Трейлери та відео

Катрін Денев: "Треба бути, а не казатися"
Генпродюсер ОМКФ Юлія Сінькевич про фестивальне свято та продюсерські будні.

Як епідемія коронавірусу повернула до життя автокінотеатри

06.06.2020
об 16:49
Автор: Віталій Баранник
Як епідемія коронавірусу повернула до життя автокінотеатри

6 червня 1933 року в місті Кемден (штат Нью-Йорк) відкрився перший у світі кінотеатр, у якому фільм можна було дивитися, не виходячи з автомобіля. Першим відвідувачам цього автокінотеатру був запропонований до перегляду фільм «Передбачлива дружина», який і залишився в історії світового кінематографу тільки завдяки цьому факту.

Автором «винаходу» став менеджер з продажу в автосалонах Whiz Auto Products Річард Холлінгсхед. Заради справедливості варто зауважити, що ідея належить не Холлінгсхеду. Є інформація, що перший такий сеанс відбувся в Нью-Мексико ще в 1915 році. Проте тоді на екрані транслювався німий фільм, а кмітливий менеджер не тільки здогадався розміщувати навколо паркування колонки для трансляції звуку, але й розробив усю концепцію будівництва та функціонування таких закладів. Після низки експериментів у дворі свого будинку, де він влаштовував покази для своїх друзів, Холлінгсхед вирішив офіційно закріпити свої авторські права на винахід. 16 серпня 1932 року йому було видано патент № 1909537, згідно з яким протягом 17 років будівництво кінотеатрів для автомобілів просто неба без дозволу Річарда Холлінгсхед було незаконним.

1 червня 1933 року Холлінгсхед зареєстрував фірму Park-in Theatres Inc., і вже 6 червня 1933 року відкрив перший кінотеатр для автомобілістів, який міг вміщувати до 400 автомобілів, витративши на його будівництво 30 000 доларів США. Глядачі платили 25 центів за вхід і ще 25 – за паркування. Якщо в одній машині сиділи три й більше пасажири, загальна вартість квитків становила 1 долар. Оскільки охочих подивитися кіно в такому кінотеатрі було багато, то бізнес у нього швидко пішов угору й усі витрати окупилися з надлишком.

Автокінотеатри, або як їх ще називають драйв-іни (англ. drive-in), швидко завоювали популярність, і в кінці 50-х років минулого століття їх налічувалося вже майже 5 000. Найбільше драйв-інів функціонувало в США як найбільш «автомобілізованій» країні світу. Найбільший американський автокінотеатр вміщував 2 500 автівок та ще 1 200 глядачів на сидячих місцях.

З 1980-х років, коли почалася ера відеокасет і будь-який фільм можна було подивитися вдома, популярність драйв-інів пішла на спад. Поява кінотеатрів, які використовують сучасні технології, наприклад, демонструють кінофільми у форматі IMAX, «посприяло» ще більшому скороченню кількості автокінотеатрів.   

Несподівано друге життя драйв-інам «подарувала» епідемія коронавірусу. У рамках карантинних заходів були закриті всі звичайні кінотеатри та інші розважальні заклади. Проте у автокінотеатрі, де легко дотримуватися всіх запобіжних заходів, кіно можна подивитися без ризику підхопити хворобу.

Перебуваючи у своїй машині, глядачі залишаються в повній ізоляції, бо звук у салон подається на FM-частотах через встановлений у ньому радіоприймач. Це сприяло не тільки зростанню популярності таких кінотеатрів для автомобілістів, але й відкриттю великої кількості нових автокінотеатрів. При цьому зараз в драйв-інах показують не тільки кінофільми, а й концерти, богослужіння та навіть відновлені футбольні матчі англійської Прем'єр-ліги.

Нові автокінотеатри відкриваються і в Україні. У травні своїх перших відвідувачів прийняли подібні заклади в Києві, Львові, Одесі та Дніпрі. Вартість квитка коливається від 140 до 200 грн з машини. Однак у Дніпрі до 28 червня в автокінотеатрі ТРЦ «Neo Plaza» фільми можна дивитися безкоштовно, просто забронювавши собі місце заздалегідь.

  

  

Читайте також:

Новини

Південна Корея: огляд касових зборів за останній вікенд травня

За показниками відвідуваності та зборів вікенд 29-31 травня став найкращим за місяць у кінопрокаті Південної Кореї. Щоправда, обидва показники зросли не суттєво – лише на 6 %, і це не дозволяє зробити висновок про істотне відновлення кінопрокату, за яким країна займає перше місце у світі.

04.06.2020
об 13:04

Новини

Китай може втратити майже 28 тисяч кінозалів

Внаслідок обмежень, пов'язаних із забороною роботи кінотеатрів у Китаї, за результатами досліджень Китайської асоціації кіно (CFA), країна може втратити майже 40 % існуючих кінозалів. Це приблизно 5 тис. кінотеатрів і 28 тис. екранів, пише Variety.

03.06.2020
об 15:35

Новини

Cinemark починає поетапне відкриття кінотеатрів

Третього червня Генеральний директор третьої за величиною американської кіномережі Cinemark Марк Зораді повідомив про поетапне відновлення роботи кінотеатрів.

05.06.2020
об 16:35

План репертуару: Українські кінотеатри покажуть каннський короткий метр
Новини

План репертуару: Українські кінотеатри покажуть каннський короткий метр

З 10 вересня у кінотеатрах України проходитиме Каннський фестиваль короткометражних фільмів. На показ відібрано 7 найкращих картин, що відзначили кінокритики. Зокрема учасником програми стала стрічка молодого французького режисера, яка перемогла на Cinéfondation, а також картини з Японії, Ізраїлю, Угорщини і навіть Албанії.

04.06.2020
об 17:51