Victory Generation Life Cinema
Неллі Мжаванадзе - Project Coordinator
55
innovaeditor/assets/Statyi_i_interviyu/Nelly-Mzhavanadze_interview.jpg

ADAMI Медіа Приз – європейська перспектива кар'єрного зростання для українських медіапрофесіоналів

Уже третій рік поспіль українські медіапрофесіонали беруть участь у конкурсі премії «ADAMI Медіа Приз», обмінюючись досвідом з колегами з країн Східного Партнерства (Грузія, Вірменія, Азербайджан, Молдова та Білорусія).
Цього року значущу роль у поширенні інформації про ADAMI Медіа Приз відіграв Індустріальний Телевізійний Комітет.
ADAMI Медіа Приз провели зустріч з Директором ІТК Ігорем Ковалем та заклали підґрунтя якісних ділових стосунків.

  Поборитись за нагоду  стажування в топових ЗМІ Європи та грошові степендії мають змогу автори фільмів, теле- та онлайн-програм, які популяризують ідеї мирного співіснування людей різних національностей, етносів, релігій та культур. 6 конкурсних категорій дають учасникам максимальні можливості проявити себе. І ці можливості рівні  як для початківців («Молодий  ADAMІ»), так і для професіоналів, які прагнуть здійснити новий виток у власній кар'єрі. Детальніше про премію, умови та перспективи участі VGL Cinema поспілкувалися з координаторкою проекту грузинською журналісткою та продюсером Неллі Мжаванадзе. 

1. Телевізійні та інтернет-проекти охоплюють величезну аудиторію й мають на неї значний вплив, тож сьогодні відповідальність творців такого контенту зростає. Ваша організація працює саме з авторами, розкажіть, які сенси й принципи лежать в основі ADAMI Медіа Приз.

Головна мета ADAMI полягає в тому, щоб привернути увагу журналістів і режисерів до питань культурної, релігійної та етнічної різноманітності, спонукати їх зацікавитися вказаними темами. Оскільки боротьба проти нетерпіння й мови ненависті є однією із засадничих європейських цінностей, ADAMI створив платформу для заохочення представників засобів масової інформації в країнах Східного партнерства з ЄС (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна) поширювати ці принципи.

Премія відкрита для всіх мовників  і виробників аудіовізуальних матеріалів, зокрема й авторів онлайн-відео, яких щороку стає все більше. Окрім вручення призу, ADAMI організовує низку заходів і сприяє обміну інформацією й досвідом між учасниками конкурсу й медіапрофесіоналами з країн ЄС і Східного партнерства.

2. Теми, порушені ADAMI Медіа Приз, дуже гострі й актуальні, особливо для української аудиторії. Чого представники українських медіа можуть навчити й навчитися в колег по індустрії з регіонів, представлених у рамках лінійки проектів ADAMI?

Щороку учасниками від України є багато представників різних медіаорганізацій, продюсерських компаній, є також індивідуальні учасники. Теми й матеріали, надані українськими авторами, дуже різноманітні й вирізняються цікавим кутом бачення питання. 
Слід зауважити, що ADAMI Медіа Приз – це не лише конкурс, це міжнародна платформа для прямого спілкування, обміну досвідом, налагодження контактів як між учасниками конкурсу, так і з європейськими професіоналами в галузі ЗМІ. Впродовж усього року ADAMI організовує різні заходи, сприяючи зближенню учасників та професіоналів як у регіоні, так і в Західній Європі. Представники ADAMI регулярно беруть участь у прес-конференціях, телевізійних ток-шоу і радіопрограмах, читають лекції в університетах і кіношколах. Наприклад, перед кожним нагородженням у місті, де відбувається церемонія, проводиться ADAMI Talk – дискусія у форматі співпраці з університетами, щоб підтримати діалог між медіапрофесіоналами та їхньою аудиторією.

3. Неллі, розкажіть про свою кар'єру в індустрії і Вашу роль у проекті ADAMI Медіа Приз?

Понад 20 років я працюю для грузинських і зарубіжних ЗМІ. Свою журналістську кар’єру розпочала в непрості 90-ті. Тоді все було новим і особливо цікавим. Вільна журналістика тільки зароджувалася. Ми вчилися на практиці, у процесі зйомок, на власних помилках. 
Останніми роками я вже займаюся продюсерством. Зараз я координатор проекту ADAMI Медіа Приз. Разом з командою ми підтримуємо постійний контакт з представниками країн-учасників. Це щоденна комунікація, вибудовування відносин, організація заходів.

Директором нашої організації є кінорежисер Штефан Толц. Створення ADAMI – саме його ініціатива, яка була підтримана Міністерством закордонних справ Німеччини та ПроКредит Холдингом.

4. А як виникла ідея створення конкурсу ADAMI Медіа Приз. Чим конкурс відрізняється від інших і які перспективи він відкриває перед переможцями?

