Трейлери та відео

Катрін Денев: "Треба бути, а не казатися"
Генпродюсер ОМКФ Юлія Сінькевич про фестивальне свято та продюсерські будні.

Катерина Удут: «Саме тут і зараз нам усім важливо показати сильні сторони та потенціал української AV-індустрії на глобальній арені»

01.09.2021
об 10:08

Цього року головна медійна подія України – 11-й медіафорум KYIV MEDIA WEEK – триватиме 14-15 вересня. Про особливості її проведення, еволюцію, фокус-тему за ходу та перспективні напрямки розвитку VGL cinema  розповіла директорка Mеdia Resources Management (MRM), керівниця міжнародного медіафоруму KYIV MEDIA WEEK Катерина Удут.

 

– Розкажіть про те, як змінювалася робота MRM за останній рік. З одного боку, кіногалузь стрімко розвивається, з іншого – карантинні обмеження загальмували багато процесів. Як між цим балансували ви?

– Наше життя поділилося на «до» та «після» пандемії. Світ змінився, ми всі адаптовуємося до нових реалій – і в особистому світосприйнятті, і в соціальному та професійному контексті. Ми налагодили дистанційну роботу та перевели більшість проєктів MRM в онлайн-формат: тепер наш продукт став ще доступнішим, і ми раді, що аудиторії наших освітніх та індустріальних подій значно розширилися. Сьогодні закордонним спікерам достатньо приєднатися до конференції онлайн, а не летіти за півсвіту, аби виступити перед українською публікою. Це відкриває можливості для отримання ексклюзивної інформації, не виходячи з дому. Але є тут і мінуси: зокрема, перенасичення ринку онлайн-подіями розсіює увагу, знижуючи цінність продукту в очах аудиторії, адже всі скучили за живим спілкуванням.

Звісно ж, загальна криза, викликана пандемією, вдарила і по MRM: масштаби подій змінилися, можливостей для нетворкінгу та фандрайзингу стало менше. Деякі проєкти ми закрили, інші – навпаки набули додаткового імпульсу. Це стосується не тільки медіаіндустрії – увесь світ переживає великі трансформації в різних сферах, і, мені здається, це тільки початок шляху. Зараз чітко зрозуміло одне: для того аби не потонути у вирі змін, потрібно як ніколи тримати руку на пульсі останніх трендів і бути готовим повсякчас адаптуватися до викликів у той чи інший спосіб. Прогнозування ризиків та розробка плану «В», а ще краще «С» і «D», тепер є обов’язковою рутиною в будь-якому бізнесі. Про це ми будемо також говорити на найближчому форумі KYIV MEDIA WEEK 14-15 вересня.

 

– KYIV MEDIA WEEK наближається, ви проводите його водинадцяте. Як форум еволюціонував за ці роки?

– У далекому 2011-му перший KYIV MEDIA WEEK став безпрецедентною подією для медіаіндустрії України та навіть Східної Європи, адже на той час у нас критично бракувало такого об’єднавчого професійного майданчика. Та й загалом тоді Україна була слабко представленою на міжнародних ринках та індустріальних форумах у світі. Ми розуміли, що для того, аби говорити з іноземними партнерами на рівних, потрібно вибудовувати репутаційні платформи для комунікації та взаємодії і що це робота – на довгі роки.

Ми зосереджені на розвитку української індустрії в цілому, що передбачає як виробництво та дистриб’юцію контенту, так і супутню інфраструктуру – моделі організації, фандрайзингу та управління, стратегії розвитку, комунікації, маркетингові дослідження, прогнозування й запобігання ризикам, інноваційні технології та багато іншого.

Перший KMW відвідало понад 600 учасників з різних країн. Щороку ця цифра зростала, як і масштаби заходу: усе більше відомих міжнародних медіаекспертів, трендсетерів аудіовізуальної індустрії та топменеджерів провідних медіакомпаній з усього світу долучалися до подій форуму. Так, у нас побували представники Sony Pictures, BBC Worldwide, Discovery, Warner Bros., 20th Century Fox, Fremantle, VIACOM та багато інших. Тут важливою є роль KMW для обміну досвідом українського професійного середовища з іноземними колегами: з одного боку, ми промотуємо український контент як на локальному, так і на міжнародному рівні, з іншого – надаємо доступ нашим фахівцям до ексклюзивної інформації від провідних міжнародних експертів, що дозволяє вивчати та імплементувати успішні зарубіжні практики в їхній щоденній роботі та розвивати міжнародну співпрацю.

У 2020 році всі ми опинилися перед небаченими викликами, що змінили індустрію назавжди. Звісно, ми також були заскочені зненацька – KMW наближався, і нам потрібно було швидко приймати рішення, як переформатувати чотириденну подію з кількома тематичними потоками в онлайн-формат. Ми буквально за 2 місяці реорганізували всі домовленості й, завдяки підтримці Українського культурного фонду та партнерам – Посольству Канади в Україні, Агентству США з міжнародного розвитку (USAID), Представництву Європейського Союзу в Україні, каналу «Україна», провели KMW у форматі 14-тигодинного прямого ефіру з прямими включеннями медіаекспертів з усього світу. Також уперше участь для всіх охочих була безкоштовною. Саме у 2020-му подія зібрала рекордну кількість учасників – майже 3000 глядачів із 52 країн.

