Трейлери та відео

Катрін Денев: "Треба бути, а не казатися"
Генпродюсер ОМКФ Юлія Сінькевич про фестивальне свято та продюсерські будні.

Кіновиробники VS кінопрокатники: конфлікт у Голлівуді набирає обертів

04.05.2020
об 12:02
Кіновиробники VS кінопрокатників: конфлікт у Голлівуді набирає обертів

Пандемія COVID-19, що вирує у світі, внесла зміни в традиційний порядок речей у багатьох сферах життя. Не оминула вона й кіноіндустрію. У Голлівуді набирає обертів конфлікт між великими світовими кіномережами та Universal з приводу кінотеатральних та цифрових релізів. 

Натхненні результатом зборів від цифрового прокату «Тролів 2», Universal вирішили випускати релізи в он-лайн одночасно з кінопрокатом. Це обурило міжнародні кіномережі. Першим виступили із заявами, що засуджують таку практику, Національна асоціація власників кінотеатрів США (NATO), Європейська асоціація кінотеатрів UNIC і AMC – найбільша мережа кінотеатрів світу. Остання пригрозила припинити ліцензувати фільми Universal у своїх кінозалах по всьому світу. А нещодавно до невдоволених приєдналася друга за величиною кіномережа світу – Cineworld. 

Стримінгові компанії скористалися обставинами, що склалися, коли по всьому світу було закрито кінотеатри й порушено звичний графік кіноіндустрії, і почали активно просувати свої послуги, пропонуючи сримінгові платформи великим кіновиробникам і нарощуючи таким чином кількість своїх передплатників. Генеральний директор NBC Universal Джеф Шелл заявив, що після закінчення карантину й відкриття кінотеатрів студія продовжить практику релізу своїх фільмів одночасно і в кінотеатрах, і на стримінгових платформах. Натомість інші кіностудії запевнили кіномережі, що після відновлення прокату все повернеться у відповідність до колишніх традиційних правил. 

Стримінгові компанії стають все більш популярними насамперед завдяки зручності для споживача, якому нікуди не потрібно ходити й він може переглядати якісний продукт, сидячи вдома на дивані. Однак не всі фільми будуть гідно сприйматися на малому екрані. Тому рано списувати з рахунків великі кінотеатри, де перегляд фільму, – це подія зі своєю атмосферою, спецефектами, великим екраном і якісним звуком. 

Хотілося б, щоб у цьому протистоянні керівників великих світових кінотеатральних мереж і виробників кінопродукції було знайдено взаємовигідне рішення. 

Читайте також:

Новини

По закінченню карантину IFC Films дає безкоштовний прокат 200 фільмів

Оскільки кінотеатри по всій країні знову відкриються в найближчі місяці після закриття через пандемію коронавируса, IFC Films запропонує назви бібліотек для незалежних будинків і відмовиться від орендної плати. Компанія називає ініціативу «Проект відродження інді-театру», повідомляє hollywoodreporter.com.

24.04.2020
об 13:39

Новини

«Disney» планує ремейк «Геркулеса»

Хвиля ремейків від кінокомпанії «Disney» збільшується з кожним роком. Крім фільмів про принцес, продюсери взялися й за екранізацію мультфільму 1997 року «Геркулес», про це повідомляє The DisInsider.

01.05.2020
об 11:08

Всесвітньо відомий проєкт "The Masked Singer" виходитиме в Україні під назвою "Маска"
Новини

Всесвітньо відомий проєкт "The Masked Singer" виходитиме в Україні під назвою "Маска"

Шоу «Маска», права на адаптацію якого для українського глядача в компанії Fremantle придбав канал "Україна", буде складатися з 12 епізодів.

01.05.2020
об 18:00