Трейлери та відео

Катрін Денев: "Треба бути, а не казатися"
Генпродюсер ОМКФ Юлія Сінькевич про фестивальне свято та продюсерські будні.

Попкорн - справа техніки

26.12.2018
об 22:11

 Напередодні Зимового Кіноринку та Нового року ми завжди намагаємося розповісти нашим читачам про важливі та цікаві події у світі кінобізнесу, які задають тренди на майбутній рік. Сьогодні наша розмова з Олександром Гончаровим –  керівником компанії «Техніка Дніпро», яка багато років утримує лідерство  на українському ринку concession і завжди на хвилі світових новацій і технологій у справі приготування попкорну, облаштування кінобарів, організації роботи барменів тощо. Компанія відстежує тенденції розвитку, має розвинену систему постачання від найвідоміших компаній світу й пропонує продукцію світових лідерів та лінійку найбільш популярних товарів. Серед її партнерів такі гіганти індустрії, як Gold Medal, Conagra Snack Foods, International Paper, Golden Link Europe. Усе це дозволяє відбирати нове й найкраще, знаходити правильну торгову концепцію, щоб клієнти компанії могли наслідувати новітні тенденції й задовольняти запити своїх відвідувачів.
 

—  Олександре, VGL cinema – постійний партнер і великий друг вашої компанії. Тож насамперед хочемо привітати бренд «Техніка Дніпро» з 15-річчям, побажати подальшого розвитку й нових здобутків. Ваша компанія досягла солідного віку за мірками українського бізнесу, і в цю ювілейну дату ми хочемо поговорити про історію «Техніки Дніпро», етапи розвитку і, звичайно ж, про нові тренди та ідеї, які ви розвиваєте.
— Спасибі за привітання. Так, дійсно 8 жовтня 2018 року нашій компанії «Техніка Дніпро» виповнилося 15 років. За цей час ми стали вже групою компаній, які мають різну спеціалізацію: компанія-імпортер, компанія-виробник, транспортна компанія, торгові підприємства. Але саме «Техніка Дніпро» залишається флагманом і брендом, що є символом надійності та якості для наших клієнтів, а також підприємством, яке представляє український concession-ринок для зарубіжних партнерів. Саме «Техніка Дніпро» із самого початку роботи була імпортером і укладала контракти з великими виробниками у світовій попкорн-індустрії. У складні для української економіки роки, коли в багатьох країнах були побоювання з приводу співпраці з нашим ринком, надійна репутація компанії допомогла не лише зберегти наявні торгові партнерства, але й укласти нові, успішні контракти.


— Ми знаємо, що Ви в цьому бізнесі понад 15 років. А що було до створення «Техніки Дніпро»?
— До створення «Техніки Дніпро» були «лихі 90-ті» (сміється). Але насправді я в цій сфері вже понад 20 років. І на початку роботи це були спроби: товару, ринку, потреб, векторів розвитку. Я і мої партнери були одними з піонерів concession-бізнесу, тому, як, мабуть, і всі в той час, рухалися навпомацки, методом спроб і помилок.


— І у 2003 році … що підштовхнуло до створення «Техніки Дніпро»?
— А у 2003 році сформувалося чітке розуміння ринку й напрямів роботи, виникла необхідність систематизувати її в рамках основної компанії. Так виникла «Техніка Дніпро». Ми зареєстрували компанію, логотип і з цього часу почали працювати не лише для купівлі-продажу товарів, але й над створенням репутації компанії, концепції, ідеї, яку хочемо донести своїм клієнтам.

 