У Західній Європі майже 30 років існує премія CIVIS Media Prize – дуже престижна премія серед професіоналів ЗМІ. Штефан Толц тривалий час працює з цією організацією. Представники наших шести країн не мають можливості брати участь у цьому конкурсі, тому в пана Штефана виникла ідея створити такий приз для країн Східного партнерства ЄС.

ADAMI Медіа Приз – єдиний такий міжнародний телевізійний приз у регіоні. Він є своєрідним містком між медіапрофесіоналами Західної і Східної Європи та країн Східного договору.

5. Назвіть, на Вашу думку, найбільш яскраві й цікаві проекти за три роки існування конкурсу?

Мені не хотілося б відзначати якийсь конкретний проект, хоча, звичайно, завжди є роботи, які запам'ятовуються надовго. Розумієте, конкуренція дуже висока, багато хороших робіт, а призів всього шість. Іноді так прикро за учасника, за хороший матеріал, але тут вже нічого не вдієш. ADAMI – це насамперед конкурс.

Але слід також пам’ятати, що конкурсом ми не обмежуємося. Роботи (учасники), заявлені на наш конкурс, потрапляють до бази даних, нашого «живого» архіву. Це означає, що завдяки ADAMI їх можуть побачити європейські телекомпанії, які активно контактують і співпрацюють з проектом, тобто через нас вони можуть вийти на правовласника матеріалу, який їх зацікавив. Також ми постійно інформуємо всіх наших учасників про майбутні цікаві фестивалі чи форуми у Європі. І не лише інформуємо...

Наприклад, у 2018 році ADAMI повністю профінансував поїздку й участь у кінофестивалі у Вісбадені GOEAST чотирьох учасників ADAMI Медіа Призу. І такі приклади не виняток. Також дуже цікаві наші форуми, де учасники спілкуються із зірками журналістики й документального кіно. Спільно обговорюють найгостріші проблеми толерантності та їх висвітлення, які, як і раніше, існують у наших країнах.

Гала-церемонія, як центральний захід, відрізняється пишною святковістю. У 2018 році наш конкурс особисто протегує генеральний секретар Ради Європи пан Торберн Ягланд. Церемонія нагородження завжди транслюється в прямому ефірі громадських каналів декількох держав.

6. Цього року серед конкурсантів або експертів є українці? У яких номінаціях наші співвітчизники представлені найяскравіше?

Україна завжди активно бере участь у нашому конкурсі, і це чудово! Більша кількість заявок з України, напевно, у сфері телебачення; в онлайні й у Молодому ADAMI менше. Але цього року ми чекаємо багато хороших робіт у всіх сферах, що свідчить про підвищений інтерес і активність до конкурсу.

До речі, усі роботи, які були учасниками нашого конкурсу, можна переглянути в архіві на нашому сайті: archive.adamimediaprize.eu. Там є багато робіт з України – як серед учасників, так і серед переможців.

7. Проанонсуйте, будь ласка,  цьогорічний конкурс.

Із задоволенням! Раді повідомити, що розпочато прийом заявок на третій конкурс «ADAMI Медіа Приз за культурну різноманітність у Східній Європі 2018»

Для участі в конкурсі запрошуються телекомпанії, продюсерські компанії, незалежні журналісти, режисери, продюсери та інші професіонали у сфері медіа із шести країн Східного партнерства ЄС – Вірменії, Азербайджану, Білорусі, Грузії, Молдови і України. Премія ADAMI присуджується за найкращі телепередачі й фільми, а також онлайн-проекти, які стосуються тем міграції, інтеграції і етнічної, релігійної та культурної різноманітності.

Премія ADAMI Медіа Приз присуджується в шести категоріях: це три призи у сфері телебачення, два призи в онлайн сфері й один приз для молоді – Молодий ADAMI (для студентів і професіоналів до 28 років).

Сесія міжнародного журі для визначення номінантів і переможців конкурсу відбудеться в жовтні 2018 року в Одесі (Україна). Переможці будуть оголошені на гала-церемонії нагородження в Кишиневі (Молдова) в листопаді 2018-го.

Переможці в кожній із шести категорій нагороджуються грошовими призами у розмірі 2000 євро. Окрім основних призів, кожному учасникові конкурсу ADAMI Медіа Приз 2018, який має журналістський досвід і володіє на робочому рівні російською, німецькою або французькою мовами, надається можливість подати заявку на стипендію ADAMI для стажування на каналах Deutsche Welle (Берлін, Німеччина), MDR (Лейпциг, Німеччина) або Arte (Страсбург, Франція).

Запрошуємо українських учасників не пропустити наш перший термін подання заявок – до 1 липня і підготуватися до другого терміну –1 жовтня.

Усі подробиці можна дізнатися на нашому сайті adamimediaprize.eu. Усі наші інтернет-ресурси двома мовами – англійською й російською.