Крім того, у рамках минулорічного KMW ми видали White Paper – підсумковий документ форуму, у якому зібрано висновки презентацій та дискусій регіональних секцій, а також результати досліджень від міжнародних та локальних агенцій – корисний інструмент для всіх стейкхолдерів індустрії. Цього року ми також підготуємо такий документ, який буде доступним онлайн для всіх охочих.

KMW-2021 ми плануємо провести в гібридному форматі, що об’єднає всі переваги живого спілкування та інновацій «нової нормальності». Усі події відбуватимуться наживо з обмеженою кількістю глядачів у Hyatt Regency Київ. Водночас буде відкрито безкоштовний доступ до прямої онлайн-трансляції на аналітичному медіаресурсі Media Business Reports (MBR). Цього року нас суттєво підтримує Державне агентство України з питань кіно.

 

– Яка фокус-тема KYIV MEDIA WEEK цього року?

– Ми поговоримо про стратегії виживання, довгострокового планування та інноваційні рішення для сталості медіабізнесу в часи невизначеності. Тож інтегральною ідеєю KMW-2021 стане Медіабізнес. Перезавантаження – відомі медіаексперти розкажуть про свій досвід прийняття правильних і хибних рішень та допоможуть зорієнтуватися, як шукати точки опори в хаосі та керувати кризами.

У дводенній програмі KMW-2021 – понад 15 секцій: панельні дискусії, презентації, доповіді та inspіration talks за участі українських та міжнародних медіаекспертів, які розкажуть про останні тенденції, успішні кейси та нові цінності в аудіовізуальній індустрії, інноваційні технології та їх використання провідними медіакомпаніями.

Аналітичний департамент MRM спеціально для форуму готує дослідження та огляди медіаринку в Україні та за її межами, а наші партнери – аналітичні компанії K7 Media і Glance Mediametrie презентують аналітику та свої експертні висновки щодо тенденцій світової медіасфери. Низка панельних дискусій зосередяться на аналітиці актуального стану та візіях майбутнього українського кіно й телебачення, а також просуванні українських сервісів та локацій на міжнародному рівні.

Спільно з Посольством Канади в Україні ми готуємо секцію, присвячену українсько-канадській копродукції та можливостям, що відкриваються для продюсерів у зв’язку з підписанням угоди між обома державами. Що важливо – цю подію буде включено також в індустрійну секцію цьогорічного Міжнародного кінофестивалю в Торонто.

 

– У вересні відбудеться Тиждень аудіовізуальної індустрії України Content Ukraine On Demand на порталі С21. Розкажіть детальніше про цей проєкт.

– Так, цей проєкт зараз перебуває на стадії активної підготовки. Фізично Content Ukraine On Demand відбудеться 6–10 вересня цього року на одному з найбільших та найвпливовіших для світової контент-індустрії міжнародних медіаресурсів – С21 Media (Великобританія).

Репрезентація українського ринку на медіаплатформі з такою величезною професійною аудиторією та бездоганною діловою репутацією, як C21 Media – величезний крок для України. Наша індустріальна спільнота багато років докладає зусиль для того, щоб утвердитися на міжнародному медіаринку. Зараз уже є розуміння, що потрібні системні, об’єднані зусилля всіх стейкхолдерів – держави, бізнесу, незалежних ініціатив – для того, аби міжнародна співпраця була стійкою, тривалою і взємовигідною. Тож Content Ukraine On Demand – це важливий прецедент для промоції українського медіабізнесу, і ми пишаємося, що саме команда Media Resources Management організовує цей проєкт з українського боку.

Цей захід стане масштабною презентацією контент-індустрії України та міститиме близько десяти спеціальних секцій за участі головних гравців ринку – продакшенів, онлайн-платформ, медіагруп і, звичайно ж, представників державного сектору. Кожна подія в межах Тижня покликана представити досягнення та амбіції української аудіовізуальної індустрії з особливим акцентом на нових моделях виробництва та дистриб’юції контенту, потенціалі України як надійного партнера для міжнародної копродукції тощо. Кожне питання буде проілюстроване експертною думкою українських та іноземних колег, успішними кейсами як уже реалізованих, так і нових проєктів та колаборацій.

Особливо важливим є таймінг Content Ukraine On Demand: за тиждень до KMW та напередодні каннського ринку MIPCOM, що пройде у форматі офлайн уперше за два роки, а отже, і стане знаковим чекпоінтом для гравців медіабізнесу на міжнародному рівні. Ось чому саме тут і зараз нам усім важливо показати сильні сторони та потенціал української AV-індустрії на глобальній арені.