— Яка ж на сьогодні основна ідея компанії?
— Вона не змінилася з першого дня нашої роботи: якість у всьому! І попкорн – справа техніки (посміхається)! Здається, банально? Але я згадую про цей принцип кожного разу, коли приймаю будь-яке рішення: чи то вибір товару, умов доставки, розрахунку прибутку, чи навіть прийом на роботу нового співробітника. Ми ніколи не знижували якість надаваних послуг і товарів, завжди намагалися поставити себе на місце клієнта, подивитися на свою роботу його очима. Думаю, тому й залишаємося лідером у своєму напрямі. Були дуже скрутні часи у 2008–2009, 2014–2015 роках, коли ми й наші клієнти намагалися максимально оптимізувати собівартість, адже купівельна спроможність кінолюбителя була низькою – країна переживала серйозну кризу. Навіть тоді ми переконували їх не переходити на менш якісні сорти кукурудзи для попкорну й олії, смакових добавок, зберегти в кінобарі той рівень продукту, до якого звикли їхні глядачі. Ми разом з ними шукали й знаходили шляхи рішення – для кожного свої. Адже покупця не обдуриш: якщо він звик ходити до конкретного кінотеатру, то причина цьому не лише близькість до будинку або затишок і атмосферність залів, але й гастрономічне задоволення, яке дарує йому кінобар. Багато хто тоді вдавався до здешевлення продукту за рахунок простіших інгредієнтів. Але як тільки з'являлася можливість повернутися до якісної, хоч і дорожчої сировини, наші клієнти з радістю замовляли її знову! Зворотний зв'язок від глядачів не примушував себе чекати: вони миттєво помічали зміни на краще, що приводило до підвищення прибутковості кінобару.


— А «попкорн – справа техніки», «Техніки Дніпро»?
— І так, і ні! Це гасло двояке. З одного боку, якість готового попкорну та інших продуктів у кінобарі – це передусім якість інгредієнтів: зерна, олії, карамелі, солоних добавок, устаткування, тобто технології, які застосовуються при виробництві сировини, уже працюють на вас! Якість не буває безкоштовною і не виникає сама собою, це результат роботи величезної кількості людей. Це селекція сортів і технології поливів під час вирощування кукурудзи, це методи очищення й фарбування бета-каротином олії, щоб колір не вигорав і залишався на попкорні, це досягнення того рівня дисперсності добавок, щоб вони не залишалися на котлі й не обсипалися, а покривали попкорн максимально ефективно. І звичайно ж, це техніка: жарильні апарати, карамелізатори, вормери, вітрини та ін.
А з іншого боку, справа «Техніки Дніпро» – відібрати для своїх клієнтів ці кращі товари, інгредієнти й готову продукцію, запропонувати необхідний асортимент, навчити співробітників виробництву попкорну, задовольнити як потреби великої мережі кінотеатрів, так і допомогти розвиватися кінотеатру, що тільки відкрився в маленькому містечку. У нас є рішення абсолютно для всіх форматів кінобару. Тому довірте забезпечення кінобару «Техніці Дніпро», і ви будете спокійні за якість, тобто у вас з'явиться час і ресурси для розвитку кінотеатру, проведення івентів, організації свят і рекламних заходів, що принесе більший прибуток вашому бізнесу.


— Як розвивається concession-ринок в Україні, чи відповідає він світовим тенденціям? Можна сказати, що нашим глядачам доступні всі світові новинки чи у нас ще є до чого прагнути?
— Український ринок concession досить добре розвинений. У нас дуже вимогливі клієнти, вони прагнуть запропонувати глядачеві все найкраще і найцікавіше. Звичайно ж, ми їм всіляко в цьому допомагаємо. Відвідуючи різні міжнародні тематичні й продуктові виставки, тримаємо руку на пульсі світових тенденцій. У сфері concession немає великої динаміки і щоденних новинок, класичні смаки й продукти, такі як карамелізований і сирний попкорн, завжди в топі продажів. З'являються новинки – і ми пропонуємо їх своїм клієнтам, іноді як лімітовані версії, івентові пропозиції, щоб можна було привернути увагу відвідувача, задовольнити бажання спробувати новеньке і... знову повернутися до улюблених смаків. Подорожуючи світом, я обов'язково відвідую кінотеатри в різних країнах, збираю досвід, купую зразки, куштую, порівнюю. Повинен сказати, іноді concession-бар маленького кінотеатру в Україні буває прогресивнішим, ніж у деяких кінотеатрах світових столиць.

 

— Чи є серед продуктів кінобару щось, чого не куштував наш глядач?
— Безперечно, у світі безліч смаків, кольорів і ароматів попкорну та інших concession-продуктів. Багато з них мають регіональний характер і навряд чи стануть бестселерами в Україні, наприклад, попкорн зі смаком перцю халапеньо або з розмарином і середземноморськими травами. Але навіть там, де пропонують ці смаки, вони все одно продаються поряд з карамеллю, сиром і беконом! Класика завжди актуальна.
Цікавою і різноманітною є подача готового попкорну за допомогою нових технологій. Це і термінали з touch-моніторами для вибору й оплати продукту при вході й видачею замовлення у віконці на наступному рівні кінотеатру. І всілякі вітрини з полицями, що рухаються, для подачі попкорну і чипсів. Але це лише інтер’єрні й організаційні рішення і працюють вони тільки у величезних торгових центрах (таких як Dubai Mаll, наприклад), а головним для покупця залишається смак улюбленого попкорну. І, звичайно ж, ніколи не втратить актуальності живе спілкування з барменом у concession-зоні, запах свіжоприготованого попкорну й тепло людських рук при подачі порції попкорну й вибраного напою!


