Victory Generation Life Cinema
Ольга Захарова
443
innovaeditor/assets/ol-zah11.jpg
Медіабізнес – це складний системний процес, успіх якого не в останню чергу залежить від згуртованої командної гри, чіткої субординації і вміння делегувати професійні обов’язки. Кожен вдалий проект – колективний курс на результат і окремий внесок кожного у спільну справу. Про вдалу стратегію управління, філософію командної гри, ключові фактори успіху в медіабізнесі журналу VGL Cinema розповіла директор зі стратегічного маркетингу медіахолдингу «Медіа Група Україна» 
Ольга Захарова.
 

– Ольго, Ви закінчили архітектурний факультет. Як Ви прийшли в медіабізнес і чи працювали до цього за фахом?
– Я закінчила архітектурний факультет Київського державного художнього інституту й аспірантуру Українського зонального науково-дослідного і проектного інституту цивільного будівництва (КиївЗНДІЕП). За фахом працювала недовго, поєднуючи роботу з навчанням в аспірантурі. Щоправда, я досі іноді розробляю інтер’єри – інтер’єри кінотеатрів Сinema City в ТРЦ «Ocean Plaza» в Києві та в ТЦ «Подоляни» в Тернополі – це мої проекти. Так що вважаю, що з професії я нікуди не йшла. Архітектурна освіта формує системний, проектний погляд на процеси, завдання. Як вид мистецтва, архітектура допомагає в роботі з ідеями і сенсами – у медіабізнесі, на мій погляд, такий підхід є ключовим фактором успіху.

– Розкажіть про роботу в команді Олександра Роднянського. Які уроки стали найбільш корисними для подальшої роботи на телебаченні?
– Робота в команді Олександра Роднянського, ті проекти, у яких я брала участь, – це дивовижний час накопичення досвіду й становлення мене як професіонала. Уроків багато. Ось, на мій погляд, головні: 
- чим вище ти піднімаєшся кар’єрними сходами, тим з більшою увагою й повагою треба ставитися до кожного члена команди – аж до кінцевого виконавця, від якості роботи якого також великою мірою залежить успіх проекту в цілому;
- усі члени команди повинні однаково трактувати й розуміти результат. Кожен має бути впевнений, що саме його маленька ідея чи пропозиція вивели проект на якісно новий рівень. Тоді кожен викладатиметься не на 100, а на 120 %; 
- гроші – це ресурси. Якщо проект актуальний, важливий, затребуваний, гроші під нього завжди можна знайти;
- успіх – це хороша ідея, точний розрахунок і трохи везіння.

– Сьогодні Ви обіймаєте посаду директора зі стратегічного маркетингу найбільшої медіагрупи країни. Як вдається керувати маркетингом різних напрямів – від телебачення до друкованих засобів масової інформації? 
– Секрет мого успіху – у сильній команді, у делегуванні обов’язків, в усвідомленні кожним своєї ролі в загальному процесі. У нас багато спільних ідей і планів. Впевнена, що найцікавіше –попереду.

– Телеканал «Україна» часто займає лідируючі позиції в рейтингах. Чи все вдається легко? Розкажіть, що Ви вкладаєте в поняття складний проект. Якими інструментами користуєтеся для досягнення цілей?
– Хочу наголосити, канал «Україна» не просто часто, а системно займає лідируючі позиції. Та інколи ситуація складається не зовсім так, як планувалося. Для мене складний проект – це проект, в успіхові якого сумнівається команда, яка повинна його реалізувати, а ти в нього віриш. Складний проект – це не лише проект, у якому щось пішло не так; це проект, який починає раптом жити власним життям, змінюючи правила гри, іноді навіть первинний задум. Такі проекти перевіряють тебе на гнучкість, інтуїцію, готовність узяти відповідальність за зміни й результат. Складний проект – це проект, у який ти вірив, але він з якоїсь причини не «вистрілив». Іноді доводиться зупинятися, відмовлятися від своїх же рішень, переглядати підхід. 

Щодо засобів, то досвід останніх двох років остаточно переконав мене в тому, що аналітика – відмінний інструмент, який на шляху до бажаної мети дозволяє економити і засоби, і час.

– У  Вашому  арсеналі  є  декілька  міжнародних  нагород: BDA/PROMAX,  Нью-Йоркського  телевізійного  фестивалю. Крім  того,  Ви  шестикратний  володар  премії  «Телетріумф». Що  Вас  надихає,  де  Ви  черпаєте  ідеї?
– Зауважу, міжнародних нагород BDA/PROMAX навіть більше, ніж «Телетріумфів». Але це не мої особисті нагороди. Це нагороди моєї команди. Адже такі проекти не робить одна людина. Мене надихають сміливі вчинки, історії подолань, внутрішніх перемог над собою, витвори мистецтва (музика, живопис, театр, архітектура). Ще надихає бажання спробувати себе в новій ролі, зробити те, чого ніколи не робила. Світ нестримно змінюється, з’являються  нові можливості. Синтез досвіду і нових можливостей – мій основний ресурс на сьогодні.

– Минулого року Ви стали головою експертної ради Української телевізійної академії. Ви постійно берете  участь у різних галузевих заходах як спікер і член журі. До того ж у Вас велика сім’я – чоловік, троє дітей. Як Вам вдається все встигнути, яке Ваше золоте правило  досягнення успіху в роботі й гармонії в собі? 
– Правило просте: я роблю те, що мені подобається, і те, що я люблю.  Родина мене завжди підтримує й дуже допомагає. Без них багато чого в моєму житті не відбулося б.

– Які Ваші творчі плани? 
– Насамперед планую закінчити все те, що почала. Це анімаційний фільм, документальний фільм і книга. Сподіваюся, що зможу організувати все так, щоб не затягувати із завершенням.