Трейлери та відео

Катрін Денев: "Треба бути, а не казатися"
Генпродюсер ОМКФ Юлія Сінькевич про фестивальне свято та продюсерські будні.

Чи виживе кінопрокат і скільки втратить через коронавірус – з’явилися дані дослідження

23.05.2020
об 13:10
Чи виживе кінопрокат і скільки втратить через коронавірус – з’явилися дані дослідження

$160 мільярдів недоотримає індустрія розваг у найближчі п’ять років. Глобальний негативний вплив пандемії коронавірусу на цей сектор економіки буде найбільшим саме у 2020-2021 роках. Але і в наступні п’ять років спад триватиме.

Найбільше зазнає негативного впливу (в абсолютних значеннях) рекламний ринок – мінус $ 40 млрд потенційного зростання доходів у 2021 році і $ 43 млрд в 2021 році. Але у відносному значенні найбільше протягом найближчих п'яти років дістанеться кінотеатральному прокату – він недорахується $ 24,4 млрд. Такі прогнози дослідницької фірми Ampere Analysis.  Ampere Analysis змінила свій попередній прогноз зростання доходів кінопрокату, знизивши його на 11 %.

Є й щасливчики – стримінг-платформи стають дедалі популярнішими. І це не дивно, адже карантинні обмеження й закриття кінотеатрів сприяли зростанню кількості передплатників онлайн-сервісів. Аналітики прогнозують  12 % додаткового зростання їх доходів у найближчий п'ять років.

Директор з досліджень Ampere Analysis Гай Біссон зазначив взаємопов'язаний характер між суміжними секторами індустрії розваг, які беруть участь у загальному ланцюжку створення вартості. На його думку, деякі ефекти від пандемії коронавірусу можуть бути помітні не відразу, а будуть проявлятися поступово протягом наступних років. Наприклад, закриття кінотеатрів різко знизило доходи від кінопрокату, але в перспективі надлишок відкладених фільмів, коли вони нарешті почнуть виходити, означає можливе уповільнення кіновиробництва, а це вплине й на подальше придбання і поширення контенту.

Після завершення карантину можливий тимчасовий сплеск відвідувань кінозалів – така своєрідна реакція глядачів на зняття обмежень. Але все буде залежати від настроїв і поведінки споживачів, на сьогодні ж вони віддають перевагу онлайн-контенту.

Джерело: THR