Трейлери та відео

Катрін Денев: "Треба бути, а не казатися"
Генпродюсер ОМКФ Юлія Сінькевич про фестивальне свято та продюсерські будні.

Міфи та реальність лазерних технологій

18.12.2019
об 13:37

Твердотільні джерела світла (Solid State Light Source, SSL), або лазери, стали стандартом у технології проєкторів. За прогнозами спеціалістів, до кінця 2020 року майже 70 % усіх без винятку проєкторів на ринку будуть використовувати лазерні джерела світла. І якщо у галузях  освіти, бізнесу, професійного застосування ця тенденція загалом підтверджується, то в кінобізнесі власники кінотеатрів переважно зволікають з використанням нової технології. Однією з причин таких вагань вважаються поширені міфи щодо нової технології, а отже, настав час розвінчати деякі з них!

Міф 1. Лазер – це сира технологія, яку ще рано пропонувати покупцеві.
Це не так. Проєктори з яскравістю вище 5000 люменів уже сьогодні експлуатуються більше ніж п'ять років і є чудовою альтернативою будь-якому ламповому проєктору на ринку. При цьому загальна економія в експлуатації становить приблизно 36 % порівняно з аналогічними ламповими продуктами.

NEC – світовий лідер інновацій у кіноіндустрії. Саме цей виробник на початку 2014 року представив одразу два лазерних проєктори, які стали початком еволюції у відтворенні кіноконтенту. NEC NC-1100L – перший у світі лазерно-фосфорний проєктор*, NEC NC-1040L – перший у світі RGB проєктор*

                                

     

 

Міф 2. Лазер не готовий до повсякденної роботи в кінотеатрі й ламається.
Лазерні технології фактично перебувають у третьому поколінні, давно покинули лабораторії й використовуються в різних галузях. Сьогодні лазер – це звичайна та проста технологія, яка забезпечує вам повернення інвестицій.

NEC NC-1700L – перший у світі проєктор*, який використовує поєднання випромінювачів Blue Red Blue, так звані RB проєктори. До речі, перший такий проєктор в Україні встановлений у кінотеатрі «Стрічка Кіно» (м. Коломия) у 2017 р.

NEC NC-1700L

* Мається на увазі перший у світі проєктор, який було сертифіковано DCI асоціацією.DCI - Digital Cinema Initiatives – організація, яка була створена в березні 2002 року. До неї увійшли такі відомі компанії, як Disney, Fox, Paramount, Sony Pictures Entertainment, Universal та Warner Bros. Studios. Основним завданням організації є розробка та впровадження стандартів, що визначають технічні характеристики цифрової продукції з метою забезпечити однаково високий рівень надійності та продуктивності, а також контроль якості.

** Порівняно з аналогічним за характеристиками проєктором на ксеноновій лампі.

Міф 3. Лазер може обслуговуватися тільки фахівцями, чекати на яких доводиться досить довго.
Це могло б бути правдою на початку розвитку технології, але сьогодні установка й обслуговування стали набагато простішими й фахівці не потрібні в процесі експлуатації. Проєктор практично не потребує технічного обслуговування.

NEC NC-2402МL – перший у світі модульний RB проєктор*. Інноваційне рішення з використання лазерного джерела світла у вигляді модуля, який легко може бути замінений навіть некваліфікованим персоналом, та три різних за потужністю модулі (24500 Lm, 20000 Lm та 18000 Lm) дозволять великим мережам гнучкіше комплектувати зали кінотеатрів, використовуючи по суті одну модель проєктора під різні розміри екранів.

NEC NC-2402МL

Міф 4. Лазер має вузьке застосування.
Це не так. Власники, які прагнуть до якісного показу контенту з максимальною яскравістю з довгостроковою перспективою, крім кіно, можуть застосовувати проєктори для оренди, театральних постановок, в освітніх аудиторіях, на корпоративних заходах тощо.

Міф 5. Занадто нова технологія для критично важливих Кінопоказів.
Кінотеатр, який використовує лазерні проєктори, інвестує у високонадійні технології. Вони набагато надійніші за лампові, оскільки лампу потрібно періодично обслуговувати, що вимагає часу й стеження за приладом Лазер давно вже довів свою цінність в усіх видах промисловості.

NEC NC-3541L – найяскравіший у світі 4К лазерний RB проєктор*. В Україні таку модель проєктора інстальовано в кінотеатрі «Лейпціг» (м. Київ) у 2018 р. За час користування кінотеатр заощадив на лампах та електроспоживан.

NEC NC-3541L

Міф 6. Коли настане час міняти лазерне джерело – ціна буде Захмарною.
Це не так. Вартість джерела з кожним роком знижується, при цьому така заміна знадобиться кінотеатру не раніше ніж за п'ять років звичайної експлуатації. Якщо додати вартість ламп, фільтрів, відбивача, електроенергії, зарплату фахівця й незаплановані простої при заміні вищевказаних пристроїв, плюс вибухи й браковані ксенонові лампи, то в підсумку лазер виявиться на третину дешевшим за ламповий проєктор. У лазерних проєкторів практично немає часу простою.