Victory Generation Life Cinema
Оголошено переможців першої національної премії кінокритиків КІНОКОЛО
37
innovaeditor/assets/News/KINOKOLO-18.jpg
Перша національна премія кінокритиків КІНОКОЛО визначила переможців. Найкращим фільмом року став «Донбас» Сергія Лозниці. 

Премію за найкращий фільм кінокритики присудили драмі «Донбас», Сергій Лозниця також відзначений як найкращий режисер року. Нагороди за найкращі акторські роботи отримали Ірма Вітовська за роль у фільмі «Брама» Володимира Тихого та В'ячеслав Довженко, виконавець головної ролі у «Кіборгах» Ахтема Сеїтаблаєва. 

Найкращим документальним фільмом стала «Дельта» Олександра Течинського. Стрічка Дмитра Сухолиткого-Собчука «Штангіст» удостоєна премії за найкращий короткометражний ігровий фільм. Премія «Відкриття року», яка відзначає автора найкращого повнометражного дебюту, присуджена Марисі Нікітюк за стрічку «Коли падають дерева». 

На урочистій церемонії нагородження, яка відбулась під час відкриття кінофестивалю «Київський тиждень критики», Голова Державного агентства України з питань кіно Пилип Іллєнко привітав переможців і зазначив: «Серед лауреатів першої національної кінопремії КІНОКОЛО лише стрічки, що були створені за підтримки Держкіно України!»
 


Переможці: 

Найкращий повнометражний ігровий фільм
ДОНБАС

Режисер  
Сергій Лозниця

 

Найкращий документальний фільм 
ДЕЛЬТА

Режисер 
Олександр Течинський

 

Найкращий короткометражний ігровий фільм 
ШТАНГІСТ

Режисер 
Дмитро Сухолиткий-Собчук

 

Найкраща акторка
ІРМА ВІТОВСЬКА 

За роль у фільмі 
БРАМА

 

Найкращий актор
В'ЯЧЕСЛАВ ДОВЖЕНКО

За роль у фільмі 
КІБОРГИ
 
 

Відкриття року 
КОЛИ ПАДАЮТЬ ДЕРЕВА

режисерка
Марися Нікітюк 
 
 

Найкращий режисер 
СЕРГІЙ ЛОЗНИЦЯ 

Фільм
ДОНБАС