Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

Актуальна анімація: Погляд всередину себе

27.07.2020
об 16:46

Трохи більше місяця лишилось до початку Фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM. Цьогоріч він проходитиме упродовж чотирьох днів з 2 по 6 вересня в онлайн-форматі на медіасервісі MEGOGO та за підтримки Українського культурного фонду. Головною темою дистанційного заходу є «Стати людиною» (Becoming Human). Вже відома програма цієї лінійки фестивалю, до якої увійшло 12 анімаційних фільмів. Детальніше про цьогорічний лейтмотив онлайн-події розповіла фестивального кураторка напрямку.

 

Щодня ми мігруємо з цифрового до реального світу – та навпаки. Діджитал швидко нас соціалізує та водночас робить самотніми. Прикрашає життя, але перетворює все на фейк. Допомагає глибше пізнати реальність, однак спокушає на ескапізм. Тож головною темою цьогорічного Фестивалю актуальної анімації та медіамистецтва LINOLEUM є «Стати людиною».

«Обираючи тему фестивалю, ми хотіли підкреслити, що Becoming human – це не якийсь завершений стан, а процес зростання та перетворення. Це постійне прагнення віднайти відчуття того, яким ти є насправді. Хвилі депресій і вигорань накривають людство, і ми забуваємо, як це - просто не боятись відчувати, як це - не ховатись за цифровою маскою. Нині це вже майже подвиг. Becoming Human – це якраз ось про цей сміливий погляд всередину себе, про уважність до людської природи, до наших красивих тріщинок і необхідних помилок. Ну і звісно — про сміливість. Адже не ховатися за цифровою (чи будь-якою іншою) маскою і вийти в люди таким, яким ти є — це вже майже подвиг», - розповіла про наміри організаторів LINOLEUM’у кураторка програми «Стати людиною», сценаристка, авторка блогу All about storytelling ЖАННА ОЗІРНА.

Позаконкурсна програма «Стати людиною» складається з наступних анімаційних фільмів, які допоможуть поглянути всередину себе, замислитись про свою справжність та особисту сміливість:

 

Кінець наближається

Режисер: Яспер Кейперс
Країна: Бельгія, Нідерланди
Рік: 2018
Тривалість: 15:00

 

 

Намагаючись визначити власні рамки, хлопчик переступає строгі соціальні правила, що діють у кімнаті. Його дії призводять до вибухових результатів порушення крихкої рівноваги всередині групи.

 

#21xoxo

Режисер: Сіне Озбілге
Країна: Бельгія
Рік: 2019
Тривалість: 09:51

 

 

«#21xoxo» – це сюрреалістичний та дотепний роздум про молодь ХХІ століття. Це історія про дівчину та її онлайн-пошуки любові в часи соцмереж, експрес-побачень, кіберкохання, культури хіпстерів та пост-мережного мислення. Головна героїня запрошує нас у мандрівку крізь різнобарвні та дивакуваті уявні світи, що сповнені абсурдних, сюрреалістичних та метаморфічних сцен.

 

Час знаків

Режисер: Райнгольд Біднер
Країна: Австрія
Рік: 2019
Тривалість: 08:36

 

 

«Час знаків» – це експериментальна, наративна та водночас документальна стрічка про цифрових злодіїв, дурниці в медіа та вічні щоденні клопоти. Ця робота ставить питання: як ми (не) хочемо жити в суспільстві майбутнього?

 

Війна клавіатурних воїнів

Режисер: Лам Кан-Чжао
Країна: Китай
Рік: 2019
Тривалість: 02:27

 

 

Клавіатурний воїн прагне використати закладену в його «зброю» силу, щоб завдати смерті й знищення ворогам. По суті, клавіатура дозволяє клавіатурному воїну проявляти свою справжню природу воїна в безпечному та віддаленому середовищі, від якого ніяких наслідків у реальному житті немає.

 

Таму

Режисер: Том Прецман, Цор Едері
Країна: Ізраїль
Рік: 2019
Тривалість: 10:00

 

 

Під прицілом допитливих поглядів патріархального суспільства самотня домогосподарка поринає у внутрішнє дослідження ґендеру та сексуальності в Марокко ХХ ст. У Таму поступово прокидається справжня ідентичність транс-чоловіка.

 

Міль

Режисер: Ва Ін Тіффані Тонг
Країна: Гонконг, Норвегія, Велика Британія
Рік: 2020
Тривалість: 03:00

 

 

Група мешканців Гонконга намагається зупинити несправедливий закон і відстояти власні права перед загрозою найбільшої диктатури у світі.