— Олександре, чи можете похвалитися новими проектами й напрямами в співпраці з «Технікою Дніпро»?
— Як я вже сказав, concession досить спокійний у своїй динаміці, тому запропонувати щось радикально нове важко. Але можна запропонувати ідею, емоцію, адже все, що ми робимо, бачимо, споживаємо, ми у будь-якому випадку пропускаємо через призму емоцій і почуттів. Як уже знають наші клієнти, ми першими в Україні стали продавати прем'єрну упаковку для попкорну, показали, як емоція, передана на стаканчику у вигляді героя кінофільму, дарує радість і доповнює відтінки смаку улюбленого продукту. Ми вирішили піти далі в цьому напрямі. На відміну від деяких компаній, що працюють на ринку, ми є 100 % українською компанією, національна ідея і гордість завжди були близькі нашому колективу. У 2018 році до нашого 15-річчя ми запускаємо проект спів-
праці не лише з українськими прокатними компаніями, але і з Асоціацією «Сприяння розвитку кінематографа в Україні – дивись українське!». «Дивись українське» – це комплексний проект, який має на меті створення нового українського кіно для підвищення лояльності кінотеатральної глядацької аудиторії до українського кінопродукту та популяризації українського кінематографа в Україні. У рамках проекту за два роки його реалізації (з листопада 2016 року) уже екранізовано понад 20 короткометражних ігрових фільмів. Завдання проекту «Дивись українське – твори своє майбутнє!» – збільшення кількості глядачів українського кіно, поширення творчими засобами громадянських та моральних цінностей, залучення до кіновиробництва нових авторів та молодих кінематографістів.
Дуже раді, що саме нам запропонували цю співпрацю і ми разом з національною Асоціацією будемо підтримувати українських режисерів, сценаристів, молоді кінокомпанії. Для цього ми запускаємо в продаж абсолютно новий для українського ринку вид карамелізованого попкорну «ТОФФІ – КАРАМЕЛЬ» з ніжним смаком ірису й пряженого молока, який продаватиметься під брендом «Дивись українське». З продажу кожного відерця ми відраховуватимемо кошти на розвиток українського кіно. Багато наших клієнтів уже активно підтримують українську кінематографію: проводять допрем'єрні покази, знайомлять глядача з авторськими колективами фільмів, відкривають закулісся зйомок на творчих вечорах. Запрошуємо всіх приєднатися й до цього проекту й отримати подвійне задоволення: і від нового насиченого смаку, і від причетності до розвитку українського кіно!
Також хочу розповісти ще про один творчий і дуже емоційно наповнений національний проект. Як ви знаєте, попкорн – це американський продукт і ми багато років учимо готувати його таким, як його задумали творці – американці. Це так само правильно, як дотримуватися класичної української рецептури при приготуванні борщу (сміється)! Звичайно, і подача цього продукту традиційно американська: впізнаваний стакан з червоно-білими смужками або червоно-синя гама упаковки. Через 15 років плідної роботи над популяризацією попкорну ми зрозуміли: українці вже настільки полюбили цей продукт, що йому більше не обов'язковий традиційний американський «одяг». А в Україні є безліч талановитих людей, які готові створювати для кінотеатрів і глядачів абсолютно новий і водночас такий рідний і зрозумілий український дизайн для упаковки попкорну. Ми зайнялися пошуком авторів, і на нашу пропозицію відгукнулися художники, майстри українського живопису, які дуже зацікавилися спільним проектом. Ми запропонували їм створити дизайн стаканів для попкорну різних розмірів, використовуючи техніку класичного народного й сучасного українського живопису. Уявляєте, як горять очі майстра, коли він розуміє, що його витвір друкуватиметься багатотисячним накладом і тішитиме око глядача в усіх куточках України! А ми загорілися можливістю не лише надати яскравості й колориту упаковці попкорну, але й підтримати національну культуру, зробити впізнаваними імена художників, прищепити нашим глядачам, особливо дітям і молоді, гордість за українську художню творчість,ознайомити з видами українського живопису різних регіонів України.


