Трейлери та відео

Катрін Денев: "Треба бути, а не казатися"
Генпродюсер ОМКФ Юлія Сінькевич про фестивальне свято та продюсерські будні.

Підсумки трьох кварталів 2020 року

18.01.2021
об 14:53
Автор: Борис Сидоренко, Артем Вакалюк

Якщо перший кінопрокатний квартал 2020 року в Україні проти попередніх років був антирекордним, а другого не було взагалі, то в третьому окреслився бодай якийсь рух.

 

Із січня по вересень у прокат вийшли 170 стрічок, якщо не рахувати 12 добірок і фестивалів, але дані надано лише за 125 фільмами. При цьому частина з них була ре-релізами, тобто виходили у прокат повторно – як з офіційним промо й рекламою, так і негласно (наприклад, «Король Лев» і «Аквамен»). Зокрема, за поточний рік у прокат двічі вийшов проєкт «Уперед»: 5 березня, до карантину, зібравши понад 19 млн грн, а потім 9 липня, поповнивши скарбничку ще на 1,17 млн грн. Прокат сімнадцяти стрічок тривав від 2019 року, і з них три увійшли до двадцятки найкасовіших за підзвітний період, сумарно заробивши 71,5 млн грн, або майже $2,83 млн.

Загалом виручка за три квартали становить $32,62 млн, або 823,7 млн грн. Кінотеатри продали 8,38 млн квитків, притому середня вартість одного сягнула позначки 98,24 грн. Проте різниця між зборами у гривні й доларах лише збільшилась, до чого призвело зміцнення національної валюти наприкінці 2019-го – початку 2020-го, а потім її просідання. Якщо в січні курс становив 23,68 грн за один «зелений», то за перший квартал для розрахунків ми послуговувалися середнім курсом долара 24,71 грн, а за три (читай два) квартали – уже приблизно 25,25 грн. Через це проти 2019 року середня ціна квитка в доларах, навпаки, впала, а не збільшилась, як у разі з гривневим показником.

Проти першого кварталу року до списку додалася одна стрічка, кількість квитків на яку перевищила позначку 200 тис. Але кількість фільмів зі зборами понад $1 млн не змінилась. Зокрема, через валютний курс, про що ми вже згадували. Адже тоді в релізу «Поклик пращурів» був би шанс.

Лідер прокату – і надалі американська комедія «Джентльмени», і вкрай малоймовірно, що до кінця року навіть такий очікуваний «Тенет» зможе її обійти. Із топа вибули три проєкти національного виробництва, втім, один – комедія «Скажене весілля 2» копродукції FILM.UA та «Прототип продакшн» – так і лишився в першій десятці.

Двадцять найкасовіших фільмів зібрали майже 72,3 % від загального бокс-офісу та 71,6 % усіх проданих квитків. Більша частина припадає на частку B&H – 9 релізів із сумарною виручкою $12,03 млн. Переходимо до зборів українських прокатників.

Ситуація, яку ми змальовували за підсумками першого кварталу, не змінилася. До трійки традиційних лідерів-дистриб’юторів вклинилася компанія «Вольга Україна» – їй на допомогу прийшов реліз «Джентльменів». У результаті «Вольга» в першому кварталі вийшла на друге місце після B&H, а за підсумками трьох кварталів його зберегла.

Протягом трьох кварталів відбулися прем’єри 16 стрічок виробництва України або ж у копродакшені з іншими країнами. Але найуспішнішою з позиції бокс-офісу однаково є згадана вище комедія «Скажене весілля 2», реліз 2019 року. Із проєктів 2020-го найкасовішим стало драмеді «Мої думки тихі» – збори з урахуванням прокату в третьому кварталі становили майже $398 тис.

Окремо варто відзначити документальний фільм «Де ти, Адаме?» режисера Олександра Запорощенка та продюсера Олександра Пліски. Побутує думка, що документальні проєкти мають слабкі збори в прокаті, тому їх украй рідко ставлять у розпис. Проте станом на 21 жовтня «Де ти, Адаме?» вдалося заробити 806 тис. грн за 9672 продані квитки. На жаль, на момент написання статті неможливо виділити суму на кінець підзвітного періоду, 29 вересня. Хай там як, це серйозний результат – стрічка знята власними силами, без підтримки Держкіно, і її прокат триває.

 

Джерело: mrm.com.ua