 

Фауна

Режисер: Квентін Фандекастееле, Клара Боль
Країна: Франція
Рік: 2019
Тривалість: 03:04

 

 

У бідному житловому районі хлопчику погрожують неприязні люди.

 

Тварини

Режисер: Туе Санґаард
Країна: Данія
Рік: 2019
Тривалість: 06:11

 

 

Дике перевтілення дев’яти людей, що застрягли в метро.

 

Кровна спорідненість

Режисер: В'єр Нев
Країна: Португалія
Рік: 2019
Тривалість: 06:11

 

 

За кілька миттєвостей до народження дитини матір бачить, яким схожим виявиться життя крихітки на її власне. Гіпнотична візуальна мандрівка, у якій кожне зображення має водночас два значення.

 

Золоте серце

Режисер: Сімон Фільйо
Країна: Франція
Рік: 2020
Тривалість: 12:45

 

 

Заради сина бідна молода мати змушена продавати свої органи старій хворій жінці. Плоть в обмін на золото. Поступово нужда поступається місцем спокусі наживи… Продаючи тіло, жінка зазнає відчуження ідентичності.

 

Старіння

Режисер: Фібі Моррісон
Країна: Велика Британія
Рік: 2020
Тривалість: 03:43

 

 

Ця стрічка описує зсередини процес старіння – поступового руйнування з віком – крізь типові проблеми та зміни, які трапляються в літньому віці.

 

Поза кордонами

Режисер: Іша Мангалмурті
Країна: Індія
Рік: 2019
Тривалість: 04:47

 

 

«Поза кордонами» – це короткометражний документальний анімаційний фільм, що розповідає історію про гуманітарного лікаря Алана Перейру з Індії. Він зображує досвід роботи лікарем під час гуманітарних місій у зонах війни різних куточків сучасного світу. Зі зміною природи воєн упродовж останнього століття, роль гуманітарних лікарів дедалі зростає. Однак медичні заклади повсякчас стають мішенню для збройних нападів, які порушують Женевські конвенції і становлять пряму загрозу життям людей, що працюють у цих конфліктних зонах. «Поза кордонами» розповідає про особистий досвід лікаря Алана й показує, як він разом із численними колегами продовжує наполегливо працювати в цих непростих умовах.

Читайте також:

Анімація

Микита Лиськов: «Анімація – цілком мій жанр»

Нова віха в українській анімації: короткометражний фільм «Кохання» українського режисера з Дніпра Микити Лиськова увійшла до конкурсної програми престижного анімаційного фестивалю в Аннесі. У його творчому портфоліо вже 22 анімаційних роботи, зокрема й кліпи для музиканта Дельфіна й української групи Dz`ob. В інтерв'ю VGL Cinema режисер розповів про те, що відбувається з українською авторською анімацією, про участь його фільму в престижному конкурсі фестивалю в Аннесі та про переваги творчості над комерцією.

01.05.2019
об 19:54

Новини

Найбільший фестиваль анімації в Ансі скасовано

Найбільший в світі фестиваль анімації повинен був пройти в період з 15 по 20 червня, однак через епідемію коронавируса COVID-19 керівництво прийняло рішення про скасування всіх заходів. Інформація про це з'явилася на офіційному сайті фестивалю.

09.04.2020
об 14:55

Міжнародний фестиваль анімації в Оттаві відбудеться за будь-яких обставин
Анімація

Міжнародний фестиваль анімації в Оттаві відбудеться за будь-яких обставин

Організатори Міжнародного фестивалю анімації в Оттаві (OIAF) повідомили на своєму сайті, що подія відбудеться в запланований строк.

12.05.2020
об 11:09

Статті

З екранів у реальне життя

«Playmobil: The movie» – новий пригодницький мультфільм, офіційний прокат якого в Україні стартував 30 січня, а 28 січня відбувся допрем’єрний показ анімаційної стрічки для клієнтів Порше Центру Дніпро. Маленькі гості та їхні батьки сповна поринули у світ лего-героїв, отримавши яскраві емоції від анімаційної програми, мали змогу поспілкуватись у сімейній атмосфері Porsche, а також першими побачити прототип Mission E, що ліг в основу нової моделі електрокара Porsche Taycan. Наразі Porsche Taycan вже є в Порше Центрі Дніпро на тест-драйві.

19.07.2020
об 16:07