— А в цього проекту є назва?
— Назва народилася сама – «Мальовнича Україна». Під цим брендом ми плануємо випускати серію упаковки для попкорну з малюнками українських художників, створеними спеціально для проекту. На кожному стакані, окрім назви «Мальовнича Україна», обов'язково буде вказано ім'я автора і вид живопису. 


— Це справжні малюнки чи все ж комп’ютерна графіка?
— Звичайно ж, справжні! Розповім трохи про першу серію проекту. Оскільки ми дніпровська компанія, то насамперед хотілося показати наш регіональний живопис – Петриківський розпис. Це українське надбання, включене в Репрезентативний список нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Коли ми визначилися з вибором майстра, почалася кропітка робота: художниця розписувала викрійку для стакана більше ніж у натуральну величину, щоб при перенесенні малюнка на друк не було втрати чіткості. Наприклад, для стакана V170 це понад 1 метр щільного ручного розпису. Ми разом вибирали тональність, фарби, поєднання елементів. Уся наша команда була захоплена цим проектом. Здавалося, що кожен з нас узяв пензлик і додав у малюнок частинку своєї душі, настільки емоційним був творчий процес! А з яким нетерпінням ми чекали закінчення роботи над першим макетом!


— Це один малюнок, який повторюється в різних розмірах?
— Ні, викрійка для кожного розміру стакана своя, різне співвідношення висоти й ширини, тому майстер створила чотири різні малюнки. Коли все було готово й макети пройшли додрукарську підготовку, навіть у цифровому форматі видно живі мазки пензля, поєднання фарб і ліній, тепло, вкладене автором у кожен малюнок. Ми плануємо представити першу серію проекту «Мальовнича Україна» уже на Зимовому Кіноринку. Сподіваємося подарувати українському глядачеві частинку українського мистецтва і передати нашу гордість за те, що ми живемо в такій творчій країні! Упевнені, що багато кінотеатрів підтримають такі проекти, адже кіно – одна з наймасовіших форм сучасного мистецтва. І власники, і керівники кінотеатрів – це люди, які розуміють, що на них лежить моральна відповідальність за формування культурних поглядів нашого суспільства, національної самосвідомості українців.


— Що б Ви хотіли побажати нашим читачам напередодні Нового року?
— Насамперед хочеться подякувати нашим клієнтам за багаторічну плідну співпрацю, яка в більшості випадків переростає в міцну дружбу. Завдяки вашій довірі, бажанню рости й радувати кінолюбителя якісними снеками, ми маємо можливість разом з вами розвиватися, вчитися, пробувати й шукати, утілювати в життя найсміливіші ідеї, експериментувати. Ви робите наше життя й роботу цікавими, динамічними й захоплюючими. Ми радіємо кожній вашій великій перемозі й маленькому досягненню, відкриттю кожного нового залу, прагнемо підставити плече у важкій ситуації.
Також хочу подякувати нашому колективу, адже «Техніка Дніпро» – це щоденна праця команди класних фахівців, які з любов'ю роблять свою справу, вболівають за загальні ідеї, переживають з клієнтами не лише робочі моменти, а й особисті свята і події. Багато наших співробітників працюють практично з моменту створення компанії, ставши зацей час без перебільшення дружною сім'єю, у яку з радістю приймають нових членів. За 15 років з маленької фірми ми разом виросли в підприємство з різними напрямами роботи: зовнішньоекономічний відділ, продажі, сервісний центр, виробництво, логістика і склади, фінансовий відділ. Кожен напрям очолює досвідчений професіонал, і я впевнений, що можу покластися на кожного з них у реалізації головного принципу компанії: «Якість у всьому!»
У новому році бажаю вашим читачам і нашим клієнтам і партнерам розвитку їх справи, руху вперед, творчого натхнення, нових ідей, вдячних клієнтів, зосереджених кіноглядачів, яскравих подій і добрих друзів! Також хочу сказати, що «Техніка Дніпро» буде рада розділити з вами участь у цікавих проектах з просування української творчості, створення нових продуктів або просто зробити все можливе для найкращої роботи вашої concession-зони! Ми працюємо й розвиваємося для вас!