією і максимально зберегти людяність у персонажах. Взагалі я вважаю, що розваги та правдивість – це найважливіше в анімації.

– Які ваші враження від знайомства з українською командою проєкту?

– Працівники студії, звичайно, були зацікавлені в моїх консультаціях і навчанні. Один з головних моментів, на які я звернув увагу, – це позитивна атмосфера всередині самого колективу. Усі хлопці дуже доброзичливі й позитивні. Готові слухати не тільки мої поради, а й багато старанно працювати, щоб отримати максимально якісний результат. Анімація – це трудомісткий процес, який вимагає дуже багато часу й велику кількість людських ресурсів.

– Це ваш перший не-Дісней проєкт? Чи є різниця в роботі?

– Це був не перший мій не-Дісней проєкт. Я працюю в індустрії з 2004 року. Моєю першою роботою на телебаченні був мультфільм «Пригоди Джиммі Нейтрона, хлопчика-генія». Також я працював над відеоіграми, комерційними проєктами, фільмами й тематичними парками атракціонів. Але зараз такий час, коли ви можете стати частиною міжнародних проєктів незалежно від того, де перебуваєте в конкретний момент. І «Гуллівер повертається» – тому доказ. Мені подобається допомагати Студії ставати перспективною і вагомою в анімаційному світі.

– Як би ви визначили стандарти Дісней?

– Я б сказав, що стандарти Дісней починаються з привабливості та правдоподібності. Саме це впливає на кожен аспект виробництва на студії Disney.

– Як ви оцінюєте перспективи анімації «Гуллівер повертається» в Україні та світі?

– Для мене було дуже приємно стати частиною студії, яка стрімко розвивається, вирощувати молоді таланти й давати професійні поради. Я впевнений, що всі зусилля, яких ми доклали під час створення цього проєкту, не будуть марними. І кожен, хто брав участь у цій роботі, виріс у професійному плані й перейшов на зовсім інший рівень своєї спеціалізації. Крім того, я сподіваюся, що ці навички хлопці зможуть використовувати надалі в інших своїх роботах. А це зі свого боку допоможе Україні створювати більше цікавих і навіть у чомусь унікальних проєктів. Особисто мені хотілося б, щоб український, східноєвропейський погляд на анімацію поширився по всьому світу. І щоб цей унікальний стиль зміг урізноманітнити й додати щось нове у світову анімаційну галузь.

Читайте також:

Новини

Сергій Лавренюк: «Ми обрали спосіб комунікації зі світом через жанр, зрозумілий кожному»

Вимушені довгі відпустки у 2020 році в креативній індустрії не могли пройти безрезультатно. Тож 2021-й – як затишшя перед буревієм. Ось і Cергій Лавренюк, повернувшись із 74-го Каннського кінофестивалю, підтверджує наші здогадки. Його компанія на 2022 рік готується до старту знімального періоду п’яти нових проєктів. В інтерв’ю VGL cinema продюсер, бізнесмен, член Європейської кіноакадемії та Асоціації кіноіндустрії України, засновник компанії Solar Media Еntertainment Сергій Лавренюк розповів, які заходи відвідував у Каннах, яких результатів вдалося досягти завдяки цьому відрядженню у Францію та про амбіції на 2023 рік.

16.08.2021
об 12:12

Новини

Що встигли зробити та де побувати учасники 12-го ОМКФ

В серці Одеси за індивідуальним розкладом живе мікровсесвіт, який утворили організатори та учасники 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю. Вчора, 15 серпня, був перший повноцінний фестивальний день. Які заходи встигли відвідати та що подивилися гості події?

16.08.2021
об 18:37

Новини

Як кіномани провели 6-й день на 12-му ОМКФ

19 серпня в позаконкурсних програмах 12-го Одеського міжнародного кінофестивалю глядачі подивитися фільми «Найгірша людина на світі» Йоахіма Трієра («Фестиваль Фестивалів»), «Криптозоопарк» Даша Шо («Фестиваль Фестивалів»), антологію «Рік нескінченної бурі» («Спеціальні покази») та «Чому я живий» Віллена Новака («Українські Гала-Прем’єри»).

20.08.2021
об 10:47