Трейлери та відео

Х’ю Джекман поспілкувався із хлопчиком з Одеси, чим висловив підтримку Україні
«Маріуполіс»: фільм загиблого в Україні литовського режисера виклали у вільний доступ

10 фактів про мультиплікаційних козаків

28.10.2020
об 11:11
Автор: Віталій Баранник

28 жовтня відзначається Міжнародний день анімації. На честь цього свята ми зібрали найцікавіші факти про мультсеріал «Як козаки ...», герої якого є не тільки найвпізнаванішими персонажами в українській мультиплікації, але й одним з національних символів нашої країни.

1. Автор легендарного мультфільму режисер-мультиплікатор Володимир Дахно, працюючи над образами козаків, орієнтувався на героїв роману О. Дюма «Три мушкетери».

«Просто взяв, та й намалював трьох запорожців на кшалт трьох мушкетерів. Один вийшов кругленький і маленький. Він  – найшвидший з усіх, до того ж найвлучніший стрілець, тому звуть його Око. Другий – Тур, здоровий та рум’яний молодець. І, нарешті, худий та довготелесий Грай», – зізнався в одному з інтерв'ю Володимир Авксентійович.

2. У мультфільмах відсутні діалоги між головними героями. Оскільки вся дія відбувається у вигляді інтуїтивно зрозумілих сцен, то мультфільми про пригоди українських козаків з успіхом демонструвалися по всьому світу.

3. Усього створено дев'ять мультфільмів з оригінальної серії «Як козаки ...», більшість з яких відзначені призами престижних фестивалів Італії, Швейцарії, Румунії, Ірану та інших країн.

4. Авторський текст у «Козаках» читає відомий мультиплікатор Едуард Назаров, який зняв легендарний мультфільм «Жив-був пес». Він також озвучував капітана «Чорної Каракатиці» у мультфільмі «Пригоди капітана Врунгеля».

5. У гравців футбольного клубу «Торпедо» була традиція: перед кожним відповідальним матчем вони для мотивації дивилися мультфільм «Як козаки у футбол грали».

6. Якщо припустити, що в серії «Як козаки у футбол грали» як лицарі виступали не німці, а шведи, то сюжет цього мультфільму точно передбачив склад групи, у яку Україна потрапила на чемпіонаті Європи з футболу 2012 року, і навіть порядок матчів: Швеція, Франція, Англія.

7. За мотивами мультфільмів у 2005 році створили гру-квест «Як козаки Мону Лізу шукали», у якій три відважних козаки подорожують по всьому просторово-часовому континууму за допомогою пральної машини часу. Головних героїв озвучили одеські «джентльмени» Олег Філімонов та Олег Школьник і актор «Маски-Шоу» Борис Барський.

8. 7 березня 2013 року на честь 81-ї річниці від дня народження Володимира Дахно на головній сторінці пошукового сервісу Google розмістили дудл у вигляді героїв мультфільмів із циклу «Усе про козаків».

9. 30 травня 2016 року на телеканалі «1+1» розпочався показ анімаційного телесеріалу «Козаки. Футбол», який складається із 26 серій. У цьому мультсеріалі троє друзів вирушають до Європи, де знайомляться з місцевими традиціями та грають у футбол з представниками різних країн.

10. У жовтні 2018 року відбулася прем’єра мультсеріалу «Козаки. Навколо світу», у якому Око, Грай та Тур відвідують Австралію, Індію та Америку. Потрапляючи в різні пригоди, побратими стають співавторами загальновідомих символів цих країн.

Читайте також:

Новини

15 фактів про неймовірну Ніколь Кідман

Сьогодні, 20 червня, свій день народження святкує австралійсько-американська актриса кіно та телебачення, співачка, продюсер і посол доброї волі ЮНІСЕФ Ніколь Мері Кідман. Іменинниця є лауреат премії «Оскар» за роль Вірджинії Вулф у фільмі «Годинник» та володаркою іменної зірки на Голлівудській «Алеї слави».

20.06.2020
об 10:12

Новини

15 фактів про Руслана Сенічкіна

Сьогодні, 27 вересня, свій день народження святкує ведучий ранкового шоу «Сніданок з 1+1» Руслан Сенічкін. Зірці виповнився 41 рік.

27.09.2020
об 12:25

Новини

10 фактів про Філіппа Нуаре

1 жовтня 1930 року народився Філіпп Нуаре, один з найвідоміших акторів французького кінематографа. За свою півстолітню кар'єру в кіно він знявся в більш ніж 140 фільмах і був відзначений найпрестижнішими європейськими кінонагородами. У день 90-річчя Філіппа Нуаре, ми зібрали 10 фактів про нього, про яких ви могли і не знати.

01.10.2020
об 11:14

Новини

10 фактів про «Скажене весілля 3»

Третя частина історії про сім’ю Сердюків, в якій весь час хтось одружується відправилась у постпродакшн. Тим часом, автори стрічки розкривають секрети фільмування стрічки, яка у наступному році вийде в широкий прокат.

15.10.2020
об 12:54