Трейлери та відео

Катрін Денев: "Треба бути, а не казатися"
Генпродюсер ОМКФ Юлія Сінькевич про фестивальне свято та продюсерські будні.

Технології майбутнього: Володимир Третяков розповів, яким стане звук у кіно

12.08.2020
об 15:25

На минулому тижні у четвер на онлайн-платформі DzygaMDB відбувся прямий ефір співзасновника та директора компанії Cinema Sound Production в Україні та СНД Володимира Третякова. Про досвід роботи зі звуком у кіно гостя розпитувала співзасновниця DzygaMDB та виконавча директорка Української кіноакадемії Анна Мачух.

6 серпня співзасновник та директор компанії Cinema Sound Production в Україні та СНД Володимир Третяков під час вебінару на Facebook-сторінці DzygaMDB розповів про особливості технології Dolby Atmos та нові можливості в галузі звуку для кінотеатральних майданчиків.

Далі тезовий запис ефіру та найцікавіші цитати експерта.

 

Весняний сюрреалізм

«Світова пандемія сприймалася нами спочатку наче якийсь сюр. Повірити в реальність цього було просто неможливим. Стільки проєктів було запущено, стільки планів та амбіцій усе це реалізувати — це був шок. Ми створили маленький антикризовий штаб, де розподілили кошти, що в нас лишались. Ми вірили, що це ненадовго, втім ситуація затягнулась на місяці. Та попри це, ми змогли зберегти людей, приміщення та усі студії. Ми існуємо з тією ж командою, тими ж потужностями та найближчим часом плануємо «вистрілити» по-справжньому».

 

Нові відчуття

«На сьогодні ми єдина компанія в Україні, яка має ліцензію на Dolby Atmos. Власне, це технологія майбутнього, яка працює вже зараз. Колись ми дивились чорно-біле кіно і непомітно для нас самих воно стало кольоровим. Певний час художники створювали шедеври саме чорно-білими, бо були впевнені — тільки так можна дивитись кіно. Проте індустрія розвивається, люди прагнуть нових розваг та відчуттів. З’являється IMAX, паралельно розвивається Dolby Atmos».

 

Атмосфера впливає на бюджет

«Ця технологія цікава тим, що у залі будь-якого розміру, вона звучатиме однаково. Для цього інженери розробили технологічне масштабування, при якому глядач побачить фільм саме у тому вигляді, в якому його задумав і створив режисер. Крім того, багато фільмів зараз переформатовують під Dolby Atmos. Думаю, найближчим часом всі перейдуть на такий формат. Питання ціни не надто вражаюче. Бюджет збільшиться на 25-30%, оскільки додається більше роботи над навколишньою атмосферою».

 

Саунддизайн та запис фолі-шумів

«Робота зі звуком у кіно спирається на певні реперні точки. Початкова — підготовка до знімального процесу, яка включає вивчення та аналіз локації. Друга — сам процес, під час якого на майданчику знаходяться наші звукорежисери, які досліджують усі нюанси проєкту та умов його реалізації. Таким чином, ми маємо зв’язку між предпродакшеном, продакшеном та постпродакшеном. Далі йде етап чистки діалогів, а після цього — саунддизайн та запис фолі-шумів».

 

Повне занурення

«Ми звикли слухати, бачити та сприймати світ навколо на 360 градусів. Однак в кінотеатрах ми бачимо лише те, що вміщує екран. Технологія Dolby Atmos дозволяє повністю зануритися в атмосферу. Вона дає художнику ті інструменти, якими раніше не було можливості скористатися».

 

Джерело: Українська кіноакадемія

Читайте також:

Оминаючи кінотеатри, «Губка Боб в бігах» з’явиться в малечі на ґаджетах
Новини

Оминаючи кінотеатри, «Губка Боб в бігах» з’явиться в малечі на ґаджетах

Прем’єра фільму «Губка Боб в бігах» мала відбутися на великому екрані в травні 2020 року, та через карантин реліз скасувався.

24.06.2020
об 15:09

Новини

Вечори кінокласики з UA:Культура

Ввечері по буднях на телеканалі UA:Культура транслюють фільми, що стали класикою світового кіно. Так, у четвер, 23 липня, глядачі зможуть побачити романтичну комедію 1981 року під назвою «Всі вони сміялися». Режисер стрічки Пітер Богданович, у головних ролях – Одрі Хепберн, Бен Газзара, Джон Ріттер, Коллін Кемп.

23.07.2020
об 18:02