Три із запланованих секцій – Evolving Ukrainian Drama, New Coproduction And Distribution Models та Ukrainian Broadcasters – розробляються в партнерстві з KMW, а їх трансляція відбудеться як на порталі С21, так і на ексклюзивних правах у межах програми KMW-2021.

 

– З огляду на увагу MRM до освітнього аспекту кіноринку, які напрямки сьогодні потребують найбільшої уваги? Які навички нашим кінопрофесіоналам потрібно вдосконалювати?

– Українська кіноіндустрія дорослішає поступово, і це стосується насамперед вищої професійної освіти, яка потребує модернізації – це вже давня проблема, про яку не один рік говорять у медіасередовищі. Лакуни в державній освіті заповнюють курси та тренінги, які проводять освітні платформи, медіагрупи та, зокрема, MRM. Освітній напрям для нас – один із пріоритетних, і ми постійно працюємо над проєктами, які забезпечують українським творцям AV-контенту вільний доступ до найкращих практик світових лідерів у медійній сфері. Серед найбільших освітніх проєктів, які ми здійснили, – FILM.UА Факультет, серія тренінгів та семінарів від викладачів New York Film Academy – однієї з найпрестижніших світових освітніх установ у сфері виробництва кіно- та телевізійного контенту, практичний курс для кінематографістів від Vancouver Film School.

Одним з трендів сучасної індустрії є інтеграція соціально важливих тем у розважальний контент, що приносить як рейтинги, так і користь для суспільства. Ми прагнемо підвищити професійний рівень українських творців та заохотити їх до розробки високоякісного, соціально важливого AV-контенту для різних платформ для просування позитивних наративів про Україну на місцевому та глобальному рівнях. Саме на це спрямований конкурс соціально вагомого контенту PITCH UA, який ми проводимо за підтримки проєкту Transformation Communications Activity (TCA), що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Інший великий проєкт, який саме зараз виростає із цієї співпраці, – Освітня платформа PITCH UA – безкоштовні майстер-класи та лекції про виробництво контенту та імплементацію соціально вагомих ідей у популярні формати.

З іншого боку, ми вважаємо поінформованість одним із чинників самоосвіти. Наше аналітичне видання про медіабізнес та аудіовізуальну індустрію Media Business Rеports є не лише інструментом для бізнесу, але й тим авторитетним джерелом, яке дає зважену аналітику українського теледивлення, огляди актуальних світових трендів і прогнози їхнього впливу на регіональний ринок, що також є дуже корисним для розвитку професіоналів медіасфери.

 

– Як розвиватиметься MRM у найближчі 3 роки? Що залишиться незмінним, які нові напрями чи акценти з’являться?

– Місія MRM залишається незмінною – сприяти розвитку здорової екосистеми аудіовізуальної індустрії в Україні: створюючи та підтримуючи високоякісні галузеві проєкти та ініціативи, генеруючи та професійно аналізуючи актуальну та вичерпну інформацію про медіаіндустрію України, організовуючи платформи для діалогу та співпраці представників медіа та інших креативних індустрій на локальному та глобальному рівнях.

Наразі ми працюємо над підвищенням рівня обізнаності про MRM та її діяльність серед стейкхолдерів індустрії. Одним зі стратегічних завдань МРМ на найближче майбутнє є розширення партнерства з міжнародними ЗМІ. Це допоможе нам продуктивно представляти інтереси України на світовій арені та надасть нові привабливі можливості співпраці для іноземних кіновиробників, що в перспективі має суттєво розширити горизонти розвитку міжнародних колаборацій.

Читайте також:

Новини

5 головних тем та формат 11-го KYIV MEDIA WEEK

11-ий міжнародний медіафорум KYIV MEDIA WEEK відбудеться 14 та 15 вересня у Hyatt Regency Kyiv з онлайн-трансляцією.

17.08.2021
об 16:18

Новини

KYIV MEDIA WEEK 2021 оголосив програму заходів

14 і 15 вересня організатори KYIV MEDIA WEEK запрошують приєднатися до заходу, адже вони готують насичений розклад. На гостей чекають найгарячіші теми індустрії, топові медіаексперти, офлайн спілкування і все це у Hyatt Regency Kyiv. Також можна буде приєднатися до онлайн-трансляції події.

20.08.2021
об 12:48

Новини

KMW 2021: Дискусія «Інноваційні технології в роботі мовників ЄС: переваги та ризики»

KYIV MEDIA WEEK 2021 презентував секцію «Інноваційні технології в роботі мовників ЄС: переваги та ризики» за підтримки Представництва Європейського союзу в Україні.

27.08.2021
об 13:19

Новини

11-й KMW: Анонс секції про тренди світової контент-індустрії

11-й Міжнародний медіафорум KYIV MEDIA WEEK та міжнародна аналітична компанія K7 Media презентують спільну секцію про тренди світової контент-індустрії.

30.08.2021
об 14:23