Victory Generation Life Cinema
У Києві пройде режисерський освітній курс від Wajda School
62
innovaeditor/assets/News/wajda-school.jpg

Ексклюзивний курс Wajda School’s Scene&Treatment Workshop відбудеться з 28 березня до 4 квітня, заявку можна подати до 9 березня


Wajda School - це кіношкола, яку 2002 року заснували легендарні польські режисери - переможець Каннського, Берлінського, Венеційського кінофестивалів, лауреат премії "Оскар” Анджей Вайда та володар "Срібного Ведмедя” Берлінале Войчєх Марчевські. Саме вони розробили унікальну у Європі програму, яка поєднує освіту із виробництвом фільма, методика викладачів Wajda School направлена як на професійних режисерів, сценаристів, так і на студентів факультету режисури.


З 28 березня до 4 квітня у українців з’явиться можливість детально проаналізувати концепції власних фільмів та отримати практичні поради від провідних кінопрофесіоналів Європи - викладачів Wajda School Даніяля Хазанавіча та Філіпа Марчевські. Кількість учасників обмежена. Лише 12 найкращих кандидатів візьмуть участь у Wajda School’s Scene&Treatment Workshop.


Мета курсу – допомогти режисерам дослідити концепції історій, краще зрозуміти персонажів своєї кінороботи та динаміку розвитку їх взаємовідносин, чітко визначити тематику проекта ще перед написанням першого варіанта сценарію. Тема курсу – сцена у прогресії (full run) – кіносцена, яка має початок, розвиток, кульмінацію та кінцівку.


Wajda School’s Scene&TreatmentWorkshop складатиметься із тижневої онлайн-підготовки (20-27 березня) та 8-денних занять у Києві безпосередньо із викладачами-практиками – режисерами та сценаристами Деніялем Хазановічем і Філіпом Марчевські – з 28 березня до 4 квітня. Навчання проходитиме англійською мовою.Детальну програму курсу знайдете за посиланням:http://wajda.oiff.com.ua/Організатором освітнього курсу є Одеський міжнародний кінофестиваль.


Деніяль Хазановіч –наставник міжнародної програми для кінопрофесіоналівEKRAN+ при Wajda School у Варшаві, викладач факультету сценарної майстерності Польської національної кіношколи у Лодзі. Прем’єрний показ його стрічки «Лист» відбувся на 52-ому Берлінале та був відзначений на кінофестивалях у Каїрі та Брюсселі. Фільм «Повернення» (Славомір Фабіцкі), співавтором якого був Хазановіч, отримав приз за найкращий сценарій на 22-ому Варшавському МКФ та спеціальне згадування екуменічного журі на 59-ому Каннському МКФ. Нещодавня робота Деніяля – фільм «Каталіна» – була показана на Варшавському міжнародному кінофестивалі-2017.


Філіп Марчевські – наставник режисерського курсу «Development Lab» у Wajda School, викладач кіношколи у Гдині, член Гільдії режисерів Польщі, номінант на студентський «Оскар» за короткометражну стрічку «Мелодрама». Володар більш ніж 50 кінонагород, учасник та переможець міжнародних кінофестивалів у Чікаґо, Сан-Паулу, МКФ "Cinefest" (Угорщина), "Euroshorts" (Польща), "Aye Aye" (Франція), "Art Film" (Словаччина), "Молодість" (Україна") та ін. Його повнометражний дебют «Без сорому» ("Shameless") отримав CIVIS Media Prize-2013 як найкращий європейський фільм про толерантність та увійшов до топ-10 фільмів кінофестивалю у Карлових Варах-2012 за версією IndieWire.


Детальніше про відбір, підготовку та проведення воркшопу читайте за посиланням: http://wajda.oiff.com.ua/. Щоб взяти участь, заповніть заявку - надішліть своє резюме, трітмент повнометражного або короткометражного фільму (максимум 10 сторінок), сцену, запропоновану для розбору на майстер-класі (позначте її у трітменті), фільмографію та посилання на приклади своїх кіноробіт: http://bit.ly/2o8TBEW. Усі матеріали мають бути подані англійською мовою.


Заявки приймаються до 9 березня включно. Вартість участі у Scene&Treatment Workshop складає 1500 євро. Сума сплачується у гривні за офіційним курсом НБУ на дату підписання договору.