Victory Generation Life Cinema
ПРОГРАМА 1-го ОДЕСЬКОГО ЄВРЕЙСЬКОГО КІНОФЕСТИВАЛЮ 28 жовтня - 1 листопада
160
innovaeditor/assets/News/OJFF_1.jpg

ПРОГРАМА ОЕКФ

1-й ОДЕСЬКИЙ ЄВРЕЙСЬКИЙ КІНОФЕСТИВАЛЬЄвреї (2016)

Режисер: Іван Атталь

Країна: Франція, Бельгія

комедіяГерой обговорює з психотерапевтом низку стереотипів щодо єврейського народу. Оповідання побудовано у вигляді коротких абсурдистських історій, що ілюструють кожен стереотип.
Вчорашній розквіт (2016)

Режисер: Кріс Краус

Країна: Німеччина, Австрія, Франція

комедія, драма, мелодрамаГерой займається вивченням подій Голокосту і готується до участі в конгресі. Йому призначена помічниця Зазі, дівчина єврейського походження з явно вираженою тевтофобіей (нав'язливий страх всього німецького). Разом їм доведеться зробити низку несподіваних відкриттів, які докорінно змінять життя героя.
Історія про любов та темряву (2015)

Режисерка: Наталі Портман

Країна: Ізраїль, США

драма, біографія


Біографічна стрічка про дитячі роки відомого ізраїльського прозаїка і журналіста Амоса Оза, який одним з перших (вже в 1967 році) закликав вирішити арабо-ізраїльський конфлікт шляхом створення на території Палестини двох держав.
Стефан Цвейг: Прощавай, Європо (2016)

Режисерка: Марія Шрадер

Країна: Австрія, Німеччина, Франція

драма, біографія


Детальна розповідь про роки вигнання, проведені між Буенос-Айресом, Нью-Йорком і Бразилією, в житті Стефана Цвейга, одного з найбільш популярних німецькомовних письменників свого часу. Будучи єврейським інтелектуалом, Цвейг намагається знайти правильну позицію по відношенню до подій в нацистській Німеччині, і шукає дім у новому світі.
Замріяні (2016)

Режисерка: Рут Бекерманн

Країна: Австрія

мелодрама, біографія

The

Пауль Целан, син євреїв, загиблих у нацистському концтаборі, поет, чия популярність зростає. Інгеборг Бахман, дочка солдата, члена НСДАП, студентка, вивчає філософію. Вони познайомилися у Відні у 1948-му; йому – 27, їй – 22. Відень був проміжною зупинкою Целана перед Парижем, куди Бахман могла приїжджати вкрай рідко – проблеми з грошима, проблеми з візами. Але вони стали коханцями, і їхні стосунки – пристрасні, болісні, з перервами на шлюби і романи – розтягнулися на два десятиліття, залишивши світу унікальне любовне листування.
Друзі з Франції (2013)

Режисер: Філіп Котларски, Енн Вейл

Країна: Франція, Росія

драма>


Разом зі своїм кузеном Жеромом 18-річна француженка Керол влітку 1979 року приїжджає в СРСР. Молоді люди видають себе за звичайних туристів, але насправді, вони прибули в Радянський Союз, щоб допомогти тутешнім євреям, які відчували утиски з боку влади. Цей тиждень, проведений в Одесі, зблизить їх, проте, зрештою, вони будуть змушені зрадити одне одного. Лише через десять років, випадково зустрівшись в Ізраїлі, Керол і Жером спробують відновити свої відносини.
З іншого тіста (2015)

Режисер: Джон Голдшмідт.

Країна: Великобританія, Угорщина.

драма, комедія


Старий єврей всіма доступними способами намагається врятувати сімейний бізнес. У нього є старенька пекарня, але справи йдуть дуже погано і покупців практично немає. На випробувальний термін, він бере до себе хлопчину афроамериканця-мусульманина. Сам же хлопець торгував коноплею, а з працею часу на диллерство у нього не залишилося. Він вирішує почати пхати наркотики в пекарні, підмішуючи цю чудодійну рослину в хліб. Справи у пекарні пішли вгору, від покупців немає відбою і бізнес у старого почав рости вгору.
Передсвітанкова лихоманка (2015)

Режисер: Петер Гардош

Країна: Угорщина

драма


2014 рік, по загачених вулицях Єрусалиму йде літня дама (видатна ізраїльська актриса Гіла Альмагор), володарка безцінного вантажу: стопки пожовклих листів 60-річної давності. Слідуючи за її спогадами, ми переносимося в травень 1945-го, коли щойно звільнений в'язень концтабору, угорець Міклош, на нижній палубі корабля був доставлений в шведський госпіталь на острові Готланд. Лікар підписав вирок: легкі майже знищені туберкульозом та наслідками тифу, 6 місяців, не більше. Але діагноз не може зломити волю Міклоша до життя: він написав листів 117 дівчатам-співвітчизницям з рідного Дебрецена. Одну з них — ту саму, головну і єдину — звуть Лілі ...
Крізь води (2016)

Режисер: Ніколо Донато

Країна: Данія

драма


«Крізь води» — історія єврейського музиканта і його сім'ї, які намагаються врятуватися від нацистських солдатів втечею з Данії до нейтральної Швеції.
Моріц Даніель Оппенгайм (2016)

Режисерка: Ізабель Гатоф

Країна: Німеччина

документальний


Моріц Даніель Оппенгайм, «художник Ротшильдів і Ротшильд від художників», був не тільки першим єврейським живописцем з академічною освітою, а й символом єврейської емансипації в Німеччині. Молодий кінорежисер Ізабель Гатоф шукає сліди Оппенгайма його образотворчі мотиви, нащадків і спадщину — в Німеччині, Франції та Ізраїлі з нагоди зведення першого в світі пам'ятника художнику.
Містер Гага (2015)

Режисер: Томер Хейман

Країна: Ізраїль

документальний


Фільм про життя і творчість одного з найбільш винахідливих, яскравих і непередбачуваних хореографів нашого часу Охада Нахаріна, який завжди прагне дивувати публіку і розширювати межи можливого. Один з найкращих балетмейстерів кінця двадцятого століття, Нахарін отримав світове визнання завдяки своєму незвичайному хореографічному почерку і революційній мові рухів «гага».
Тому що я митець (2013)

Режисер: Кристоф Коньє

Країна: Франція, Німеччина

документальний


Фільм про долю творів мистецтва, створених бранцями концентраційних таборів. Глибоке вивчення питання, як в принципі можна творити посеред смерті і на її порозі.

*Усі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами.